Polecane posty

Maniek101    144

Witam 

Panowie potrzebuję na szybko podpowiedzi czy jak zastosuje 25 kg mocznika na 400 litrów wody do tego siarczan magnezu  i wypryskam to na 1,5 ha to nie przypale 

w ten sposób zboża (pszenżyto , pszenica)?Jakie to będzie stężenie mocznika? Z góry dziękuje za odpowiedz wiem może banalne pytanie ale jestem początkującym rolnikiem i to moje pierwsze takie dożywianie . pozdrawiam ^^

6.25% także może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r_rt    4

SAMSUNG123321 wydaje mi się, że w tym czasie chwasty pobrały to co trzeba.Niestety ja nie mialem tyle szczęścia i aby tylko skończyłem pryskać pszeniczkę (Axial Komplett Pak)'popadało, według prognozy miało padać ok.10 .....
muszę zmienić dotychczasowy serwis pogodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja też wyjechałem dziś z Medax,ccc,ceando,corbel i po 20 minutach deszcz(niby słaby) i teraz trzeba kombinować jakimi dawkami poprawić choćby troszkę.

Co do Medax Max to jako, że czytałem o jego słabej rozpuszczalności postanowiłem się sam o tym przekonać i jestem trochę zdziwiony tym co pisaliście. Bezpośrednio wywaliłem 1 kg na sito w opryskiwaczu kiedy lałem wodę, dosłownie raz zajrzałem i troszkę ruszyłem wężem naokoło i nie było śladu po Medaxie, zero problemów z rozpuszczaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

Dziś poszło 1l Medax Top i Duet Star 1l trochę wiało ale dysze eżektorowe dału sobie rade. 

Mam takie pytanie bo kupiłem Bukat 500 SC i on zawiera w 1l 500gram Tebukonazolu czyli w 0.5l 250g(zalecana dawka) i kiedy pryskać nim zostawić go na T3? Bo słyszłame że tebu daje się na kłos. A i co polecacie na T2?

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w jakich pieniadzach chcesz się zmieścić?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

Tak do +-120zł  T2. I ma być na 1ha najlepiej bo materiał kwalifikowany na nasienie został zasiany na 1ha

 


 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Też mieszaliśmy Medax Max w sicie opryskiwacza i nie było problemu.

Po jakim czasie od opryskania pszenicy mieszaniną Medax Max i Capalo można wjechać z lancetem ? Wystarczy 48 godzin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzisiaj miałem problemy z rozpuszczenieniem medax max. Na sicie zostawała brązowa galaretka. Próbowałem w wiadrze z ciepłą wodą to niewiele lepiej, ale lepiej. Zostawiłem pasek kontrolny zobaczę jak podziała z antkiem.

 

120zł/ha to wychodzi tocada duo 5l  w Bychawie na podzamczu. I tak się nad tym zastanawiam bo zawsze robiłem T2/3 0,8l epoksykonazolu + 0,5l azoksystrobiny i było dobrze, w żniwa niektóre kolanka zielone. A teraz myślę nad tańszym T2 i żeby zrobić T3 tebu z prochlorazem.

 

Losktos jesteś w tym dobry może porównasz jakoś tocate z epoksy + azoksy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R_RT oby to podziałało bo u mnie perz na perzu niestety :( Przynajmniej go wyhamuje choć trochę

 

Ja dziś oprysk na chwasty władowałem a mi tu pszeniczka coś żółknie tzn. same końcówki liści. ( coś jak kolega greg91) Nie wiem co to jest. Ale z tego co pamiętam w tamtym roku też to miałem a potem jak ładnie poszła w górę a jechałem na samej POLIFOSCE 6 I 8. Ten rok bardziej deszczowy boje się żeby mi pszenicy nie zjadło

 

Dobrze że chociaż noc u mnie ciepła. Za półtora tygodnia wjeżdzam z takim zestawem: 7 wodny siarczan Magnezu+ Dr Green Energy ( Potas+Fosfor)+  

 Maximus extra PK (5-20-35+mikroelementy). 

Dobry zestaw? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dzisiaj miałem problemy z rozpuszczenieniem medax max. Na sicie zostawała brązowa galaretka. Próbowałem w wiadrze z ciepłą wodą to niewiele lepiej, ale lepiej. Zostawiłem pasek kontrolny zobaczę jak podziała z antkiem.

 

120zł/ha to wychodzi tocada duo 5l  w Bychawie na podzamczu. I tak się nad tym zastanawiam bo zawsze robiłem T2/3 0,8l epoksykonazolu + 0,5l azoksystrobiny i było dobrze, w żniwa niektóre kolanka zielone. A teraz myślę nad tańszym T2 i żeby zrobić T3 tebu z prochlorazem.

 

Losktos jesteś w tym dobry może porównasz jakoś tocate z epoksy + azoksy?

Ile tocaty liczysz na ha? na etykiecie masz 0,8l/ha...

W ampolu litr wyszedł mi po 108 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

25 kg moncznika na 300l/h plus ile siarczanu magnezu żeby nie przypalić jakie sa optymalne dawki z góry dzienki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Kacper83 jeśli 7 wodny siarczan magnezu to 5kg na 100l wody czyli na 300l dajesz 15kg i to jest standardowa dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

U mnie też po zabiegi T1 i regulacji po 30min od skończenia zabiegu przyszedł lekki deszczyk, taki że kostka przed domem się ledwie pomoczyła więc myślę że zabieg w 90% będzie skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tym roku po buraku kopanym koniec listopada jednak zasiałem pszenicę jarą pod koniec marca. To był dobry wybór, dogania ozimą sianą 20 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie ułożyłem sobie taki plan oprysku Shorti 725 sl 1,5 l/h i do tego Duet Star 1l/h + Mondeatak 0,8 l/h.

Ale wczoraj wieczorem odwiedziłem pewnego znajomego i mówi że ta mieszanka przypali mi pszenice? 

Poproszę o opinie czy jechać to razem czy osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja dawałem

 ccc    1 l  ,

0.3  optimusa,

0,8  duet  star ,

1  l  atak ,

2  l  insol ,

 5%  siarczan magnezu ,

8% mocznik 

I  nic nie przypaliło 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wspominałem że opryskiwałem pszenice i mam mały problem z jej liściami... Tak to mniej więcej wygląda. Miejscami tak, Miejscami bardziej brunatny odcień końcówek, a miejscami w ogóle w każdym razie na całym stanowisku to widać. 

post-213786-0-66005100-1493800954_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

W tym roku po buraku kopanym koniec listopada jednak zasiałem pszenicę jarą pod koniec marca. To był dobry wybór, dogania ozimą sianą 20 listopada

Dokładnie jare pszenice doganiają zimowe siane w listopadzie , sosiad ma własnie zimową żułknie i tak jakby stała w miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tam mają 5l za 600zł. 

Tutaj   http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/uprawy/zboza/tocata_duo/product_details_124736.html piszą o 1l/ha. 108zł/l to nawet nie zastanawiałbym się, ciekawe po ile jest w agricoli lublin...

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/2016/produkty/tocata_duo/Tocata_Duo_2016.pdf 

A tu rekomendują 0,8.

U mnie tocata pójdzie na żyta to tam nie będę się pakował w koszta ale w pszenicy 1 litr może się opłacić. Tylko podobno trzeba uważać na efekt zieloności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj