Polecane posty

d4rek    67

Jaka kolejnosc dawaliscie siarczan, medax max, fungi(duet + mondt)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

w tej kolejności będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

Mi z chelatu miedzi zrobiła się guma jak nasypałem do opryskiwacza. Po rozmieszaniu w ciepłej wodzie w wiaderku problemu nie było więc Tobie również ciepłą wodę proponuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie PILAN pomoc (jutro 1 dzień pogody i deszcz do końca tygodnia)

 

Czy ktoś mieszał Mustanga Forte 1l z Stabilanem 750 SL???

 

W etykiecie Mustanga jest że można go mieszać z Antywwylegaczem 675 SL w dawce 2l.

 

Wydaje mi się że można by było mieszać Mustanga ze Stabilanem  tylko trzeba by było zejść z dawki (stabilan ma zalecana dawkę 1,8l/ha). Ewentualnie na jaka dawkę zejść ze Stabilanem czy raczej nie polecacie mieszać???

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

niewolno mieszać herbicydu z regulatorem 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Co powiecie na taki miks na Jantarkę , T1

Mondatak 1 l 

Corbel 0,4 l

Heltrin 250 (generyk moddusa ) 0,3 l

Stabilan 1 l

Siarczan magnezu 5 kg

Mocznik 5-7 kg , tak tyko na zwiększenie przyczepności 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

W mustangu forte jest w ulotce ze mozna tak jak podal wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

To ze mozna mieszać Mustanga z regulatorem wzrostu to jest pewne bo jak kolega wyżej zauważył jest to w etykiecie (można mieszać z antywylegacz  675 sl lub 0,4 modusa).

 

Niby przeliczając składnik 2 l antywylegacza 675 sl odpowiada 1,8 l Stabilanu 750 sl

 

jakby nie pogoda to raczej dałbym to osobno ale czas goni i trzeba iść na skróty.

 

Bardzo byłbym wdzięczny za kolejne opinie. Czy moje podejście z dawka stabilanu byłoby dobre przeliczając na czysty składnik????

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie na razie nic się nie dzieje po takim zabiegu jest już ponad tydzień a było tak Mustang Forte 1l+ccc750 1,7l.Arkadia i Dakota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Mi z chelatu miedzi zrobiła się guma jak nasypałem do opryskiwacza. Po rozmieszaniu w ciepłej wodzie w wiaderku problemu nie było więc Tobie również ciepłą wodę proponuję.

 

Problem w tym, że na medaxie jak byk jest napisane, że wsypywać bezpośrednio do opryskiwacza bez rozpuszczania w dodatku usunąć wszystkie sitka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy mogę zastosować medax top w takiej fazie? I czy dobrze zaznaczyłem 1 kolanko? [galleryimg=688663]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czy propico z duett start warto mieszać
Drugie pytanie zostało mi ceabdo 2.5 ł menara 0.5 litra corbel 0.25 falcon 0.5 do pozyskania 1.5 ha co z czym na te 1.5 moge
Czy propico z dietę start warto mieszać
Drugie pytanie zostało mi ceandoo 1.5 l menara 0.5 litra corbel 0.25 falcon 0.5 do pozyskania 1.5 ha co z czym na te 1.5 moge zmieszać

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Panowie mam następujący problem.

24,04 Opryskałem pszenicę linus następującą mieszaniną mondatak 0,7+ leander 0,4 + safir 0,6 +5 kg siarczanu + 1,5 l yara zboża +0,3 modus + 1 l stabilan.

Zabieg wykonany około 15 temperatura w okolicy 12-15* 

Obecnie na pszenicy pojawia się sporo żółtych przebarwień. I moje pytanie jest następujące wina mieszanki czy przebiegu pogody?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Może wyrzuca ci septoriozę która na legła się w liściach, może na sytuacje stresową tak  zareagowała, a może przypaliłeś wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda sieje tą odmianę dłuższy czas może coś podpowiem.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Co do tych końcówek to u mnie też się pojawiły i w okolicy tez sporo. Na działce oddalonej o 4 km ta sama odmianavi nie ma czegoś.takiego. Mądre głowy mówią ze.to od przymrozkow. Najgorsza to ta pogoda albo wieje albo pada albo za zimno na pryskanie i terminy uciekają. Jak będzie.ciepło to wszystko ładnie nadgoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Koledzy, ten siarczan magnezu to dajecie siedmiowodny? A dajecie coś na przyczepność? Co myślicie o preparatach aminokwasowych lub algowych. Doradcy bardzo zachwalają, że zwiększają działanie środków i działają jak bardzo dobry adiuwant. Czasem myślę, żeby trochę zmniejszać dawki środków a zaoszczędzone pieniądze wydać na aminokwasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Hmmm najbardziej to mi ta septorioza podchodzi bo starszy liść jest taki żółtawy a te młodsze w pełni rozwinięte i kolejny wychodzący są ok. Poparzenie raczej odpada bo przed świętami robiłem tym zestawem pszenżyto i tam jest wszystko cacy. Nie martwi mnie to wcale tylko trochę irytuje wygląd pola. Epoksykonazol powinien sobie z septoriozą poradzić. Zobaczymy z parę dni jak sytuacja będzie wyglądać. Zajrzę jeszcze do znajomego co ma tą samą odmianę i ten sam zestaw dawał w ten sam dzień czy też to tak wygląda...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja nie robiłem jeszcze t1 brak pogody poszła druga dawka na wszystkie pola taka sama i reż końcówki robią się żółte. Grzyb może być po takich sniegach i tyle deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Panowi pryskałem dziś pszenicę Tiltem Atakiem modusem z mocznikiem siarczanem i Adiuwant, 2 Godziny po zabiegu spadła deszcz . Czy ten środek zdołał się wchłonąć? z góry dzięki za odpowiedz .


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojakjan    2

Witam 

Panowie potrzebuję na szybko podpowiedzi czy jak zastosuje 25 kg mocznika na 400 litrów wody do tego siarczan magnezu  i wypryskam to na 1,5 ha to nie przypale 

w ten sposób zboża (pszenżyto , pszenica)?Jakie to będzie stężenie mocznika? Z góry dziękuje za odpowiedz wiem może banalne pytanie ale jestem początkującym rolnikiem i to moje pierwsze takie dożywianie . pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Panowie mam następujący problem.

24,04 Opryskałem pszenicę linus następującą mieszaniną mondatak 0,7+ leander 0,4 + safir 0,6 +5 kg siarczanu + 1,5 l yara zboża +0,3 modus + 1 l stabilan.

Zabieg wykonany około 15 temperatura w okolicy 12-15* 

Obecnie na pszenicy pojawia się sporo żółtych przebarwień. I moje pytanie jest następujące wina mieszanki czy przebiegu pogody?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Czy mogę zastosować medax top w takiej fazie? I czy dobrze zaznaczyłem 1 kolanko? [galleryimg=688663]

Idealna faza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskać pszenice ozimą skończyłem dziś przed 13, natomiast przed 17 spadł u mnie deszcz. Tak z 15-20 min padało. Pryskałem Attributem plus ten dodatek do niego oraz Chwastox Turbo. Czy coś z tego zabiegu będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Trzy godziny wystarczą na wchłonięcie środka, jeśli temperatura była odpowiednia (tzn nie było zimno). Poczytaj na etykiecie, może jest wzmianka o opadach deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy to tak wyglądają u niektórych te przypalenia czy objaw grzyba.

post-90476-0-39557100-1493747358_thumb.jpg

post-90476-0-71521200-1493747390_thumb.jpg

post-90476-0-77909500-1493747469_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj