Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

Jakoś tak wyszło że zostało mi troche Dassoila z Lancetu. Czy można go wykorzystać przy odchwaszczaniu jarych za pomocą Pumy i Mustanga? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ile czasu musi sie utrzymywac temperatura te 12 stopni zeby mozna bylo pryskac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Czekajcie dalej z tymi opryskami.. Z takim biadoleniem to do lipca nie traficie z pogodą... albo za zimno, albo za ciepło, to znów za mokro, innym razem za sucho, a jak już wszystko byłoby w miarę ok. to teraz wymyślacie że pochmurno! Normalnie koń się już z tego śmieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

witam co polecacie od grzyba na pszenice jara i ozima w dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791
Napisano (edytowany)

Po ostatnich dyskusjach na forum zbaraniałem i już nie jestem pewien gdzie dokładnie znajduje się węzeł krzewienia. Nie wiem, czy na powyższych zdjęciach 1 kolanko jest około 1cm nad węzłem czy około 2cm? Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości, bo nareszcie zaczęła się dobra pogoda która ma się utrzymać, ale nie wiem czy już nie jest za późno na CCC i czy powinienem w tym wypadku kupić Moddusa.

http://pokazywarka.pl/fdnc75/

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Jaki powinien być odstęp między zabiegami tzn jak dziś opryskalem mustangiem forte to kiedy mogę axial em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Z grzybówką ja bym się wstrzymał, niskie temperatury plus herbicyd to wystarczający szok dla roślin. Chyba że u ciebie w nocy temperatura przekracza 10 stopni i nadają opady na 2 tygodnie do przodu.

w nocy 10 sttopni  to może będzie w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Jeśli w nocy spada do 3-4 stopni, to pryskanie dzień po dniu będzie zbyt dużym stresem. Lepiej jak w nocy jest 6-7 stopni przynajmniej a w dzień powyżej 10 i odczekać minimum 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Po ostatnich dyskusjach na forum zbaraniałem i już nie jestem pewien gdzie dokładnie znajduje się węzeł krzewienia. Nie wiem, czy na powyższych zdjęciach 1 kolanko jest około 1cm nad węzłem czy około 2cm? Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości, bo nareszcie zaczęła się dobra pogoda która ma się utrzymać, ale nie wiem czy już nie jest za późno na CCC i czy powinienem w tym wypadku kupić Moddusa.

http://pokazywarka.pl/fdnc75/

Wyglada jakby 2.3 cm ktos bardziej zaawansowany jeszcze rzuci okiem, dodaj zdjecie bezposrednio tu to wiecej osob zobaczy. Ja u siebie jade bez ccc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj w koncu opryskalem pszenice Modanem zaminnikiem moddusa w dawce 0.45l + Bumper Super 1.14l na ha. Troche bylo pochmurno ale pryskalem nie czekalem. Temperatura w trakcie zabiegu niecale +13 stopni. Troche dawki większe dalem bo i tak by zostalo wiec powinno wszystko zadzialac. W nocy niby ma byc +6 wiec powinno byc ok. Ciezko o dobra pogode ale jakos to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam.

W pszenicy mam problem z ploniarką zbożówką i muszę pryskać decisem.

Pszenica przed świętami tylko opryskana granstarem, chwasty dwuliścienne już załatwione. 

Dzisiaj dopiero poszła druga dawka N

 

Teraz pytanie: czym najpierw opryskać? decis mega, wirtuoz+ mikroelementy+siarczan magnezu, puma uniwersal, moddus +ccc.

Ewentualnie co jeszcze z czym mogę połączyć i w jakiej kolejności pryskać???

 

Proszę o podpowiedź

ps. (moja pszenica też jest żółto fioletowa)

ponawiam pytanie, nikt mi nie podpowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

W zasadzie, po oprysku decisem jeszcze tego samego dnia możesz jechać z pumą na jednoliścienne. Z opryskiem na T1 ja bym się wstrzymał ze 2-3 dni. Skracanie możesz dać razem z T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

Jak medax max cenowo brutto wychodzi w maksymalnej dawce ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

Domyślam się że Medax Max zachowuje się podobnie jak chociażby tiuram w granulacie, aby go rozpuścić w wiadrze, musisz mieć pełne wiadro wody, mieszając sypiesz do wiadra powoli granulat. W taki sposób powinno się rozpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

 

Wsypywałem powoli, bezpośrednio do opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Tak zaleca producent, po wykonaniu oprysku nic nie zostało na dnie zbiornika.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Medax max w zalecanej dawce 65zł/ha + koszt 1l CCC


Wsypywałem powoli, bezpośrednio do opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Tak zaleca producent, po wykonaniu oprysku nic nie zostało na dnie zbiornika.

 

To chyba jedyna słuszna metoda. Ale z dwoma zbiornikami walczyłem jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy mogę zastosować Medax Top gdy kolanko ma 5-9mm? Czy niebardzo?

Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Tak nie czekaj lepiej skrócisz a medax top można było stosować do liścia flagowego bbch 39 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

Medax max w zalecanej dawce 65zł/ha + koszt 1l CCC

 

To chyba jedyna słuszna metoda. Ale z dwoma zbiornikami walczyłem jak szalony.

Ta cena to za 0,4 czy 0,5 kg 

 

 

Do kamil tak sam jadę  z t1 + skracanie + odżywka jak obeschnie rosa i nie będzie dużego wiatru, po dzisiejszym przeglądzie pul masakra woda w ścieżkach tech dobrze że to okienko się trafiło ba być 14 stopni wiec będzie spoko  ;)    

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

0,4kg,  cena brutto

 

Myślicie, że jak męczyłem medax max w wiadrze to odbije się to na działaniu środka? W sumie to rozpuściłem wszystko.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jak jakimś wrzątkiem tego nie traktowałeś to nic się nie powinno dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj