Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

Panowie ca na poprawke na fiołka w pszenicy?

 

mi koledzy tu doradzali wczesniej albo galmet albo pike wg 20 tylko niewiem czy zdaze to dac bo fazy moga uciec i podobno po pike rzepaku nie mozna siac

Panowie ca na poprawke na fiołka w pszenicy?

 

mi koledzy tu doradzali wczesniej albo galmet albo pike wg 20 tylko niewiem czy zdaze to dac bo fazy moga uciec i podobno po pike rzepaku nie mozna siac . a kolego czym pryskales ze fiolka ci nie wzielo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi do jakiego okresy wzrostu zboża skracanie ma sens bo u nas leje non stop i końca nie widać a ja jeszcze nie zrobiłem odchwaszczania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

do 2 kolanka ma sens skracanie modanem czyli trinespak etylu ?

panowie a jak w pszenicy jest juz faza 2 kolanka to poprawke  na fiolka polnego czym zrobic (bo galmet pisze od fazy krzewienia do 1 kolanka )? i ile dni po opryskaniu fungicydem wraz z skracaczem czyli regulatorem wzrostu ?

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja zastanawiam się nad Starane (albo inny fluroksypyr), niby fiołek w średnio wrażliwych, ale oberwał już Mustangiem, więc może da rade, a zależy mi bardziej na zwalczeniu przytulii, która się nie przejęła dotychczasowymi zabiegami. Pytanie tylko czy jest sens w takiej fazie pryskać? Łan dość gęsty więc i chwasty mniej oberwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no wlasnie jak gesta pszenica w miare to pryskac ale tego fiolka duzo jest ale on jest maly 2 liscie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Co do tej karłowatości i chorób, juz kolejny rok mozna zauważyc u nas w regionie, kto nie zasieje pszenicy z centrali C1 ma problemy z karłowatością, chorobami żółknięciem. U nas w gospodarstwie zasialiśmy na 1 kawałku 4 pszenice z włąsnych nasion a 3 z centrali, na tych sianych z własnego materiału nie ma problemu z chorobami ani zółknięciem, co niestety w odmianach z centrali jest plagą, Podobnie jest z zaprawą i jakościa ziarna z central, często trafiają sie inne gatunki zbóż i poślad a jakosć zaprawienia i samo użycie 1 składnikowej zaprawy to przegiecświ 

Święta prawda arkadia siana 3 rok nie ma takich objawów a hondia c1 i toras c1 ma pożółkłe końcówki i fioletowe, nie wiem czy to jakaś cecha odmiany czy przez mróz czy jakieś przypalenie(karłowatość).

Wszystkie odmiany siane na jednym polu o takiej samej agrotechnice.

Witam.

W pszenicy mam problem z ploniarką zbożówką i muszę pryskać decisem.

Pszenica przed świętami tylko opryskana granstarem, chwasty dwuliścienne już załatwione. 

Dzisiaj dopiero poszła druga dawka N

 

Teraz pytanie: czym najpierw opryskać? decis mega, wirtuoz+ mikroelementy+siarczan magnezu, puma uniwersal, moddus +ccc.

Ewentualnie co jeszcze z czym mogę połączyć i w jakiej kolejności pryskać???

 

Proszę o podpowiedź

ps. (moja pszenica też jest żółto fioletowa)

 

Ponawiam pytanie???

Proszę o szybką odpowiedź bardziej zaawansowanych użytkowników ode mnie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Apyros perz tylko wstrzyma, będzie mniejszy niż zboże i drobny, potem glifosat po zbiorach. Attribut - nie wiem, nie stosowałem nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Może ktoś z doświadczonych wypowie się na temat TerraSorb czy warte jest swojej ceny.Przedstawiciel mi poleca żeby dodać do skracania +t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Święta prawda arkadia siana 3 rok nie ma takich objawów a hondia c1 i toras c1 ma pożółkłe końcówki i fioletowe, nie wiem czy to jakaś cecha odmiany czy przez mróz czy jakieś przypalenie(karłowatość).

Wszystkie odmiany siane na jednym polu o takiej samej agrotechnice.

 

Ponawiam pytanie???

Proszę o szybką odpowiedź bardziej zaawansowanych użytkowników ode mnie, pozdrawiam

 

szlag trafia człowieka jak zobacze swoją hondie, delewara i juliusa nowego  z centrali, na szczęscie juliusa zasiałem również tego z własnych zbiorów. i porównać go do tego z centrali to aż chce się czapką rzucać. 2 różne pszenice, ta z centrali pożółknięta a ta z własnych zbiorów piękna pszenica. Dlatego nigdy nie zdecyduje się wziąć tylko materiału z centrali i obsiać nim pole. Z ciekawostek zaobserwowanych, pszenica która jest marna (zasiana z nasion kwalifikowanych z centrali) jeżeli ją zbiorę i zasieję ponownie to nie występuje już ten problem tjby się dopiero po 1 roku zaadaptowała. Nie wiem czy jeżeli znowu wezmę nasiona z centrali czy nie zaprawię ich lepszą zaprawą dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Panowie i Panie 3 tygodnie zimna i zajebistego wiatru teraz dolało wody do oporu , nadają jeden góra dwa dni dobrej pogody ale nie za ciepło , tak naprawdę to trzeba na już robić dwuliścienne , skracać , coś od grzyba a o odżywkach już nie wspomnę , nie jestem zwolennikiem mieszania czegokolwiek z uwagi na to że nie mam zbyt dużego gospodarstwa , staram się robić wszystko oddzielnie. Teraz moje pytanie  czy jak zrobiłbym jednego dnia zabieg grzybobójczy i na chwasty i to w takiej kolejności jak napisałem  to dobrze sobie to wydedukowałem? Do opryskania pszenica i pszenżyto , a środki to unix + lotus i lintur na pszenicę a na pszenżyto lintur + fluoksyspyr do pomocy bo przytulia dorodna jak drzewa. Proszę o jakąś mądrą poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

ile osób, tyle głosów. ja nie mieszam herbicydów z innymi środkami. grzyb + skracanie jak najbardziej. no i na pewno nie robiłbym oddzielnych oprysków tego samego dnia na to samo pole. moim zdaniem trzeba kilka dni przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

W zamoiskim nie było przymrozków a pszenice na dolnych liściach i na samych czupkach żułte i to wszendzie to grzyb  tak strasznie atakuje . Mam zasiane pszenice jare to już się krzewi ale grzyba nie widać jeszcze  a pososiecku ma zimową to pozułkła całkiem zaraz jara dogoni pszenicę sosiada .

Pszenice bardzo dobrze nawożone tez żułte a te słabe to wyglondaja jak liście na jesieni takie żułte .

 

W tył zwrot i do szkoły na j.polski marsz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie jutro jak pogoda pozwoli chciałbym zabrać się w końcu za chwasty w pszenicy ozimej i myślę zastosować Atlantis 0,5-1l/ha+Mustang Forte 1l/ha+Starane 0,2l/ha, co myślicie o takim zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W nocy nadają +1/2 stopnie, warto ruszać ze skracaniem i grzybówką czy czekać do jutra ( w nocy ma być +8) tyle że mniej słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Zależy jaki środek. Ogólnie mówi się że te 12 stopni musi być. U mnie słonecznie ale wieje i to dosyć mocno. Wczoraj było ok 9 stopni w ciągu dnia i się.wytrzymałem licząc ze.dziś rusze bo miało być ciepło ale ten wiatr. A od jutra deszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja się boję przymrozku a temperatura fajna bo od 12 do 14 stopni nadają więc można dziś śmiało jechać. Jest słońce więc oprysk zadziała. Jutro ma być cieplej ale co z tego skoro pochmurno. Najgorsza noc dzisiejsza bo z jednego stopnia na plusie może być 1 na minusie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

panowie wczoraj pryskałem pszenicę ozimą herbicydem Apyros + mustang, dzisiaj ładna pogoda mogę lecieć z grzybówką i skracanie ? jutro już zapowiadają deszcze więc kusi mnie żeby dzisiaj wykonać oprysk ale czy nie za szybko po poprzednim ?


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Panowie w jakich najniższych temperaturach działa axial komplett pak (axial 50EC+pike 20WG)?Dziś i jutro nadają po ok. 14 stopni ale w nocy ma być tylko 1 na plusie więc lepiej poczekać czy pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Ja w zeszłym roku stosowałem Atlantis i Mustang Forte i ładnie wyczyściło.

 

jaką dawką Atlantisu jechałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Z grzybówką ja bym się wstrzymał, niskie temperatury plus herbicyd to wystarczający szok dla roślin. Chyba że u ciebie w nocy temperatura przekracza 10 stopni i nadają opady na 2 tygodnie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy mogę mieszać Bukat 500sc z Medax Top ? I jeszcze jedno Bukat jest od fazy 3 kolanka czy mogę nim pryskać na 1 kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

Tak się zapytam po co teraz chcesz pchać tebukonazol?

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj