Polecane posty

slonju77    56

Witam

Chcę zadać takie pytanie : mam glebę klasy IIIB i IV na której planowałem zasiać pszenicę niestety do dnia dzisiejszego nie mogłem wjechać na to pole z uwagi na grząskie pole - topił mi się traktor. Dzisiaj jeszcze dolało i nawet jak zapowiadają zmianę w pogodzie to i tak prędzej jak za kilka dni nie wjadę i tu moje pytanie : czy jeszcze mogę zasiać pszenicę czy już definitywnie za późno i jaki byłby skutek jak bym teraz zasiał-wiem, że powinno się zasiać do końca I-szej dekady kwietnia ale taka wiosna i wjechać nie mogłem. Mam jeszcze taka alternatywę, że mogę zasiać tam jęczmień ale wolałbym pszenicę - co  i radzicie . Dziękuję za odpowiedzi.

Sam siałem pszenice jarą tydzień temu bo w ostatniej chwili wpadło mi 70 arów dzierżawy,ale moim zdaniem to stanowczo za póżno a jesli zasiejesz dopiero za tydzień bo wcześniej nie bedziesz mógł wjechać to plon bedzie marny ale w tej chwili nie masz chyba innego wyjścia ,ewentualnie zasiać groch i wziąśc wyższą dopłate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreks    0

Sam siałem pszenice jarą tydzień temu bo w ostatniej chwili wpadło mi 70 arów dzierżawy,ale moim zdaniem to stanowczo za póżno a jesli zasiejesz dopiero za tydzień bo wcześniej nie bedziesz mógł wjechać to plon bedzie marny ale w tej chwili nie masz chyba innego wyjścia ,ewentualnie zasiać groch i wziąśc wyższą dopłate

Ale jak groch na dopłaty to tylko pastewny bo do konsumpcji juz dopłat niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale jak groch na dopłaty to tylko pastewny bo do konsumpcji juz dopłat niema.

A możesz podesłać jakieś pismo/rozporządzenie z którego to wynika?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Co do żółtych końcówek - moja nie pryskana antywylegaczem ai T1, saletra poszła tydzień temu, a końcówki liści (około 1mm) lekko pożółkłe miejscami. Objaw ten występuje na większości plantacj w okolicy, nieważne, czy intensywnie uprawianych, czy "nawet nie draśniętych" nawozem, więc jest to kwesta przymrozków po 6-7 stopni w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przekonany byłem, że moja pszenica jest żółta (dolne liście i końce) bo przypalona RSM lub CCC+modus+fungicyd tydzień przed świętami. Teraz widzę u sąsiada, który dał tylko saletrę też żółta Taka sama odmiana Sailor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Efekt zimnych nocy.Końcówki liści żółtawe lub przechodzące w fiolet także u mnie w sailorze pomimo że niczym nie była pryskana na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

W zamoiskim nie było przymrozków a pszenice na dolnych liściach i na samych czupkach żułte i to wszendzie to grzyb  tak strasznie atakuje . Mam zasiane pszenice jare to już się krzewi ale grzyba nie widać jeszcze  a pososiecku ma zimową to pozułkła całkiem zaraz jara dogoni pszenicę sosiada .

Pszenice bardzo dobrze nawożone tez żułte a te słabe to wyglondaja jak liście na jesieni takie żułte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ty tak normalnie piszesz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Na etykiecie Moddusa stosowanie łączne tyczy się przede wszystkim Moddusa a nie CCC. Dzielone dawki w przypadku CCC tyczą się słabych i uszkodzonych po zimie roślin, dla których pełna dawka mogłaby być szkodliwa. Najwyższą skuteczność regulacyjną CCC ma gdy pierwsze kolanko jest ok 1cm nad ziemią, późniejsze zabiegi są mniej efektywne.

jeśli bym wyregulował w optymalnym terminie a było zimno i przymrozek nawet,a wyreguluje w słoncu prawie na drugim kolanku ,to nie będzie lepszy efekt,myśle że pogoda troche sama wyregulowała pzenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W zamoiskim nie było przymrozków a pszenice na dolnych liściach i na samych czupkach żułte i to wszendzie to grzyb  tak strasznie atakuje . Mam zasiane pszenice jare to już się krzewi ale grzyba nie widać jeszcze  a pososiecku ma zimową to pozułkła całkiem zaraz jara dogoni pszenicę sosiada .

Pszenice bardzo dobrze nawożone tez żułte a te słabe to wyglondaja jak liście na jesieni takie żułte .

To żeś teraz kolego dowalił :D hahahaha nie było przymrozków :D chyba w domu nie było przymrozku bo wystarczyło wyjść na podwórek o 5 - 6 rano to byś się zdziwił jaki był przymrozek.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Panowie 1 kolanko ucieklo a jeszcze nie predko wjade w pole i pytanie mialobyc 0.4 medax + 1l ccc, teraz pytanie pryskac 0.4 jak najszybciej sie da samym medaxem czy dopiero dac na flagowy medax? Co lepiej skroci

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

witam. co do przypalonych końcówek to stosowałem 0,8-1lccc z Medax top, Modus, generyki modusa oraz w tym roku z medax max  i zawsze miałem przypalone końcówki. Najgorzej było chyba połączenie z medax top. Nie ma się czym przejmować przynajmniej widać że substancja się wchłonęła. Możliwe że wiąże się to  z tym że zawsze stosowałem  antywynalazcze z zabiegiem t1 i nośniki z fungicydów mogą powodować wzmocnienie działania retardantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dałem 1l CCC750 i 0.1l TE250 to jakby wzmocnił fungicyd to nie tak by przypalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mieszanka odpowiednia dla fazy 30-31 to już chyba zapóźno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam.

W pszenicy mam problem z ploniarką zbożówką i muszę pryskać decisem.

Pszenica przed świętami tylko opryskana granstarem, chwasty dwuliścienne już załatwione. 

Dzisiaj dopiero poszła druga dawka N

 

Teraz pytanie: czym najpierw opryskać? decis mega, wirtuoz+ mikroelementy+siarczan magnezu, puma uniwersal, moddus +ccc.

Ewentualnie co jeszcze z czym mogę połączyć i w jakiej kolejności pryskać???

 

Proszę o podpowiedź

ps. (moja pszenica też jest żółto fioletowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie czy moge mieszac tkzw antywylegacz modan 250 ec ( zamiennik moddusa ) plus cos od grzyba i czy moglbym jeszcze do tego dolozyc np od fiolka polnego jakis herbicyd neich sie ktos wypowie ? albo czy moge chociaz modan plus grzybowka ? co polecacie niedrogiego na grzyba ?


i jeszcze jedno pytanie na pszenice rzadką stosować modan czy moddus ? i czy mozna w mniejszej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Ty Warchest, konto sprzedałeś, oddałeś czy jaja sobie robisz?


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Jesteś na forum dłużej ode mnie, czytałem wiele Twoich mądrych zdawało się  wypowiedzi, cały ten post to łączenie różnych środków ochrony roślin a Ty zadajesz podstawowe pytanie, zabrzmiało to dziwnie.

Nie wiem czy znam odpowiedź na Twoje pytanie, wydaje mi się, że w części znam, ale zaraz mnie mądrzejsi napadną, więc niech oni Ci odpowiedzą.

Nie wiem czy można łączyć herbicyd z regulatorem, może przy zmniejszeniu dawki regulatora można, ale nie wiem ale herbi, fungi i skracanie to już za dużo.

Fungicydy z regulatorami łączyć można, ale jak Kula wcześniej pisał Moddan plus fingi przypala pszenicę, ale Moddus już nie.

A przed jakimi chorobami chcesz bronić pszenicę?


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak to modan przypala pszenice jak to jest ta sama substancjaco w moddusie i tyle samo substancji ? po drugie raczej sie domyslalem ze nie mozna herbicydu z tym dac ale wole sie dopytac to by bylo wszystko za jednym razem . pszenice chce bronic przed maczniakiem prawdziwym ktory wystepuje i prawdopodobnie wystepuja septoriozy i rdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Mieszanka odpowiednia dla fazy 30-31 to już chyba zapóźno

ledwo co się kolanko od ziemi odbija 1cm jeszcze nie ma

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Kilku chopaków na forum pisało o negetywnych skutkach działania tego zamiennika z fungicydami i mikro, rude końcówki, przypalenia czubków liści, mówię co czytałem, ja zamienników nie stosuję, bo coś w nich jest na rzeczy, że są tańsze, więc tylko mówię co czytałem.

Ja  od  chorób podstawy źdźbła, mączniaka i septoriozy będę dawał  Propikonazol, Fenpropidynę, prochloraz i chlorotalonil, ale nie będzie to tanio.  Chlorotaloniil jest tani i radzi sobie dobrze z septoriozą.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

w srode pryskalem zboze  lancetem na chwasty  , kiedy teraz  moge podac   saletre  w poniedzialek  nie bedzie za wczesnie?


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj