Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

We wtorek pryskałem pszenicę środkami tj Menara 0.5l oraz antywylegacz 1.5l. Pszenica ma trochę przypalone końcówki liści. Przejdzie jej to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouch02    9

Moim zdaniem od początku fazy bbch 33 nie powinno podawać się ccc bo jest nieefektywna i może spowodowacć przypalenia i zmiany w kłosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pszenice siane we wrzesniu są już w zaawansowanym pierwszym kolanku. Pogoda nie sprzyja na wykonanie oprysku. Trzeba czekac i w takich sytuacjach lepeij dać sam Moddus albo Medax bez CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy przy 11 stopniach w ciągu dnia i słonecznej pogodzie a następnie w nocy ok 5 stopni wykonanie regulacji Medaxem Top + CCC to będzie dobrze czy zbyt duże ryzyko że coś pójdzie nie tak jak powinno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek6530    0

Witam

Chcę zadać takie pytanie : mam glebę klasy IIIB i IV na której planowałem zasiać pszenicę niestety do dnia dzisiejszego nie mogłem wjechać na to pole z uwagi na grząskie pole - topił mi się traktor. Dzisiaj jeszcze dolało i nawet jak zapowiadają zmianę w pogodzie to i tak prędzej jak za kilka dni nie wjadę i tu moje pytanie : czy jeszcze mogę zasiać pszenicę czy już definitywnie za późno i jaki byłby skutek jak bym teraz zasiał-wiem, że powinno się zasiać do końca I-szej dekady kwietnia ale taka wiosna i wjechać nie mogłem. Mam jeszcze taka alternatywę, że mogę zasiać tam jęczmień ale wolałbym pszenicę - co  i radzicie . Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

ja wczoraj pryskałem nomad+mustang forte. też jestem ciekaw czy wszystko wytłucze czy może przy zimno trochę, ale zielsko małe jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Witam

Chcę zadać takie pytanie : mam glebę klasy IIIB i IV na której planowałem zasiać pszenicę niestety do dnia dzisiejszego nie mogłem wjechać na to pole z uwagi na grząskie pole - topił mi się traktor. Dzisiaj jeszcze dolało i nawet jak zapowiadają zmianę w pogodzie to i tak prędzej jak za kilka dni nie wjadę i tu moje pytanie : czy jeszcze mogę zasiać pszenicę czy już definitywnie za późno i jaki byłby skutek jak bym teraz zasiał-wiem, że powinno się zasiać do końca I-szej dekady kwietnia ale taka wiosna i wjechać nie mogłem. Mam jeszcze taka alternatywę, że mogę zasiać tam jęczmień ale wolałbym pszenicę - co  i radzicie . Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Zdecydowanie alternatywa i to już o plon nie powojujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

To więc wracam do burzliwej dyskusji o skracaniu. Po co na etykiecie Moddusa napisane jest, że można go stosować łącznie z Antywylegaczem do fazy 3 kolanka? Po co?
Po drugie dlaczego sam producent Antywylegacza zaleca dzielenie dawek na dwie i ta druga wychodzi tydzień po pierwszym kolanku, skoro tak ważne jest pierwsze kolanko i jak komuś ucieknie to sieje panikę, a w 7 dni ucieknie na pewno.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na etykiecie Moddusa stosowanie łączne tyczy się przede wszystkim Moddusa a nie CCC. Dzielone dawki w przypadku CCC tyczą się słabych i uszkodzonych po zimie roślin, dla których pełna dawka mogłaby być szkodliwa. Najwyższą skuteczność regulacyjną CCC ma gdy pierwsze kolanko jest ok 1cm nad ziemią, późniejsze zabiegi są mniej efektywne.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Rok 2014 mokro i ciepło zabieg wykonany przy drugim kolanku 1l ccc i 0,3 modusa

post-123904-0-92500400-1493411863_thumb.jpg

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Coś w tym dziwnego?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Witam.

Tydzien temu opryskałem pszenice sierczanem magnezu i mocznikiem, w 400 litrowym roztworze miałem wsypane 28kg mocznika i 20kg siarczanu magnezu.

Dzisiaj przy oględzinach zobaczyłem że pszenica ma żółte końcówki liści to choroba czy przypalenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

No wychodzi +/- 8% stężenia mocznika w niektórych pismach tyle właśnie polecali ;)

Baa nawet wyczytałem że na początku strzelania w źdzbło można dać 10%, siarczanu wychodzi jakieś 5,5%

     

a jednak coś zaszkodziło ;/

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

To więc wracam do burzliwej dyskusji o skracaniu. Po co na etykiecie Moddusa napisane jest, że można go stosować łącznie z Antywylegaczem do fazy 3 kolanka? Po co?

Po drugie dlaczego sam producent Antywylegacza zaleca dzielenie dawek na dwie i ta druga wychodzi tydzień po pierwszym kolanku, skoro tak ważne jest pierwsze kolanko i jak komuś ucieknie to sieje panikę, a w 7 dni ucieknie na pewno.

 

Ty się wczoraj urodziłeś? To co tam jest napisane nie jest dla Twojego dobra, a dla dobra producenta. PO co miałby pisać, że do fazy pierwszego kolanka 1cm na węzłem? Skoro może napisac do 3 i Ci co przegapili termin też kupią produkt i będą pryskać-kasa się zgadza, a że działanie jest słabsze... no cóż życie. Wyważasz trochę otwarte drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Panowie pszenice Bohemia dość podatna na wyleganie z tego co słyszałem. Jak podzielić zabieg skracający. Dać 2 razy po 0,3l Moddusa, teraz a później na flagę? Czy jedną dawkę 0,4l teraz? Szkoda żeby leżała bo 20ha w jednym kawałku. Nawożenie planowane około 190N. Poszło jakieś 150N i jeszcze ewentualnie na kłos. Kolanko już ma 1,5 do 2cm na węzłem. Troszkę za późno żeby było idealnie ale pogoda nie pozwalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kessler    0

Witam. 

Mam pytanie. Czy poniższe mieszaniny mogę zastosować jednorazowo?  Na pszenicę i pszenżyto.

Propizole 0,5 l + Mondatak 0,7 l + Andros, 0,2 l + Optimus 0,33l + Stabilan 1l

oraz

Propizole 0,5 l + Faxer 0,75 l + Andros 0,25 l + Stabilan 2l

Pozdrowienia dla Wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Może ktoś z doświadczonych wypowie się na temat TerraSorb czy warte jest swojej ceny.Przedstawiciel mi poleca żeby dodać do skracania +t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj