Polecane posty

Tomek90    2254

Przy drugiej dawce w takiej fazie trzeba bardziej pilnować warunków i nakładek. Zejść to zejdzie, na zdrowie jej to nie wyjdzie jak to mówią, ale spadku plonu jakiegoś wielkiego napewno nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

A te końcówki przypalone to nie wiatr i przymrozki przypadkiem? Ja też tak mam, i sąsiad i jego sąsiad też a RSM nie stosowalismy ostatnio. Same czubki wierzchnich liści suche, a RSM to pewnie dolne liście też by przypalił?? Ale ja nie wiem, bo nigdy nie widziałem przypalenia przez RSM.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u sasiada jest pszenica po pierwszej dawce i nie ma przypalonych koncówek. Nie dawał jeszcze drugiej dawki a u mnie np są przypalone koncówki czyli jednak RSM. W tamtym roku były przypalone koncówki z mrozów. Ja zastosowałem wtedy dwa dni przed przymrozkiem regulator i koncówki były przypalone a po sasiedzku nic nie robił i tez miał przypalone. W 2015 roku miałem tez przypalone koncówki. Niby wtedy atakowała karłowatośc ale po jakims czasie wszystko znikło, nowymi lisciami zakryło i plon nie był zły bo 8,1 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U nas to samo tydzien temu w czwartek sialem 2 dawke N pszenice zielone ,zywe ,ladne a teraz rude czubki .Nic nie bylo pryskane i na sasiednich polach to samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie to kiedy mogę stosować w pszenicy antywylegacz pierwsze kolanko jest już powyżej jednego centymetra, może lepiej zastosować sam modus w dawce 0,4 tylko czy utrzyma mi pszenicę dawka azotu 190N na ha


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

czyli jakis stres.... u sasiada pszenica była pozno siana wiec moze tego stresu nie doznała a u mnie po RSMie doznała - siana we wrzesniu. Jeden taki kolega tez własnie mówił ze ma przypalone czubki w pszenicy sianej we wrzesniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A te końcówki przypalone to nie wiatr i przymrozki przypadkiem? Ja też tak mam, i sąsiad i jego sąsiad też a RSM nie stosowalismy ostatnio. Same czubki wierzchnich liści suche, a RSM to pewnie dolne liście też by przypalił?? Ale ja nie wiem, bo nigdy nie widziałem przypalenia przez RSM.

U nas to przez mróz na 100%. Sąsiadów rzepaki z daleka jakby już kwitły a z bliska żółte liście. U mnie ojciec w jednym dniu pryskał RSM na pszenicę II dawkę i w zależności od odmiany jedna jest ruda inna zielona. U sąsiadów też miejscami ruda. Także wina RSMu odpada tylko mrozu, ale jak było -6 to nie ma co się dziwić. Chociaż RSM mógł się do tego przyczynić ale na swoim przypadku widzę, że to kwestia odmiany. Linus i Ozon jest ok, natomiast na reszcie mam mieszaninę odmian i niestety kolor rudy. Na szczęście odbija po deszczyku a dzisiaj to już ładnie pada :) chociaż na sobotę potrzebuję pogody! 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0

Panowie mam pytanie. We wtorek wlałem medax top do opryskiwacza bo chciałem jechać skracać pszenicę, przyszła burza i nie wykonałem zabiegu. Czy po kilku dniach w opryskiwaczu będzie jeszcze działał medax i czy nie zaszkodzi pszenicy? W etykietach środków piszą, że należy jak najszybciej wypryskać. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie stosowal ktos z was srodek modan na skracanie pszenicy czy pszenzyta jak efekty po tym srodku bo sklad ma taki jak moddus tylko ze jest tanszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@cuba No przecież tego nie wylejesz.. Kiedyś też tak zrobiłem, to raz dziennie na pół godziny włączałem mieszadło, później bezpośrednio przed opryskiem też trochę pomieszałem i nic się nie działo. Środek napewno nie straci swoich własciwości, jedynie co to jakiś osad na dnie zbiornika może się wytrącić.. dlatego co jakiś czas włączałbym mieszadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Panowie to kiedy mogę stosować w pszenicy antywylegacz pierwsze kolanko jest już powyżej jednego centymetra, może lepiej zastosować sam modus w dawce 0,4 tylko czy utrzyma mi pszenicę dawka azotu 190N na ha

Przecież masz na etykiecie napisane że Moddus z CCC możesz stosować do drugiego kolanka. Czyli chyba można.

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Przecież masz na etykiecie napisane że Moddus z CCC możesz stosować do drugiego kolanka. Czyli chyba można.

Pisze na etykiecie że można stosować do 3 kolanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Pisze na etykiecie że można stosować do 3 kolanka ;)

he he a ja myślałem, że tych moich wypocin już nikt nie czyta, 

Fakt - do trzeciego kolanka, ale w późniejszym terminie to zapewne CCC ma za zadanie wspomagać trineksepak etylu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie wiem jakie zadanie ma CCC w późniejszym terminie w dawce 1l/ha. Na pewno coś to daje bo producent by raczej tego nie zalecał, tym bardziej Syngenta środki konkurencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

nie wiem czy w późniejszym terminie ccc cokolwiek daje. na stronie podają że do fazy drugiego kolanka można mieszać i później już raczej lepiej pryskać solo moim zdaniem. :) po jednym i po drugim pszenica nie wylegała u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

nie wiem jakie zadanie ma CCC w późniejszym terminie w dawce 1l/ha. Na pewno coś to daje bo producent by raczej tego nie zalecał, tym bardziej Syngenta środki konkurencji...

Naaapewno daje, tak. Szczerbate kłosy.

Przed napisaniem głupot radzę zasięgnąć informacji o działaniu gospodarki hormonalnej rośliny w poszczególnych fazach,a tym bardziej w okresie tzw wielkiego okresu zbóż.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Naaapewno daje, tak. Szczerbate kłosy.

Przed napisaniem głupot radzę zasięgnąć informacji o działaniu gospodarki hormonalnej rośliny w poszczególnych fazach,a tym bardziej w okresie tzw wielkiego okresu zbóż.

Skoro jesteś taki mądry i obyty to napisz to samo do producenta MODDUSA żeby nie pisał bzdur na etykietach bo później są szczerbate kłosy.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Ne ne ne. Moddus a CCC to różnica, inne substancje i trochę inne działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Skoro jesteś taki mądry i obyty to napisz to samo do producenta MODDUSA żeby nie pisał bzdur na etykietach bo później są szczerbate kłosy.

 

Tym bardziej zacznij czytać fachową literaturę, skoro piszesz głupoty, bo ccc to nie moddus.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Tym bardziej zacznij czytać fachową literaturę, skoro piszesz głupoty, bo ccc to nie moddus.

 

wiem że ccc to nie moddus bo także sprzedaje śor. Nadal nie rozumiem negatywnego działania 1l CCC + Moddus w fazie do 3 kolanka bo tak to zrozumiałem że po zastosowaniu tych środków w tej fazie roślina wyda ,,szczerbate kłosy". Po coś Syngenta to napisała na etykiecie...

 

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj