Polecane posty

ukaszProcho    91

O ile moze zmieszać to plon? Tez mam hektar pszenicy na wzgórzu i tez ma końcówki żółte myślałem ze to grzyb bo jeszcze t1 nie było. A tu widzę co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślałem nad tym nawet mam kupiony jakiś taki specyfik ale bałem się troche żeby nie namieszać,i tak poszedł

Duet start

Mandatek

Modus

stabilan

Teraz to już coś dołożę.

Do takiej mieszaniny dodawać adiuwant to zbrodnia. A po drugie adiuwanty pokroju fastera to porażka (piana). Asystent też jest surfaktantem?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie 2 dawka n jeszcze nie poszla na pszenice ale kolor ma jeszcze pszenica 1 dawka byla dawana 27 marca czy nie zaszkodzi zbozu jak jeszcze kilka dni nie dam 2 dawki bo teraz jest siew kukurydzy jak myslicie ? 2 dawka bedzie szla saletra w dawce 200 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

O ile moze zmieszać to plon? Tez mam hektar pszenicy na wzgórzu i tez ma końcówki żółte myślałem ze to grzyb bo jeszcze t1 nie było. A tu widzę co innego

 

Nie powinno wpłynąć, doświadczeni mówią, że pszenica sobie poradzi, chyba że pogoda się jeszcze pogorszy.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Panowie czy taka mieszanka ;

 

Modus 0,3   Mandatek 0,8 Duet Start 1l Stabilan 1l

lub

Medax Top 0,5 Mandatek 0,8 Duet Start 1l Stabilan 1l

 

Może przypalić pszenice, bo dziś patrze a tu liśćie mam przy palone ,pryskane było wczoraj i dzień wcześniej takimi środkami .Nawet mam objawy tam gdzie wczoraj  po 30 minutach descz popadał.Pogoda była dobra temperatura od 12 -17 stopni woda też podobna .I pytanie jaka powinna byś temperatura wody taka minimalna i maxymalna do pryskania.

 

czemu dajesz mondatak i duett star ? jak mozna sam duett star i nawet pisze ze mozna duett star i na t2 duett ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

panowie 2 dawka n jeszcze nie poszla na pszenice ale kolor ma jeszcze pszenica 1 dawka byla dawana 27 marca czy nie zaszkodzi zbozu jak jeszcze kilka dni nie dam 2 dawki bo teraz jest siew kukurydzy jak myslicie ? 2 dawka bedzie szla saletra w dawce 200 kg na ha

 

Ja się nie znam, ale u mnie zaczęła jaśnieć po 5 tygodniach od poprzedniej dawki. Więc II dawka była spóźniona chyba, a to ważny moment.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

jeśli to zdjęcie jest aktualne to możesz spać spokojnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Dzisiaj przez pół dnia drapałem się w d*pę i w końcu ruszyłem z T1+ regulacja... Jak zaczynałem było ok 10st potem pięknie wyjrzalo słońce więc te 12 na pewno było...
Poszło 0,6 medax top, 1l ccc 0,7 tilt 0,7 prochloraz 1l mikrovit Cu
1l mikrovit Mn 5kg MgSO4...
Z rozpędu nawet rzepak dziś zrobiłem z odżywkami :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja czekam bo warunkie kiepskie. Jedynie udało mi sie rozlać RSM S około 65N na ha. Miałem wczoraj pryskać Modanem i T1 ale wiało 7-8 m/s a dziś pochmurno i kropiło wiec tez do kitu. Najbliższy termin to 1 maj bo na dniach deszcze a sobota słonce ale za to w nocy 2 stopnie na plusie a przy gruncie moze minus wiec tez nie bardzo. Ma być ładny 1 maj wieć wtedy. Kolanko ponad 1 cm nad ziemią w słabszych miejscach to około 1 cm nad ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

uwaga przy stosowaniu nowego medax max na jego rozpuszczalność.  Przy mieszaniu mogą powstać nierozmieszane gliniaste kulki. Aby tego uniknąć należny wsypywać medax max bezpośrednio do zbiornika BARDZO powoli na włączonym mieszadle. Wstępne rozpuszczanie w większym pojemniku  lub rozwadniaczu może skończyć się katastrofą, powstaje glina którą następnie bardzo trudno rozpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

U mnie wczoraj zaczałem pryskanie moddusem + tiltem na pszenicy bo pogoda błysneła i nawet ciepło było a dziś znów lunęło... w niektore pola to wogóle ciężko bedzie wjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

czemu dajesz mondatak i duett star ? jak mozna sam duett star i nawet pisze ze mozna duett star i na t2 duett ultra

a co w tej mieszaninie jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

czemu dajesz mondatak i duett star ? jak mozna sam duett star i nawet pisze ze mozna duett star i na t2 duett ultra

 

Kolego w innym temacie nawet ci podpowiadałem, że do Duett Starr można dodać prochloraz a nawet jest to zalecane aby zabezpieczyć lepiej podstawę źdźbła. A prochloraz to miedzy innymi Mondatak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

uwaga przy stosowaniu nowego medax max na jego rozpuszczalność.  Przy mieszaniu mogą powstać nierozmieszane gliniaste kulki. Aby tego uniknąć należny wsypywać medax max bezpośrednio do zbiornika BARDZO powoli na włączonym mieszadle. Wstępne rozpuszczanie w większym pojemniku  lub rozwadniaczu może skończyć się katastrofą, powstaje glina którą następnie bardzo trudno rozpuścić.

Popieram w 100% rozpuszczalność to jakaś katastrofa... robi się glina jak diabli

A jeśli rozpuszczalibyśmy w pojemniku z ciepłą wodą?

Z ciepłą wodą to dosyć idzie, ja wsypuje do wiadra tedy leje ciepłą wodę i dopiero wtedy do opryskiwacza i jest w miarę dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

czemu dajesz mondatak i duett star ? jak mozna sam duett star i nawet pisze ze mozna duett star i na t2 duett ultra

Można sam Duett Star tyle że nie ma on rejestracji na łamliwość podstawy źdźbła. Dlatego warto dorzucić coś na łamliwość np Mirage, Atak. Sam dam po 0,8l Mirage i 0,8l Duett Star.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

witam . doradźcie mi  czym prysnąć pszenice i pszenżyto na miotle zęby tanio było oczywiście i zadziałało:D. Dodam ze  mam juz srodek na dwuliścienne pozostaje tylko  na te jednoliścienne . co byscie polecali . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r_rt    4

andrzej1988 u mnie po przeglądzie pogody też na 1 maja czekam,najpierw herbicyd i po 3-4 dniach duett i mondatak+tytanit+siarczan magnezu i z 5-7% mocznika może dorzucę jeszcze odżywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

moze ktos z was stosowal sirodek Tocata® Duo z basfu na jaka faze on jest najlepszy , bo chce go dac na lisc flagowy ale nic o tym sirodku nie wiem mial bys adaxer + ale powiedzieli ze nie sprowadza i doradzili mi to Tocata® Duo stosowal kto na lisc flagowy jest warty tej kasy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Popieram w 100% rozpuszczalność to jakaś katastrofa... robi się glina jak diabli

Z ciepłą wodą to dosyć idzie, ja wsypuje do wiadra tedy leje ciepłą wodę i dopiero wtedy do opryskiwacza i jest w miarę dobrze

 

Za jednym razem nie da rady.

Za drugim juz w wiadrze "czekolady" brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

przypaliłem końcówki w pszenicy po  2 dawce rsm-u z daleko wygląda tragicznie jak po roundupie... Czy odbije się to na plonie ? :unsure:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Zależy jak popaliłeś. U mnie już faza za duża w pszenżytach i będę leciał w deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

To nie duzo. Tez mam przypalone koncowki. Z daleka jak sie patrzy to tak zółtawo ale z bliska dół zielony. Ogolnie jak sie czyta to przypalone koncowki nie wplywaja na plon i po dwoch tygodniach sladu nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj