Polecane posty

Radek88    15

Czyli jak kończy się biała łodyga to białe "kółko" to kolanko tak??

Jeśli tak to kolanko jest jakiś 1.5 cm nad ziemią czyli trzeba jechać zestawem jednorazowo najwyżej będą przypalenia,

na zdjęciu tylko tak wygląda zauważ ze druga roślina ma już mniej białego a na pierwszej od korzenia do kolanka (o ile to kolanko) jest 2.5 cm

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

A idź Pan w ch*j z taką pogodą... :@ dzisiaj zaplanowane t1+ skracanie+ mikro a tu krótko przed wyjazdem zaczęło padać.... Dobrze że cieczy nie namieszalem bo kurwice miałbym na maxa! Teraz znowu czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

To zainstaluj sobie apke pogoda&radar i masz do trzech czterech godzin 100% z opadem czegokolwiek.
Na Opryski, siew, zabiegi piękna sprawa.
Chcesz pryskać, ale pochmurno, odpalasz apke i masz zdjęcia satelitarne plus wizualizację i radar deszczu. Po kłopocie za 0zł.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Niestety taka pogoda ja wykonałem T1+skracanie modus+ccc temperatura git słonko git to jazda  a tu za godzinkę deszczyk .I pytanko czy coś z tego zabiegu będzie czy lipa ,a miało nie padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Greg na pewno się coś wchłonęło, ale nie zadziała jak miało zadziałać. Przy takiej pogodzie warto dodawać jakieś wspomagacze typu faster, asystent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

U mnie chwasty pryskane eżektorami 10 kwietnia temp. 18 stopni dość silny wiatr wtedy był potem kilka dni 10-12 bez przymrozków i można powiedziec że środki sobie poradziły . Teraz trzeba czekać na T1i skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Greg na pewno się coś wchłonęło, ale nie zadziała jak miało zadziałać. Przy takiej pogodzie warto dodawać jakieś wspomagacze typu faster, asystent

 

Myślałem nad tym nawet mam kupiony jakiś taki specyfik ale bałem się troche żeby nie namieszać,i tak poszedł

Duet start

Mandatek

Modus

stabilan

Teraz to już coś dołożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Panowie, jakie może być skutek zbyt wczesnego skracania 1.2l CCC + 0.3moddusa ?? Pryskałem dziś i kawałek pola był słabszy-rośliny w fazie bbch 30.

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Czy dobrze rozpoznałem septoriozę?
Dorzucić chloratalonil do T1. Fotka też wrzucona w temacie fungicydow, za co przepraszam ale potrzebuje odpowiedzi bo chce dziś jechać T1

post-186700-0-35989500-1493184790_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

cholera nie wiem,. sprawdzę po sąsiedzku czy coś podobnego jest, martwi mnie to trochę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie też są dziwne objawy tylko że w jęczmieniu ozimym Zenek i gdzie już t1 było zrobione parę dni przed tym przymrozki więc raczej tylko mi czekać co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

A to spoko. Na wszelki wypadek chloratalonil dorzucę, nie drogi a będę spokojniejszy


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o takiej mieszance dolistnej na pszenice ozimą:   Maximus Extra PK ( 5-20-35 plus mikroelementy) , siarczan-magnezu oraz Maximus Amino Microelementy?? Będzie coś z tej mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

nie wiem co robić... jechać dzisiaj jutro (o ile nie będzie padać) czy czekać na niedziela-poniedziałek gdzie zapowiadają ocieplenie 16 - 19 stopni...

pszenica już główne pędny ma na kolanku ponad 1cm i gdzieniegdzie widać odrywa się drugie... faza jeszcze ok ale z każdym dniem wiadomo, że rośnie dalej...

pszenżyto trochę bardziej zaawansowane...

jaką temp przyjmujecie sobie jako minimalną  dla T1+regulacja dla której zabieg będzie skuteczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

9 stopni- nigdy niżej o ile idzie ccc, fungicydy podobnie, ja tak praktykuje- na etykietach oczywiście temperatury są wyższe

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

witam, panowie co proponujeie w niższych pieniądzach jako zamieniki dla capalo?


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

9 stopni- nigdy niżej o ile idzie ccc, fungicydy podobnie, ja tak praktykuje- na etykietach oczywiście temperatury są wyższe

 

przez jaki czas wg Ciebie powinna utrzymać się ta temperatura?

 

dodajesz jakieś Adiuwanty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

przez jaki czas wg Ciebie powinna utrzymać się ta temperatura?

 

dodajesz jakieś Adiuwanty?

Staramy się żeby przynajmniej taka temp była 3-4 h po zabiegu i nie stosujemy żadnych adiuwantow, licz się jednak z tym że skuteczność w takiej temperaturze będzie mniejszA o ileś procent, ale roślin nigdy nam się nie udało uszkodzić przy takiej temperaturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

post-216196-0-48640900-1493207913_thumb.jpgpost-216196-0-12577500-1493207994_thumb.jpg

Witam.Jestem nowy tutaj i zaczynam swoja przygode z rolnictwem i chciałbym zapytać co jest przyczyną przebarwień na tej pszenicy ?? I chciałbym zapytać co polecalibyście na t1 i t2 w pszenicy ozimej i jarej i w jakiej fazie mozna stosować t1 w pszenicy jarej i czy skracacie pszenice jara??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj