Polecane posty

ravoj    1284

No ja kiedyś z kumplem glifosat stosowalismy w zamienniku i szybko wróciliśmy do Roundapa. Niestety coś w tym jest, nie wiem co ale widać nie tylko płaci się za markę ale te wypełniacze, nośniki rozwadniacze sub. Wspomagające
Cieszę się, że wyjaśnileś problem, bo jadę z Moddusem i mialem obawy, a teraz jakie Ty wyciągasz z tego wnioski?
Mniejsza dawka?
koniec stosowania cuadro?albo sam Cuadro bez CCC?
czy bez zmian?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wrócę do Moddusa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Sam cholera zamiast Amistaru na T2 kupiłem Tazer do połączenia z Artea 330 i mam nadzieję że przejdzie. Ale tu wybór padł ze względu na dostępność.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pamiętacie Panowie jakieś 3 lata temu aferę z trineksapakiem etylu z firmy Agro Nova spod Wrocławia ? Nie pamiętam już pod jaką nazwą handlową był oferowany, ale jak się okazało był to środek podrobiony, do czego zresztą sam dystrybutor się przyznał. Konsekwencji prawnych nie poniósł, bo Agro Nova to nie producent, tylko dystrybutor. Zresztą Optimus od Adamy też lubi przypalać, dlatego zawsze jadę Moddusem z Syngenty. pier**le wszelkie "doświadczenia" za kilkanaście zł/ha mniej.. Moddusa stosuję od bodajże 2004 r. i nigdy nie działo się nic niepokojącego po jego zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

post-168707-0-46686900-1493117368_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No ja kiedyś z kumplem glifosat stosowalismy w zamienniku i szybko wróciliśmy do Roundapa.

 

Ja osobiście korzystam z Agrosaru tańszego o jakieś 40% od Roundup'a i skuteczność obydwu środków identyczna w takich samych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

Ja bym na twoim miejscu skrócił pszenice. Nie ryzykowałbym. Podobne dawki daje na pszenice. Jak bym nie skrócił to by sporo leżało. Pożniej bedziesz klął na siebie czemu jej nie skróciłem. Bedzie problem ze zbiorem to raz a dwa to jak korzystasz z usług to kombajnista naliczy ci sporo kasy bo niestety nie przyspieszy no i wiadomo mniejszy plon, gorsza jakość wiec lepiej wydac te nawet 25 zł na hektar w postaci CCC jak trafisz idealnie w kolanko albo w pozniejszych fazach medax lub moddus ale to juz drożej ale masz wieksze pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

Przy takiej dawce N przydałoby się skracanie razzem z t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

znowu mocno wieję i nie wyjechałem w pole z t1 i skracaniem. A i tak jestem już spóźniony o tydzień gdzieś. Wg prognoz najszybciej teraz wjadę dopiero ok soboty. Jeszcze nigdy t1 nie robiłem tak późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ravoj o Tazera nie musisz się obawiać, środek "pewny" od Nufarmu. Generyk bo generyk, ale firma odpowiedzialna za jego wprowadzenie na polski rynek, nie należy do firemek które pojawiają się i znikają. Sam go stosowałem w ubiegłym roku i jeśli będe potrzebował azoksystrobiny, to sięgnę ponownie po niego z racji dużo niższej ceny niż Amistar, czy Dobromir Syngenty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No kolanka jeszcze nie ma ale lada dzień będzie. Wiec chyba wole modusem polecieć bo za tydzień to nie wiem co będzie a będzie t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

znowu mocno wieję i nie wyjechałem w pole z t1 i skracaniem. A i tak jestem już spóźniony o tydzień gdzieś. Wg prognoz najszybciej teraz wjadę dopiero ok soboty. Jeszcze nigdy t1 nie robiłem tak późno

 

 

Ja dzisiaj chwasty z rana od 7 do 12 (nie patrzyłem na rosę), lance nisko, dysze niebieskie. Po 12 już zaczęło mocniej wiać że odpuściłem RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ja parę dni temu rozlewałem rsm w duży wiatr i z duży ciśnieniem roboczym i pięknie przyjarałem końcówki - aż mnie nerw łapie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Podpowie ktoś czy jest już kolanko??

Ja kolanka nie widzę, a raczej powinno już być. (to białe to kłosek??)

Drugie pytanie na t1 mam propizol + mondatak + lotus i chciałbym do tego dodac cuadro 0.4l, widzę ze u kilku osób z forum wystąpiły przypalenia jak wielkie są te przypalenia? i czy będą miały wpływ na plon? dwa lata temu pryskałem t1 i po 3 dniach moddusem 0.4l w słoneczną i ciepła pogodę i końcówki tez mi przypaliło ale nie zauważyłem spadku plonu, natomiast pięknie skróciło pszenice. 

post-31112-0-22627100-1493139049_thumb.jpg

post-31112-0-53601000-1493139194_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie wodę sprawdzam ph7,5 twardość ogólna 21, twardość weglanowa 16. Temperatura 5stopni w studnii dlatego mam zbiorniki na wodę i juzywama ogrzewam oraz uzywam kolekcjonerów do wody.

To już brzmi jak apteka, nawet mnie przeraża, :( forma zaczyna przerastać treść. (nie chodzi mi o post metraxa, bo ma łeb, ale te całe chemiczne aspekty i rozbijanie na atomy spraw i tak trudnych), powoli zaczyna się robić laboratorium, jony, kationy i aniony, mieszanie związków, zawiesin itp. i braknie miejsca na prawdziwe rolnictwo. :wacko:
Jeszcze trochę, to się okaże, że jak rolnik zacznie sprawdzać Ph wody, potem twardość, temperature cieczy a nie daj Boże mu wystygnie, pogodę, siłę wiatru, prognozy na następne trzy dni, kolejności mieszania i ilości składników (bo już po 10 się pakuje), to pojedzie na pole samym opryskiwaczem i ciągnika zapomni.
ehhh to rolnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym kolego pryskales od chwastów. U mnie pogoda nie bardzo pozwala pryskac mam kupiony Atlantis i mustang forte. Co myślicie o takim zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Witam

Podpowie ktoś czy jest już kolanko??

Ja kolanka nie widzę, a raczej powinno już być. (to białe to kłosek??)

Drugie pytanie na t1 mam propizol + mondatak + lotus i chciałbym do tego dodac cuadro 0.4l, widzę ze u kilku osób z forum wystąpiły przypalenia jak wielkie są te przypalenia? i czy będą miały wpływ na plon? dwa lata temu pryskałem t1 i po 3 dniach moddusem 0.4l w słoneczną i ciepła pogodę i końcówki tez mi przypaliło ale nie zauważyłem spadku plonu, natomiast pięknie skróciło pszenice. 

 

czy mi się  wydaje, czy głęboko siana? bo jakoś znajomo to wygląda.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Może i troszeczkę głęboko siewnik był ustawiony dobrze tylko było siane w piach (sucho) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

stosował ktoś Modan z Helm ? jest tańszy od Modusa 1 l można dostać za ok 180 zł , substancja ta sama więc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj