Polecane posty

aro1975    324

czasem do uzdatniacza osmo dodają paski którymi można zmierzyć pH i twardość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Witam w tym roku zamierzam zastosować pierwszy raz zkracacze na pszenice . Powiedzcie mi czy można je mieszać z opryskami na chwasty? W jakim czasie od oprysku nie może padać deszcz i przed opryskiem ile nie może padać. Pytam bo u mnie od miesiąca pada praktycznie co drugi dzień i do tego niska temperatura a zboże rośnie powoli ale cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Albo używać deszczówki która jest zawsze lekko kwaśna ;) i wtedy mocznik i siarczan ma sens  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

he he cieszyłem się dopuki deszczówka mi się nie skończyła. Zostało mi tylko na T1 i pusto, mało u nas padało ostatnio, dwa tygodnie suche można powiedzieć.

A czemu wszyscy, którzy stosują CCC plus trineksepak etylu   tak się  spinają z opryskiem  i terminem na skracanie, że im kolanko ucieka??? Przecież na etykiecie Moddusa wyraźnie napisane jest :

Środek Moddus 250 EC można stosować w mieszaninie ze środkiem Antywylegacz Płynny 675 SL w dawkach: Moddus 250 EC - 0,3 l/ha + Antywylegacz Płynny 675 SL - 1 l/ha.  Termin stosowania: Środki stosować od fazy 1. kolanka do fazy 3. kolanka (BBCH 31–33

 

czyli dość elastyczny termin.

 

Czy ja czegoś nie kumam? Wiem, że sam Antywylegacz stosuje się tylko w fazie strzelania w źdźbło do 1 kolanka, i dość sporo czytałem na temat jego działania. Ale może z Moddusem jego działanie jest nieco inne, lepsze.

 


A mam jeszcze pytanie, bo głupim zabiegiem mogę spieprzyć cały misterny plan.

Na skracanie dam CCC Plus 0,3 Moddus, gdzieś wkrótce.

Z uwagi na fakt, że Natula  jest dość sporą odmianą i azotu nie żałowałem chciałem na liść flagowy powtórzyć 0.3 Moddusa/ha  (samego Moddusa można tak dawać jak wiecie)

Nigdzie nie doczytałem o przeciwskazaniach do takiego zabiegu, ale wolę zapytać.

A jeżeli nikt nie stosował, bądź nie słyszał to będę pierwszy.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Czyli zamiast kwasku lepiej dodać mocznik? Co będzie lepsze bo będę za niedługo robił t1 no i chciałbym żeby wyszło jak najlepiej bo dosyć drogi zabieg jest. Siarczan mam i mocznik mam.

zależy ile dasz tego mocznika i siarczanu 

ja stosuję w granicach 3-5kg na 100l,

dobrze  by było to sprawdzić paskami ale nigdy tego nie robiłem i dlatego dnie dawałem jeszcze paczkę kwasku chyba ok 15-20g, czasami nie dawałem kwasku i też było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://allegro.pl/miernik-ph-metr-tester-kwasomierz-atc-0-14-i6791136519.html   taki kupic i po problemie, do deszczówki dodaję kwasku i wychodzi mi 5-5,5 ph dodawałem octu ale  kwasek dużo lepszy.

Modus  z CCC fajnie działa bo sam modus tak sobie, jednak pszenica jest wysoka, ale mocno stoi

Modusa trza dać dwa razu łącznie z minimum 0,6 w tym roku myślę na 0,8 łącznie. bo teraz to zimno zeby stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koleżko ty mi możesz i dawać i 10 l na ha to minie nie interesuje

 

ale mnie interesuje, bo brednie piszesz i tyle...chłopaki radzą się na forum bo chcą jak najlepiej zrobić zabieg a ty wyskakujesz 0.4 axiala no błagam...w tamtym roku jeden znajomy dał 0.5 axiala i pluł sobie w brode potem bo trzeba było poprawiać, tak zaoszczędził...także 0.6 axiala to dla mnie minimum, a znam osoby takiego myślenia jak ty co dadzą skąpą dawkę i potem krzyczą że ten axial to jakieś dziadostwo... także pisz z sensem swoje wypowiedzi a jak nie to daj sobie spokój bo szkoda naszego czasu na czytanie twoich wymysłów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

http://allegro.pl/miernik-ph-metr-tester-kwasomierz-atc-0-14-i6791136519.html   taki kupic i po problemie, do deszczówki dodaję kwasku i wychodzi mi 5-5,5 ph dodawałem octu ale  kwasek dużo lepszy.

Modus  z CCC fajnie działa bo sam modus tak sobie, jednak pszenica jest wysoka, ale mocno stoi

Modusa trza dać dwa razu łącznie z minimum 0,6 w tym roku myślę na 0,8 łącznie. bo teraz to zimno zeby stosować.

nie będę kupował testera, wystarczy jak mi powiesz ile kwasu dajesz do deszczówki na 100 litrów i będę wdzięczny.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Z tym działaniem oprysków to uważnie patrzcie na wilgotność powietrza, tamten rok byl suchy caly czas wilgotność 50-60. Teraz caly czas jest 80% i działanie środków jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A w jaki sposób wilgotność wpływa na działanie S.A.? Napewno wpływa na szybsze odparowanie cieczy z rośliny, albo przy dużej wilgotności można obniżyć dawkę wody na hektar, ale żeby wplywała na samo działanie to nie słyszałem. Sam w zeszłym sezonie większość majowo-czerwcowych oprysków wykonywałem po godzinie 18 a nieraz kończyłem po 24, wiec też przy dość sporej wilgotności.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie mam pojęcia ile dodaję, bo dodaję tylę żeby PH się zmieniło, a to jeszcze zależy od odżywek które stosuję, bo w Dr Gren jest dodatek obniżający PH i zawsze daje się je pierwsze do opryskiwacza.

Po drugie  na różną ilośc wody, raz na 3 tys a raz na 4,7 tyś.

Ph mierzę przed dodaniem środków ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Boogi 1,5l/ha + Cuadro (zamiennik moddusa) 0,4l/ha + CCC ok 1100g/ha + 7,5kg siarczanu Mg + 100g/ha kwasku cytrynowego + 0,06l/ha Asystent+ koszt ok 310zł brutto/ha. Pogoda się niestety załamała i o ile Boogi powinien zadziałać to chyba regulacje będę musiał powtórzyć.

 

To jak coś to kiedy będziesz poprawiał zaraz jak się ociepli ? Nie boisz się że mogło coś zadziałać i teraz jeszcze raz skrócisz .  Pytam bo sam zaryzykowałem i za trzy dni pogoda się załamała , zostawiłem pasek kontrolny i nie widzę różnicy , i nie wiem czy to już tak zostawić i ewentualnie na liść flagowy poprawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

... Ale fungicydy i zakwaszanie wody to nie z każdym. Są gdzieś jakieś dane gdzie ta kwaśna i jak, woda wskazana, a gdzie nie ??

U na kwas  cytrynowy spożywczy E330 C6H8O7 144,00pln brutto/worek 25 kg Tylko paski jeszcze muszę kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Dobra kupiłem tester, bo też jadę na Dr Green, a to ciekawe, nie wiedziałem, że dolistne poprawiają Ph .
A badał ktoś jak wpływa na Ph środek Superam - tam głównym składnikiem jest kwas

benzenosulfonowy

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To dla fungicydow średnio ma być pH 5-5.5? A jak to się ma z dolistymi? Czyli dolistnie mocznik i siarczan magnezu? Co do T1 to planuje z 10 kg mocznika podać na 2,5 ha. Odpowiednia dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ktoś tu pisał, że Axial Komplett nie zwalcza przytuli, jednak zwalcza.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

czemu miał nie wziąć? 

Florasulam w dawce 4-5 g/ha:
Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, mak polny, maruna bezwonna, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

O to musisz zapytać się tego który tak twierdził.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jakbyś poczytał w temacie "Pszenica ozima i jara" to doszedłbyś do takich samych wniosków. Po co zakładanie takiego tematu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Na Arkadię wystarczy 0.25 Cuadro i 0.5 CCC ? Do tej pory stosowałem 0.33 Cuadro i 1l CCC, agronom twierdzi, że mniejsza dawka w zupełności wystarczy. Nawożenie planuje 180N, może trochę ponad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Ja będę tak dawał, dokładnie wyjdzie 0,27 Moddusa/ha  ale CCC zostanie 1 litr, nie jest to drogi środek i równie skuteczny w optymalnym terminie,  plus oczywiście powtórzę na flagę   sam Moddus również w dawce 0,27L/ha 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj