Polecane posty

piotrdd    62

Zrób 2 dni odstępu  no i nie może być przymrozku tego samego dnia po zabiegu.  

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja w zeszłym roku "z przykazu" przełożonego który na uprawie niemal zęby zjadł jechałem T0 + dokrzewianie a następnego dnia pełne odchwaszczanie (jedno- i dwuliścienne), pszenica miała się dobrze do samych żniw, zero grzyba i chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Mam pytanie odnośnie herbicydów Mam kupiony atlantis z sekatorem na pszenicę ozimą.Ale mam a polach bardzo wyrośniętą przytulię i się zastanawiam czy mogę do tych środków dodać Grodylu? Jeśli tak to jaką dawkę? 5 g wystarczy? Proszę o pilną odpowiedz.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy jeżeli jutro opryskam Lancetem a temperatura spadnie w nocy do 2stopni to stanie się coś? Chcę jutro opryskać bo wiatr ma się uspokoić w wtorek znowu mocno wiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Postawiles na moddusa z ccc czy któregoś z medax-ow?

Nigdy nie stosowalem adiuwantow, jaką masz o tym opinię? Jaki przybliżony koszt na 1ha?

Boogi 1,5l/ha + Cuadro (zamiennik moddusa) 0,4l/ha + CCC ok 1100g/ha + 7,5kg siarczanu Mg + 100g/ha kwasku cytrynowego + 0,06l/ha Asystent+ koszt ok 310zł brutto/ha. Pogoda się niestety załamała i o ile Boogi powinien zadziałać to chyba regulacje będę musiał powtórzyć.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Mam pytanie odnośnie herbicydów Mam kupiony atlantis z sekatorem na pszenicę ozimą.Ale mam a polach bardzo wyrośniętą przytulię i się zastanawiam czy mogę do tych środków dodać Grodylu? Jeśli tak to jaką dawkę? 5 g wystarczy? Proszę o pilną odpowiedz.

Ja bym nie dodawał. Masz już amidosulfuron w Sekatorze i jeśli dasz pełną dawkę to będzie ok.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i niestety ja musze poprawiac niektore pola od chwastow bo jest fiolek polny a nawet trafia sie bylica pospolita na jednym ehh a jakbym zastosowal srodek pike 20 wg to moge pozniej zasiac rzepak ozimy czy nie bo ktos mi pisal ze nie a na srodku pisze ze mozna to jak to jest w koncu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Mam pytanie odnośnie herbicydów Mam kupiony atlantis z sekatorem na pszenicę ozimą.Ale mam a polach bardzo wyrośniętą przytulię i się zastanawiam czy mogę do tych środków dodać Grodylu? Jeśli tak to jaką dawkę? 5 g wystarczy? Proszę o pilną odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Co daje kwasek cytrynowy w opryskach?
A co do T1 to czekać do 3 maja bo w nocy ma być powyżej 7 stopni czy pryskac jutro ale w nocy ma być tylko 2 stopnie. Dodam że na pszenicy od spodu pojawiają się żółte liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dokladnie u mnie tez na jednym polu na pszenicy sa zolte liscie to co to za choroba by byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

warchest   Jaką dawkę będziesz  stosował bo przy maksymalnej dawce 30 g/ha gdy wystąpi susza środek się nie rozłoży i może szkodzić rzepakowi gdy orka siewna była zbyt płytko wykonana, przy normalnym roku niema problemu z rzepakiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Trzeba czekać na wyższe temperatury .Środki nie są tanie a przy takiej pogodzie działanie ich będzie ograniczone

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

warchest   Jaką dawkę będziesz  stosował bo przy maksymalnej dawce 30 g/ha gdy wystąpi susza środek się nie rozłoży i może szkodzić rzepakowi gdy orka siewna była zbyt płytko wykonana, przy normalnym roku niema problemu z rzepakiem 

 

wlasnie niewiem jaka dawke zastosowac zreszta tez bede musial poczekac az bedzie cieplo zeby pryskac no a dawke jaka dac zeby dobrze podzialało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Co daje kwasek cytrynowowy  opryskach?

A co do T1 to czekać do 3 maja bo w nocy ma być powyżej 7 stopni czy pryskac jutro ale w nocy ma być tylko 2 stopnie. Dodam że na pszenicy od spodu pojawiają się żółte liście

kwasek cytrynowy obniża ph, stosowanany często jako dodatek do CCC, ale dużo osób obniża przez stosowanie mocznika i siarczanu, -

tak samo zamiast ulepszaczy cieczy dodawno płyn do mycia naczyń - tanie gospodarcze metody poprawy mieszaniny w opryskiwaczu na ile skuteczne? to już trudno ocenić

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Co daje kwasek cytrynowy w opryskach?

 

jak to co? zakwasza roztwór który powinien być lekko kwaśny (około 5,5 pH)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mocznik i siarczan bardzo "delikatnie" obniżają odczyn cieczy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Tak się zapytam czym odchwaszczałeś że masz poprawki, ja zawsze stosuje pełną dawkę herbicydów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kwasek cytrynowy obniża ph wody bo fungicydy insektycydy i niektóre inne środki lubią ph tak koło 6-6.5 a woda ma ponad 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czyli zamiast kwasku lepiej dodać mocznik? Co będzie lepsze bo będę za niedługo robił t1 no i chciałbym żeby wyszło jak najlepiej bo dosyć drogi zabieg jest. Siarczan mam i mocznik mam.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Siarczan obniża pH o ok 0,5 (bynajmniej u mnie), czyli za mało. Idealnym odczynem byłoby 5,5-5,6.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

roztwór mocznika ma pH zbliżone do obojętnego, więc nie zakwasisz mocznikiem jak masz twardą wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Do wody walą mnóstwo chloru... czyli jak dodam kwasek mój zabieg będzie bardziej skuteczny? Czyli najpierw dodać siarczan magnezu kwasek i na koniec środek na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kula ma rację, dodatkowo dochodzi twardość wody (im miększa tym lepiej). wystarczy kupić pH metr i miernik ppm (mierzy twardość wody) i będziesz wiedział jaką masz wodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj