Polecane posty

jahooo    9103

Jeśli wstrzelisz się przed opady albo gleba jest wilgotna, może być i mocznik. Tylko o to w maju trudno, a na suchą glebę plus rosa lepsza jest saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tu masz rację - dzisiaj rozładowałem mocznik z przyczepy i załadowałem saletrę ( nie mogłem wjechać przez dwa tygodnie z mocznikiem w pszenicę i zamieniłem na saletrę - za późno z mocznikiem na T2). osobiście na T3 daję 100kg saletry ale znam gości co dają mocznik odpowiednio wcześnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dlatego trzeba mieć w tym fachu łeb jak sklep. Ja po prostu tam, gdzie będę siał rzepak polecę sprawdzonym zestawem, tzn Axial bez Pike, chwastox turbo i Starane.  lub zamiast chwastoxu Granstar

A ten cytat pochodzi z instrukcji herbicydu Galmet - ten sam skład co Pike. W tej samej instrukcji pisze też, że do neutralizacji środka w glebie potrzebna jest wysoka wilgotność i odpowiednie PH. Daje to do myslenia, a co będzie w przypadku chłodnego i suchego lata ? Mogą być problemy ze wschodami jak po lancecie.

 

po lancecie nigdy nie bylo problemow ze wschodami rzepaku a od 3 lat wczesniej bylo wszystko lancetem pryskane wiec niewiem czemu ja nigdzie nie widze na pike ze nie mozna rzepaku jak tam pisze ze mozna rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Ja już trzeci rok będę jechał Huzar plus Grodyl. Narazie się sprawdza

 

ile dajesz tego Grodylu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Aco powiuedzie o oprysku Rubin? Chcialem Huzara ale nie bylo w sklepie to dali mi taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prosze o poradę ponieważ jestem początkujący. Panowie mam 2 pytania. W mojej pszenicy pojawiły się dziwne kłeby... no właściwie nie wiem co to jest. Przysyłam fotke zdj nr 1.  Co to za chwast i co  z tym zrobić? A drugie pytanie tooo co to za choroba/ choroby atakują moją pszenice? ( również fotka i to nr 2) Co do tej choroby to malutki kawałeczek jedynie tym czymś złapało. To przez pogodę czy to jakiś grzyb?

post-213786-0-59910600-1492896660_thumb.jpg

post-213786-0-61188600-1492896666_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczęstuje go Attributem gdy tylko pogoda się ogarnie. Chyba że coś polecacie? Do kiedy można spokojnie pryskać herbicydami aby źle to nie wpłynęło na pszenice? 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    272

Aco powiuedzie o oprysku Rubin? Chcialem Huzara ale nie bylo w sklepie to dali mi taki

Stosowałem go przez dwa lata w dawce 150g/ha, zawsze w opóźnionym terminie, w okolicach majówki, na wyrośnie chwasty i było czysto. Tylko na pełny efekt czeka się dość długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Poczęstuje go Attributem gdy tylko pogoda się ogarnie. Chyba że coś polecacie? Do kiedy można spokojnie pryskać herbicydami aby źle to nie wpłynęło na pszenice? 

Co oprócz attributa na perz?Chcę zasiać rzepak po pszenicy a jest w niej trochę perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Czy na pszenicę lekko poparzą przez RSM można stosować herbicydy czy czekać aż się zregeneruje?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Witam! Prosze o poradę ponieważ jestem początkujący. Panowie mam 2 pytania. W mojej pszenicy pojawiły się dziwne kłeby... no właściwie nie wiem co to jest. Przysyłam fotke zdj nr 1.  Co to za chwast i co  z tym zrobić? A drugie pytanie tooo co to za choroba/ choroby atakują moją pszenice? ( również fotka i to nr 2) Co do tej choroby to malutki kawałeczek jedynie tym czymś złapało. To przez pogodę czy to jakiś grzyb?

Poczytaj podaje link .

http://www.wodr.poznan.pl/finansowanie-inwestycji-w-rolnictwie/item/3982-dlaczego-zbo%C5%BCa-%C5%BC%C3%B3%C5%82kn%C4%85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Jutro i wtorek szykuje sie okienko pogodowe bo od środy znow głoszą deszcze (woj śląskie). Nie zaszkodzi nic pszenicy jeżeli jutro dam II dawka azotu a we wtorek  opryskam Huzar-em activ?  temp. będzie odpowiednia bo na wtorek głoszą 15stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

vasyl93 ; 

pryskaj nim ale wy***iesz tylko pieniadze w bloto dawniej 4 lata temu byl stary huza on ladnie czyscil teraz zmienili substancji nic miotly nie bierze .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@Vasyl na śląsku już trzeci tydzień prognozy codziennie przewidują deszcz, a tu raptem 5 litrów nakapało przez 2 tygodnie


@Alexander to ile Ty tego Grodylu dawałeś, że przytulię przepuszczał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chłopaki jutro prawdopodobnie będzie jedyne okienko na opryski, we wtorek ma silniej wiać, czy przeprowadzenie zabiegu skracanie + fungi po nocy z temp 1-2 nie będzie dużym stresem dla roślin? Na jutro zapowiadają u mnie w centrum temp 10-11, noc ciepła i wtorek ostatni ciepły dzień.

Żyto mam w fazie początkku 2 kolanka, nie za późno na CCC, lepiej pojechać CCC+ medax czy sam medax?

Pszenice i pszenżyta chyba odpuszczam skracanie tylko T1, mam Julius Daesamo Twingo Rotondo I Tricanto, myśle, że przy około 120N optymalnej obsadzie, i zwalczeniu podstawy spokojnie ustoją, W zeszłych sezonach Julius i Twingo przy 150N stały spokojnie bez regulatora i plonie>6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Aleksander mowisz ze 0,4 axialu straczy na miotle w pszenicy ? bo chce poprawic po chiselu bo pryskalem w bardzo chlodne noce i chisel chyba przeposcil miotle... a w jeczmieniu jary jaka dawka na gluchy owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jutro a być okno pogodowe i czy jak jutro pojadę z II dawką to mogę za jakieś 2godz. pojechać herbidydem lancet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj