Polecane posty

warchest    253

w roznych opakowaniach sprzedaja np 50g Galmet to jest na 2ha ale lepiej dac 30g ha i powinno byc ok 

 

bo mi tylko bedzie potrzeba na ten fiolek cholerny bo inne chwasty bierze ale poczekam jeszcze . a do kiedy maksymalnie w praktyce mozna to stosowac ? bo jak duzo jest tego fiołka to zboze nawet jakby poszlo w gore to i tak mu zaszkodzi mocno ten fiołek ?

bo mam i lancet na 1 ha to wtedy jaka dawke by trzeba bylo dac na ten fiolek tylko ?

 

i drugie pytanie mam czy przy nawozeniu pszenicy ozimej w 2 dawkach saletra po 200 kg na ha czyli w sumie 400 kg saletry amonowej co sie rowna 136 kg N w czystym skladniku skracac pszenice tzn usztywniac moddusem ? i czy moddusa mozna by dać w dawce zamiast 04 l na ha to dac 0,2 l na ha ?

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

można, ale musisz pamiętać, że będzie działał zaledwie dwa tygodnie. Przyjmuje się, że każde 100ml Moddusa działa w roślinie około tygodnia, więc stosuje się go 400ml lub 300ml plus CCC, żeby działał do drugiego zabiegu czyli na liść flagowy, stąd potrzeba tych 4 tygodni = 400ml Moddusa.

Dorzuć mu tani Antywylegacz 1.25L /ha  i powinna stać.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

panowie oriętujecie sie ile mrozu wytrzyma przenica jara? w pon będzie miesiąc jak za siana i drugie pytanie zamierzałem dzisiaj lać rsm czy jest sens czy podratuje ją a moze ją dobije? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

130 kilka kg N i skracanie? Co mają powiedzieć Ci co sypią ponad 200- Chińczykow wynająć do podpierania żeby nie poległo albo tyczki wstawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

obawiam się, że będę potrzebował  kilka tyczek, bo u mnie wyjdzie 210 N  :ph34r: 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

panowie oriętujecie sie ile mrozu wytrzyma przenica jara? w pon będzie miesiąc jak za siana i drugie pytanie zamierzałem dzisiaj lać rsm czy jest sens czy podratuje ją a moze ją dobije? prosze o odpowiedz

rsm generalnie leje się na suche rośliny. no i jest taka zasada że nawóz ma czekać w ziemi aż roślina będzie miała ochotę go pobrać a nie na odwrót. przy obecnych temperaturach raczej zbyt szybko go nie pobierze dlatego warto wjechać jak najszybciej aby już tam czekał na optymalne warunki

 

 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Doradzacie komuś dawki regulatorów, a kol. warchest nawet nie wspomniał najistotniejszej kwestii, jaka odmiana ! Chyba nie traktujecie na równi np. Skagena i Muszelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idusia    0

Panowie, szybkie pytanie jak jęczmień jary ma trzecie piórko to można zasilić go saltera? Czy za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Z tego co wiem, od trzeciego liścia roślina pobiera składniki z gleby. A nie sypałeś azotu przedsiewnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idusia    0

Z tego co wiem, od trzeciego liścia roślina pobiera składniki z gleby. A nie sypałeś azotu przedsiewnie ?

 

Przedsiewem dałam polifoskee250kg na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak ktoś dał przed siewem ok 40 kg N to druga dawka jak bedzie juz opryskane od chwastow?

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Pszenica arkadia 16 marca dałem 250kg saletry na hetar 1 kwietnia oprysk odżywka maximus 20-20-20 3kg na hektar no i we wtorek dostała 250kg saletry mam pytanie jaki nawóz jeszcze dać w jakiej dawce i w jakim terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Czy jeżeli zmieszam siarczan magnezu insol zboza insol mangan tilt atak stabilian i medax to nie nic złego się nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie powinno, kolejność mieszania zachowaj


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

130 kilka kg N i skracanie? Co mają powiedzieć Ci co sypią ponad 200- Chińczykow wynająć do podpierania żeby nie poległo albo tyczki wstawiać?

Wystarczy wysiać 300kg nasion po kłosowych i nie chronić podstawy to bez azotu może się wywalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dzisiaj  byłem na pszenicy ,ładna tylko widać plamki na liściach grzybki atakują  a o oprysku nie ma mowy zimno przymrozki wieje pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Pytanie co do skuteczności zabiegu :D
Jak sądzicie jaka mogła być skuteczność zabiegu. Wczoraj jako że było małe okienko pogodowe postanowiłem dokonać T1 i Regulacji. W momencie zabiegu temp 10c (godzina 16:30-18) Wieczorem temp. zbliżyła się do 0, ale przymrozku nie było po 00:00 już było ocieplenie a nad ranem 6c. Leciałem pełna dawką Capallo (akurat o działanie Fungi sie raczej nie martwię bo podziała) + 0,4 Modusa i 1l CCC, na regulator temperatura kiepska, ale pszenica siana szybko i za chwilę byłoby 2 kolanko... Jako, że prognozy nie napawały optymizmem zaryzykowałem. Wprawdzie tylko 15ha ale sam jestem ciekaw działania.
Na resztę która została do opryskania zmieniam plan działania z modusa na medax max...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Przy takim nawożeniu to wytrzyma 1l CCC + 0.2 moddusa

 

ja ccc nie daje dlatego ze jest tam ryzyko przy ccc ze korzen moze skrocic czy klos itp tak slyszalem ze jak sie nie trafi odpowiednio w faze takze pojdzie ten moddus sam juz kiedys samym moddusem bylo tak robione

obawiam się, że będę potrzebował  kilka tyczek, bo u mnie wyjdzie 210 N  :ph34r:

 

to jakie dawki stosujesz nawozu i ile dawek ja to nie chce robic konsumpcji bo u nas to placa prawie jednakowo kons paszowka wiec kons nie oplaca sie robic

Doradzacie komuś dawki regulatorów, a kol. warchest nawet nie wspomniał najistotniejszej kwestii, jaka odmiana ! Chyba nie traktujecie na równi np. Skagena i Muszelki

 

odmiana głownie torrild(wysokawa odmiana) ale tylko z polowa pszenic ladnie wyglada reszta gorzej wiec niewiem czy bedzie sens dawac moddus . mam tez odmiane magic ale tam to nie bedzie skracania bo ona niska jest i odmiana artist pierwszy rok ale rzadka jest oina pozno siana byla wiec niewiem czy ja skracac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ktory zabieg t 1 t2 czy t3 jest najwazniejszy w pszenicy ? bo prawdopodobnie z powodów finansowych bede zmuszony do zastosowania fungicydu w jednej dawce na jeden zabieg czy np  duett ultra na t2 bylby dobry czy mieszac go z czyms ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj