Polecane posty

ravoj    1248

Ale  już np. Morfoliny świetnie działają w temperaturze do 4 oC - Lotus 750 czy Corbel 750 i jeszcze kilka innych. Wato dorzucić coś z tej grupy zwłaszcza że triazole potrzebują tak do 12 stopni na dobę a proquinazid to substancja o działaniu kontaktowym. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Gdy pszenica była w fazie 30-31 temperatury dochodziły do 20C Kto czekał na (ostatni termin) pierwsze kolanko 1cm nad ziemią u wszystkich roślin to się nie doczekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Lepszy byłby Tilt Turbo na te chłody. 


Gdy pszenica była w fazie 30-31 temperatury dochodziły do 20C Kto czekał na (ostatni termin) pierwsze kolanko 1cm nad ziemią u wszystkich roślin to się nie doczekał

 

Eeee u nas daleko jeszcze do kolanka, spokojnie na wschodzie zdążymy. A nie wiem kto czekał na kolanko, bo sporo środków stosuje się już w fazie strzelania w źdźbło, więc można było nawet wcześniej, ale i tej fazy jeszcze nie widać. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy wykonując zabieg T1 Duett+Atak podczas temperatury Ok.12 stopni a następnie w nocy temperatura spadnie do ok 5 to czy triazol zostanie zmarnowany bo potrzebuje ok 12 stopni czy zacznie działać dopiero gdy wzrosną temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Fragment z etykiety Prochloraz + propikonazol

"Środek stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka."

 

Właśnie do fazy pierwszego kolanka zwalczać się powinno choroby podstawy źdźbła i mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

NO to jest to nieprecyzyjne /lub na tyle precyzyjne by nie przejmować się granicą 1 cm/ bo faza 1 kolanka /GS31/ rozciąga się od momentu gdy węzeł jest 1 cm nad podstawą do momentu gdy 2 międzywężle dochodzi do  2cm długości.

Hipotetycznie przy stałej temperaturze średniej dobowej 5 C jak teraz /w mojej okolicy/ ten okres trwać może 24 dni  a są opracowania  mówiące ,że dla fazy GS31 poniżej 3-4 C  pszenica rosnąć  przestaje co może być prawdą bo tydzień temu sprawdzałem kolanko i do dzisiaj kiepsko drgnęło w górę -oczywiście im cieplej ten okres sie skraca i dla średniej 15 C jest już dni 8.


Gdy pszenica była w fazie 30-31 temperatury dochodziły do 20C Kto czekał na (ostatni termin) pierwsze kolanko 1cm nad ziemią u wszystkich roślin to się nie doczekał

1. Czeka się na kolanko nie na wszystkich źdźbłach tylko na głównych pędach.

2. /Wyrokowanie/Sądzenie po sobie nie jest zbyt dobrym pomysłem  bo przy 20 stopniach nie każdy miał tę fazę co u Ciebie , a wtedy durnowato nie wychodzi ten co nie pryskał tylko ten co takie powiastki pisze.

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ile środków tyle różnych informacji na etykietach.

To jak masz ciepłą jesień i np jęczmień rośnie na potęgę a razem z nim mączniak to nie zrobisz t 0 bo podobno mączniaka zwalcza się od bbch 31? 

Na tilt też jest za zimno... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

NIe łap mnie za słowa bo nie pisze dla każdego przypadku.

Odnosiłem sie do etykiety duetu Prochloraz-propiko tudzież skracnia /choć tu może mniej czekania na koniec fazy GS31/ i to średnio wcale nadaje się na mączniaka.

Jak go masz jedziesz interwencyjnie bez oglądania na kolanko ,chyba że zbiega sie to z T1.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Czy wykonując zabieg T1 Duett+Atak podczas temperatury Ok.12 stopni a następnie w nocy temperatura spadnie do ok 5 to czy triazol zostanie zmarnowany bo potrzebuje ok 12 stopni czy zacznie działać dopiero gdy wzrosną temperatury? Przyłączam się do pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

To już pytanie do chemików albo bardzo doświadczonych rolników, którzy coś podobnego testowali.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1

Srodek który zakupiłem na grzyba to Wirtuoz 520 EC cena to 120 zł na hektar.

gdzie kupiłeś taki tani Wirtuoz   ja dałem 142 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Może podał cenę netto, a nie brutto. Albo kupił beczkę 200l, to taka cena byłaby prawdopodobna.

Przy takich temperaturach jak dziś (u mnie od 3 do 5 stopni) nie ma takiej presji chorób grzybowych, a jak tylko temperatura podskoczy ponad te 10-12 stopni, trzeba będzie jechać z zupą na grzyba, żeby  nie dac mu szans się rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie mieszac capallo 1.5 l z modus 0.3 + 1l ccc ? czy podzielic na dwa zabiegi wiem zze raz przypalilem i boje sie i chyba osobno pojade a wy jak mowicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

gdzie kupiłeś taki tani Wirtuoz ja dałem 142 zł

Tzn dałem 660 zł za 5 litrów ale tam jest dawka 1 l na hektar. Czyli zwracam honor cena netto było to wuchodzi 132 zł brutto na hektar. Ale kupuje od jednego gościa wszystko środki nawozu soje rzepak także upust dostaje od niego. Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Mączniak lubi temperaturę 3-4 stopni i świetnie sobie z tym radzi, też myślałem, że jak zimno to spokój z grzybami. Ale nie wiem czy przymrozki znosi, czy go hamują, bo akurat tego nigdzie nie napisali. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Wirtuoz w pszenicy ozimej to 1,25l/ha, górna dawka, jesli ma iść sam. To i tak średni fungicyd , ale na podstawę źdźbła sam go stosuję.

Co do mączniaka - u mnie jest dość sucho, zimno i wiatr, więc na oprysk nie ma szans, porywy są do 15m/s . Wieczorem niby spokojnie, to około 7-8m/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

kuźwa, nawozu rozsiać się nie da, a co mówić o oprysku, z resztą mróz w nocy to i tak bez sensu. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas po ustąpieniu śniegu wygląda na to że pszeniczka będzie miała utrudniony wzrost. Akurat u mnie nie ma kolanka, ale pszenica jakby połamana leżała. Ciekawe jak to odbije się na plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

u mnie końcówki liści na Bohemii przyjarało. Pytanie czy to mróz czy oprysk CCC 1l + odżywki. Ale pryskana była 3 tygodnie temu. Na jęczmieniu ozimym tak nie widać jak na pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No ten oprysk ma być stosowany jako T1 ale narazie śnieg leży. A 1 l na hektar mało będzie? To co polecacie na to żeby było miarę tanio a dobrze? T2 idzie na ok 22 ha. 12 pszenzyto i 8 pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Szybciej jak we wtorek przy dobrej pogodzie nie ma co marzyć o wjezdzie na pole. Oby tylko się wjechało, po znów na długoterminowej opady przez tydzien od środy, bynajmniej w moich okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Z gotowych środków na T1 niewiele się znajdzie poza Wirtuozem, trzeba skłądac z kilku środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Sialem przed chwilą mocznik 1/4 z zaksanem i cacy, nic się nie zbrylało i ładnie równo leciało. Także z tą papką to może w wilgotne dni, ale godzinę pół tony wymieszane stało i nic złego. Druga dawka azotu z głowy. Czekamy na T1 i ciepło,
Jeszcze nie widać w przekroju pędu głównego śladu kolanka. Albo ja ślepy jakiś.

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak zastosowany byl srodek apyros i camaro i one maja fiolka polnego srednio wrazliwy . i dzis wchodze na jedno pole co jest pszenica i tam jest mnostwo tego i nic nie zolknie ni nic prawdopodobnie jest to fiolek polny .czym to pozniej opryskac te pole by ten fiołek polny zniszczyc jakim srodkiem i mnieje wiecej jaki koszt by był ? ob mam lanmcet plus z zeszlego roku to w jakiej dawce by go trzeba bylo dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj