Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cezar81    66

U nas - okolice lublina nie pada ale wieje wiatr i jest całe 10 stopni, nawet słońce wygląda ale to chyba na nocny przymrozek. Zabiegi w pszenicy porobiłem poza odchwaszczaniem bo zastanawiam się czy Lancet czy inna mieszanka ale jakoś nie mam pomysłu, co polecacie jakieś rady ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

cezary 

jelsli ma 1 kolanko to mi wie wydaje ze axialem opryskaj lancet roznie dziala kolega w tamtym roku musial 10 ha poprawic po lncecie wlasnie axilem i axial dal rade , ale to tylko moja wypowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

możesz polecieć axialem komplet pak na jedno i dwu. ja pryskałem nim przed ochłodzeniem i dzialal elegancko. można pryskac do 2 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co polecacie na pszenice ostrogę po pszenicy na pierwszy zabieg T1  i tak mam do dyspozycji : Lotus, promax, Tebush, mystic, mondatak, Soligor, bumper i duet star, jaką mieszaninę zrobić na 1 ha ?

T1 mondatak+duet star lub mondatak+bumper+lotus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W takim razie czym kierował się koncern wprowadzając Medax Max zamiast Top, skoro piszecie, że jest gorszy?

Nie zawsze to co nowe jest lepsze, czasem to delikatna zmiana opakowana lepszą reklamą żeby lepiej się sprzedało. Po prostu jeżeli firma kilka lat poleca to samo to w oczach konsumentów wygląda że nie dąży do lepszego.

 

Choć w tym wypadku bym nie twierdził że medax max jest gorszy od medaxu top.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25247

Medax Top był masowo wykupowany przez sadowników i stosowany zamiast kilkukrotnie droższego Regalisu. Może tu częściowo leży przyczyna w wycofaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicki12    69

Panowie co będzie lepsze  z tych trzech Huzar Activ , Lancet czy taka mieszanka Nomad 75 WG 120 g/ha + Dassoil 0,5 l/ha + Mustang Forte 195 SE 1 l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czemu nie może być jeden środek tylko łączone?

To możesz dać wirtuoza czy capallo. Następnie porównaj cenę i już będziesz wiedział.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Panowie proszę o poradę mam pszeniczkę sianą w październiku późno ponieważ wcześniej była tam qq  i została zasiana pszeniczka tam ok 20 października w ilości ok 250kg na h ziemia ciężka . Po zimowej obserwacji ok wschody dobre dostała 200kg/h saletrosanu potem pogoda poszła paskudna i kolo wtorku planuje dać jej mieszankę lancetu plus bold 175 ec plus shorti 725 sl  następnie nawóz jaki polecicie ?   na zime jara corn poszła w optymalnej dawce więc teraz tylko azot i mikro ale co polecicie ? woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Nie wiem jak reszta kraju, ale najbliższe dni odpadają z oprysku czym kolwiek w naszych stronach. Nie wiem jak azot rozsiać tak pizdzi, niechby już czekał na ciepło.

Panowie proszę o poradę mam pszeniczkę sianą w październiku późno ponieważ wcześniej była tam qq i została zasiana pszeniczka tam ok 20 października w iloścu i ok 250kg na h ziemia ciężka . Po zimowej obserwacji ok wschody dobre dostała 200kg/h saletrosanu potem pogoda poszła paskudna i kolo wtorku planuje dać jej mieszankę lancetu plus bold 175 ec plus shorti 725 sl następnie nawóz jaki polecicie ? na zime jara corn poszła w optymalnej dawce więc teraz tylko azot i mikro ale co polecicie ? woj lubelskie


Nie znam się ale nie za bogata ta mieszanka wyjdzie?

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Nie wiem jak reszta kraju, ale najbliższe dni odpadają z oprysku czym kolwiek w naszych stronach. Nie wiem jak azot rozsiać tak pizdzi, niechby już czekał na ciepło.

 

U nas pod Warszafko podobnie, w dzień max +6, w nocy do -2 spada, od piątku kilka dni deszczu.

Zboża mimo to podgoniły trochę ze wzrostem, bo właśnie dziś patrzyłem to kolanko jest idealnie 1cm nad węzłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

kicki12 : dodam cos od siebie pryskalem huzarem 3 lata temu powiedzialem sobie nigdy wiecej nic mietly nie wziol a bylo pryskane w super warunkach odradzam tego sirodka  , jak masz lancet to bierz lancet  axial jest lepszy od lanceta ale jak nie ma u cb to lancetem próbuj 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja kupowałem w krasnymstawie w ARGANI Bis  tam Pani doradziłą mi w moim przypadku taka mieszankę na jeden raz dodam ze moja poźno siana , A sklep raczej jest w porządku mogłem dać modusa ale taniej wychodził ten BOLD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

chyba jednak ten Axjal będzie poczytałem i chyba będzie najlepiej

 

a jaki koszt na hektar wychodzi tym axialem ? no i axial ma inne substancje tez co jest plus bo tamte maja tylko z jednej grupy sulfynomocznikow a ten ma 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Panowie co będzie lepsze  z tych trzech Huzar Activ , Lancet czy taka mieszanka Nomad 75 WG 120 g/ha + Dassoil 0,5 l/ha + Mustang Forte 195 SE 1 l/ha ?

 

Zdecydowanie Lancet albo mieszanina Nomad+Mustang Forte

Lancet będzie tańszy :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicki12    69

Axial kosi dwuliścienne ? Pasowało by coś uniwersalnego . Co by dorzucić do Axiala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Axial kosi dwuliścienne ? Pasowało by coś uniwersalnego . Co by dorzucić do Axiala ?

 

jest gotowy pac axiala ze i na to i na to widzialem w internecie ale ja nie stosowalem axiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Widzę że niektórzy powinni z solanką w opryskiwaczu wjechać żeby śnieg stopić :D, a tak poważnie to mamy tragiczną wiosnę w maju będzie wszystko na raz do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Zabiegu T1 chyba nie powinno się opóźniać, bo wpływa to na rozwój chorób, i później ciężko będzie zabezpieczyć rośliny, W każdym opracowaniu taka rada się pojawia, żeby w BBCH 30-31 T1 był już wykonany.  Tylko nikt tam nie przewidział śniegu na pierwszym kolanku. Z drugiej strony jak środki nie zadziałają w niskich temperaturach, to nie ma sensu ich używać, bo działanie może być mizerne. Nie wszystkie środki mają na etykiecie minimalną temperaturę, np na Tilt Turbo napisane jest, że można go stosować w niekorzystnej temperaturze w okresie zabiegu tj. poniżej 12 oC ale już nie napisali jaka jest temperatura minimalna. Nie wiem czy będzie działał w przymrozki.

Osobiście jak ucieknie mi pierwsze kolanko (chociaż jeszcze go nie widać) , jak się ociepli i temperatura pozwoli na stosowanie fungicydów  będę  stosował środki, które działają interwencyjnie i wyniszczająco, chyba że nie będzie widocznych chorób, ale i tak lepiej zastosować ze 3 - 4 substancje różnych grup. 

Natury nie przeskoczysz, trzeba czekać. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj