Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crouch02    9

Moim zdaniem do niedobór magnezu i siarki. Na roślinach widać paski i lekko żółtawe obrzeża liści. Jeśli byłby to niedobór azotu rośliny były jaśniejsze całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Objawy przypominają najbardziej niedobor manganu, tymbardziej że gleba świeżo wapnowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9190

Ze względu na niskie temperatury występuje problem z pobieraniem składników z gleby ? Dziś jeździłem trochę po polach, to sporo takich plantacji z zółtymi placami.

U mnie podobny efekt jest tam, gdzie na klinie nir dorzucił rozsiewacz pełnej dawki azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Witam.Czy ktoś mi podpowie co to za białe przebarwienia na lisciach pszenicy.Odmiana to arkadia.Na bamberce jest to samo
Załączam miniaturki.

post-36556-0-85322000-1492535058_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

jezeli ziemia na jesieni była słabo docisnięta przed siewem, lub wysokie ph to moze byc to objaw braku manganu ktory nasila sie podczas chłodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Witam. Mam pytanie : opryskałem Lancetem tydzień temu temperatura nie rozpieszcza, po jakim czasie będą oznaki czy środek zadziałał czy nie ? Chce zasilić pszenicę ,temperatury są niewysokie, czy warto zrobić to teraz, czy poczekać na wyższe temperatury i w jakiej fazie to zrobić? I co z antywylegaczem- w jakim terminie najlepiej go zastosować?

 

lancet dlugo działa po 3 tygodniach widac efekty a i do lancetu musi byc ciepło

Sloma była ścieta, orka, agregat w celu wyrównania 250 kg polifonki 6 przedsiewnie siew wiosna 200 kg saletry na chwile obecna nie ma możliwości zastosowania 2 dawki bo jest mokro pH ciężko powiedzieć ale dana była kreda 4t/ha

 

skad krede kupowałes i po ile ? i luzem kupowales krede jak ja sie pozniej przechowuje do czasu rozsiewania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

lancet dlugo działa po 3 tygodniach widac efekty a i do lancetu musi byc ciepło

 

skad krede kupowałes i po ile ? i luzem kupowales krede jak ja sie pozniej przechowuje do czasu rozsiewania ?

  krede kupowałem odrazu z kopalni z Mielnika nie pamietam dokładnie po ile była.  Istotne jest żeby nie zamokła bo robi sie breja i ciezko jest ja rozsiac. najlepiej jak Ci przywiozą i odrazu siejesz

Objawy przypominają najbardziej niedobor manganu, tymbardziej że gleba świeżo wapnowana...

  

 

jezeli to niedobór manganu jak mogę to zniwelować w chwili obecnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

pogoda jaka jest każdy widzi... I tu pojawia się moje pytanie? co będzie lepsze w takich warunkach 0,3L Moddusa+1L CCC czy może kombinacja 0,6L MedaxTop+1L CCC? patrząc na to że moddus potrzebuje słońca, którego nie ma lepszy wydaje sie być Medax, który teoretycznie działa w temperaturach 5 do 20 stopni..... ale jako, że  nigdy go nie stosowałem, więc pytam....

 

jeśli masz jeszcze dojście do Medaxu Top to kombinacja CCC z Medaxem będzie lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Aktualnie w lodzim powiat radomszczanski jest ponad 30 cm śniegu jak na to zareagują zboza i trawy ktorebki mają teraz ok 30 cm wysokości a rzepaki zaczynają kwitnac porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tak jest -ja dostałem medax top ze starych zapasów od zaprzyjaźnionego sprzedawcy, teraz medax max jest a to to samo co moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1820

Tak jest -ja dostałem medax top ze starych zapasów od zaprzyjaźnionego sprzedawcy, teraz medax max jest a to to samo co moddus

Przeicez medax max ma 2 s.a a moddus 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Przeicez medax max ma 2 s.a a moddus 1

chodzi mi o zakres stosowania a nie sklad chemiczny- dla medax max i moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

W takim razie czym kierował się koncern wprowadzając Medax Max zamiast Top, skoro piszecie, że jest gorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

co polecacie na pszenice ostrogę po pszenicy na pierwszy zabieg T1  i tak mam do dyspozycji : Lotus, promax, Tebush, mystic, mondatak, Soligor, bumper i duet star, jaką mieszaninę zrobić na 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taka pszeniczke??Poszło 200 kg saletry na start.Rozkrzewień 3-4 z jednego krzaczka.Mój doradca od środków stwierdził że nie ma sensu dokrzewiac bo jest dobrze, a szkoda tracić energii na niepotrzebne rozkrzewienia które później zredukuje roślina. Tylko problem mam już z chwastami bo jesienią nie zdążyłem prysnąć, na razie nie ma jak wjechać bo pogoda nie pozwala.


Chociaż nie, z pryskaniem się chyba jeszcze wstrzymam.Jakoś tak chyba do czerwca myślę.....

post-148692-0-40666900-1492586212_thumb.jpg

post-148692-0-75843800-1492586227_thumb.jpg

post-148692-0-15060900-1492586243_thumb.jpg

post-148692-0-83997600-1492586257_thumb.jpg

post-148692-0-58129000-1492586274_thumb.jpg

post-148692-0-09917400-1492586287_thumb.jpg

post-148692-0-03080900-1492586415_thumb.jpg

post-148692-0-54512100-1492586426_thumb.jpg

post-148692-0-90351300-1492586436_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

No piękna okrywa śnieżna, tu nawet najlepsze środki nie pomogą he he


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Szkoda, że nie masz przedniego tuza to z przodu podpiąłbyś pług do śniegu a tyłu od razu opryskiwacz :) 
A co do rozkrzewień to chyba dobrze Ci powiedział. Ze zdjęć widać, że obsada ok to i rozkrzewień nie musi być dużo. Co innego jak rzadka pszenica wtedy musi być więcej. U siebie też zrezygnowałem z dokrzewiania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

No mangan z caldeny
Agravita Mangan 16% Caldena
Pod warunkiem, że to brak tego mikroskladnika a to już wróżenie.
Ale jak dasz do tego siarczan, mikro, może mocznik to coś na pewno pomoże a koszt nie będzie wielki.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

No mangan z caldeny

Agravita Mangan 16% Caldena

Pod warunkiem, że to brak tego mikroskladnika a to już wróżenie.

Ale jak dasz do tego siarczan, mikro, może mocznik to coś na pewno pomoże a koszt nie będzie wielki.

ile siarczanu i ile mocznika? a jakie mikro masz na mysli?  przy jakich temperaturach mozna to stosowac? 

MIKROVIT MANGAN 160 5L INTERMAG a cos na temat tego środka mozecie powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj