Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniu    2

Jeśli "zacofana" to gorzej a nie lepiej bo pszenica nie nadrobi wegetacji jeśli było by ciepło

 

Ta pszenica co była wcześnie siana to nie widzę żeby jakoś na szalała z rośnieciem bo zimno jak diabli tak ze jak posieje teraz to tez się nic nie stanie.

Tak z drugiej strony to co gość ma puste pole zostawić? Może i będzie niższy plon ale zawsze to pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

"Zacofana "??? U mnie jest ok. 2 tygodnie do przodu w porównaniu do poprzedniego roku. Północna wielkopolska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Im dłuższa kolejna faza rozwoju, tym większy potencjał plonowania się tworzy, więc nie siejcie herezji że zimno i wszystko stoi w miejscu.. Taki przebieg wegetacji tylko korzystnie wpływa na pszenice, szczególnie te słabo rozwinięte jesienią. Gdyby od dwóch tyg. utrzymywały się temp. w okolicach 18-20°, to pszenica byłaby już w fazie drugiego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, poproszę komentarz.
Pogoda jest jaka jest, lecz jeśli pojawią się warunki planuję jechać z T1+skracanie. Chcę zaaplikować Mondatak 0,8, Safir 0,7, Corbel 0,3 + Medax Top 0,5 z 1l CCC oraz 5% roztwór siarczanu magnezu.
Pytanie czy zestaw ten jest ok? Jaka minimalna temp. jest wymagana podczas zabiegu oraz ile powinna wynosić i przez jaki czas po zabiegu?
Arkadia siana w połowie października, 70N + 60N planowane w tym tygodniu. 
Poniżej zdjęcie pierwszego kolanka, centralny jego punkt z 3-4 mm od "podstawy". Czy jest to już odpowiednia faza?
Powyższa kwestia dotyczy również pszenżyta, z jedyną różnicą że to kolanko jest jakieś 15 mm. Do kiedy skracanie będzie efektywne w przypadku pszenżyta?
Będę wdzięczny za fachową poradę, pozdrawiam.
 

post-184370-0-83694800-1492463737_thumb.jpg

Edytowano przez Yankess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

Panowie jaka moze byc przyczyna tych żołtawych przebarwień w pszenicy?? prosze o informacje 

post-67413-0-34127300-1492293159_thumb.j

 

post-67413-0-14138200-1492292737_thumb.j

 

post-67413-0-85045400-1492293028_thumb.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie i Panie :D jak to teraz jest z tymi opryskami? Dajmy na to że oprysk (Tilt turbo+prochloraz+medax max+mikro) wykonam w dzień substancja się wchłonie ale i tak będzie zimno to ta substancja będzie "czekać" w roślinie na cieplejsze dni? Czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

W zeszłym roku dałem na pszenicę Moddus 0,4l + CCC 1l + Mikro + Tilt T + Prochloraz. W nocy było -2 stopnie. Końcówki roślin trochę zrobiły się jak poparzone. Mimo że pszenica dostała około 210N to stała do żniw. Także skracanie na pewno zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Witam, poproszę komentarz.

Pogoda jest jaka jest, lecz jeśli pojawią się warunki planuję jechać z T1+skracanie. Chcę zaaplikować Mondatak 0,8, Safir 0,7, Corbel 0,3 + Medax Top 0,5 z 1l CCC oraz 5% roztwór siarczanu magnezu.

Pytanie czy zestaw ten jest ok? Jaka minimalna temp. jest wymagana podczas zabiegu oraz ile powinna wynosić i przez jaki czas po zabiegu?

Arkadia siana w połowie października, 70N + 60N planowane w tym tygodniu. 

Poniżej zdjęcie pierwszego kolanka, centralny jego punkt z 3-4 mm od "podstawy". Czy jest to już odpowiednia faza?

Powyższa kwestia dotyczy również pszenżyta, z jedyną różnicą że to kolanko jest jakieś 15 mm. Do kiedy skracanie będzie efektywne w przypadku pszenżyta?

Będę wdzięczny za fachową poradę, pozdrawiam.

 

 

Tu masz wczesne GS30 to zielone to raczej embrion kłosa aniżeli kolanko.

GS30 trwa od momentu gdy szczyt embrionu kłosa od podstawy ma 1cm lub więcej do momentu gdy 1 międzywężle dochodzi do 1 cm od podstawy wtedy zaczyna sie GS31 i trwa do momenu gdy 2 międzywęźle nie przekroczy 2 cm  licząc od 1 węzła.

 

 

 

TAk że w pszenżycie jesteś na półmetku GS31. Pół cm uciekło od optimum , ale tragedi ni ma teraz przy 0 stopni w nocy i tak nie. rośnie

post-128809-0-98471300-1492498035.png

post-128809-0-26524900-1492498053_thumb.png

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

brak azotu ziom

 

w brak azotu raczje bym nie wierzył gdyz 1 dawka poszła 200kg saletry a mam jedno pole na którym te żołte przebarwienia sie nie pojawiaja takze przyczyna chyba jest inna. ktos ma jakies doświadczenia w tej kwestii i potrafi pomoc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

nie nie byla pryskana bo jest tak mokro narazie ze nie da sie wjechac byla dana tylko saletra na start 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie teraz mam pytanie do was mam pszenice skagen i hondia  5 marca byl siany tam saletrosan  300 kg / ha dodam ze pszenica byla slaba bo byl poznawo siana po 10 pazdziernika i 5 kwietnia  rzucilem 2 dawke w postaci saletry 280 kg ha tera jest pieknie pokrzewiona kolanko jest na 0 .5 cm od wezla czy ten azot nie zostanie wyplukany czy trzeba bedzie siac jeszcze raz mieliscie moze tak kiedys ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Azot wypłukany w kwietniu.. Najlepiej poczekać do czerwca - lipca, wtedy w przypadku suszy jest szansa, że nie będzie wypłukany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

panowie teraz mam pytanie do was mam pszenice skagen i hondia  5 marca byl siany tam saletrosan  300 kg / ha dodam ze pszenica byla slaba bo byl poznawo siana po 10 pazdziernika i 5 kwietnia  rzucilem 2 dawke w postaci saletry 280 kg ha tera jest pieknie pokrzewiona kolanko jest na 0 .5 cm od wezla czy ten azot nie zostanie wyplukany czy trzeba bedzie siac jeszcze raz mieliscie moze tak kiedys ? 

a siałeś już skagena kiedyś czy pierwszy raz masz go zasianego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

powiem tak u siebie pierwszy raz posiany u brata widzialem go jest wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

pogoda jaka jest każdy widzi... I tu pojawia się moje pytanie? co będzie lepsze w takich warunkach 0,3L Moddusa+1L CCC czy może kombinacja 0,6L MedaxTop+1L CCC? patrząc na to że moddus potrzebuje słońca, którego nie ma lepszy wydaje sie być Medax, który teoretycznie działa w temperaturach 5 do 20 stopni..... ale jako, że  nigdy go nie stosowałem, więc pytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie nie byla pryskana bo jest tak mokro narazie ze nie da sie wjechac byla dana tylko saletra na start 200kg

 

 

a kiedy ta saletra była sypana? może też w tym miejscu jest za mokro, też bedzie żółknąc.  pszenica wygląda na gęstą także potrzebuje papu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

pogoda jaka jest każdy widzi... I tu pojawia się moje pytanie? co będzie lepsze w takich warunkach 0,3L Moddusa+1L CCC czy może kombinacja 0,6L MedaxTop+1L CCC? patrząc na to że moddus potrzebuje słońca, którego nie ma lepszy wydaje sie być Medax, który teoretycznie działa w temperaturach 5 do 20 stopni..... ale jako, że nigdy go nie stosowałem, więc pytam....

Idąc tym samym tropem ja wybrałem kombinacje z medaxem ale czy to zadziała w tych warunkach będzie wiadomo za 2 m-ce, u mnie zabieg planowany za 4-7dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Witam. Mam pytanie : opryskałem Lancetem tydzień temu temperatura nie rozpieszcza, po jakim czasie będą oznaki czy środek zadziałał czy nie ? Chce zasilić pszenicę ,temperatury są niewysokie, czy warto zrobić to teraz, czy poczekać na wyższe temperatury i w jakiej fazie to zrobić? I co z antywylegaczem- w jakim terminie najlepiej go zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

a kiedy ta saletra była sypana? może też w tym miejscu jest za mokro, też bedzie żółknąc.  pszenica wygląda na gęstą także potrzebuje papu 

 

saletra była sypana w okolicach 20 marca, mokro w tych miejscach nie jest bo takie przebarwienia zdarzaja sie nawet na zgórkach takze jest to cos innego nizeli wina wilgoci i braku nawożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

saletra była sypana w okolicach 20 marca, mokro w tych miejscach nie jest bo takie przebarwienia zdarzaja sie nawet na zgórkach takze jest to cos innego nizeli wina wilgoci i braku nawożenia

 

a jakie zabiegi robiłes jesienią? (orka itp.)napisz pokolei i czy bylo  mokro czy sicho i akie jest ph

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouch02    9

Panowie jaka moze byc przyczyna tych żołtawych przebarwień w pszenicy?? prosze o informacje 

post-67413-0-34127300-1492293159_thumb.j

 

post-67413-0-14138200-1492292737_thumb.j

 

post-67413-0-85045400-1492293028_thumb.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

Sloma była ścieta, orka, agregat w celu wyrównania 250 kg polifonki 6 przedsiewnie siew wiosna 200 kg saletry na chwile obecna nie ma możliwości zastosowania 2 dawki bo jest mokro pH ciężko powiedzieć ale dana była kreda 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj