Polecane posty

Gość   
Gość

moim zdaniem nawozy dolistnie to tak jak byś chciał się napić przez skórę od pobierania pokarmu i wody są korzenie tak to natura wymyśliła i się z tym nie dyskutuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1249

Mikro jak najbardziej, można pomóc roślinie i mikroelementy wpływają na lepszy pobór i wykorzystanie makro, więc mikro dolistnie cacy ale z umiarem.
Makro dolistne tylko w susze, dlatego trzymam na zapas, dawałem wcześniej makro, głównie fosfor, ale po zagłębieniu się w temat stwierdziłem, że to strata kasy, pożytku zero, kosmetyka tylko zostaje sam marketing nie poparty badaniami. Zgadzam się z kulą. Osobiście, z uwagi na niedobory daje tylko fosfor, ostatni raz zresztą.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Policz składniki potrzebne na jedną tonę, pomnóź razy spodziewany plon, a później podziel przez liczbę dni wegetacji to Ci wyjdzie ile potrzebuje na dobę. Oczywiście wynik obarczony dużym błędem. Mi wychodzi tyle ile jest w 2 kg byle nawozu dolistnego. Także dolistne to typowe dokarmianie.

Azot rozsypany jesienią na poorane pole zestawione w skibie na zimę może się zmarnować. Ale podany z wiosny na ozimy nikomu się jeszcze nie zmarnował.

Obarczony takim błędem, że nic nie znaczny. szpilka 5 stopni a strzelanie w źdźbło 20 stopni - przepaść w pobieraniu składników mineralnych npk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

pierwsza dawka 80 kg N już skonsumowana jak jeszcze w późno sianej faza krzewienia się nie skączyła

Trochę źle się wyaziłem. Azot amonowy został związany przez kompleks sorpcyjny. Mocznik który wysiałem będzie dostępny nieprędko. Niby pada deszcz ale jest go niewiele. Wilgoć utrzymuje się tylko dzięki niskim temperaturom. W tej chwili -1stC.

 

Przy braku nawożenia organicznego w postaci obornika lub kompostu mikro po pewnym czasie skończy się w glebie. Dostępne nawozy typu "polifoski" czy "saletry" dostarczają tylko NPK wiele osób nawet pomija MgSCa więc skąd rośliny mają pobrać mikro? Moje pola nie widziały obornika od 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy pogoda się poprawi mam zamiar poczęstować moją pszenice siarczanem magnezu plus nawóz DR Green energy. Co sądzicie? Testował ktoś taką mieszanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1249

Obarczony takim błędem, że nic nie znaczny. szpilka 5 stopni a strzelanie w źdźbło 20 stopni - przepaść w pobieraniu składników mineralnych npk

Oczywiście. Policz doby od tego okresu (wiosna pełnia krzewienia) do dojrzewania. To ile wychodzi?

Gdy pogoda się poprawi mam zamiar poczęstować moją pszenice siarczanem magnezu plus nawóz DR Green energy. Co sądzicie? Testował ktoś taką mieszanke?

Chyba każdy na forum kiedyś testował, tylko logo inne. Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak jest z saletra na wiosnę posiana w sobotę i od razu poszedł deszcz no ale nie ma ciepła czy będzie słabo działać czy zostanie w głębię i będzie działać jak przyjdzie pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak u was wygląda sytuacja z opadami? U mnie przez ostatni tydzień spadło może z 20 mm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak będzie działać tego nawet w 100% nikt nie wie nawet najwybitniejsi  naukowcy ale są fachowcy na tym forum co wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ponad 50% azotu przed lub w momencie ruszenia wegetacji, reszta na pierwsze kolanko u mnie daje najlepszy plon Ewentualnie mocznik dolistnie po kwitnieniu. Na piachu pewnie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

A jak jest z saletra na wiosnę posiana w sobotę i od razu poszedł deszcz no ale nie ma ciepła czy będzie słabo działać czy zostanie w głębię i będzie działać jak przyjdzie pogoda?

bardzo dobrze że poszedł deszcz.Azot przemieści się szybko w glebie i działanie będzie szybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To było siane na 4 ha po 250 kg tam gdzie jest troche słabsza (rzadka jest) a tam gdzie jest ładna czekamy po świetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na drugą  dawke N w pszenicy mogę zmieszać saletre z mocznikiem w  proporcji 1 do 1 ,bo zostało mi sporo mocznika  a saletry musiałbym dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Na drugą  dawke N w pszenicy mogę zmieszać saletre z mocznikiem w  proporcji 1 do 1 ,bo zostało mi sporo mocznika  a saletry musiałbym dokupić

nie mieszaj tego bo w rozsiewaczu zrobi Ci się ciasto i nawet tego nie wysiejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeśli wsypiesz do rozsiewacza i pójdziesz na obiadek z kawką i "całuskiem od żonki" to zacznie się rozpuszczać i będzie ciasto, ale jeśli wsypiesz i pojedziesz siać to nic się nie stanie. Ja tak wcześniej mieszałem i nic nie było. Jeszcze jak siejesz lejkiem gdzie nawóz nie siedzi dłużej jak 15 minut - chyba że dojazd daleki, to nie masz się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Na drugą  dawke N w pszenicy mogę zmieszać saletre z mocznikiem w  proporcji 1 do 1 ,bo zostało mi sporo mocznika  a saletry musiałbym dokupić

Lepiej to rozsiej na 2 razy pamiętaj saletra leci na inną odległość jak mocznik będą mi jaki nawet jak by udało szybko to zarzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Ponawiam pytanie,stosował ktoś z was już ten Axial komplet pak na jedno i dwuliścienne?Weźmie głuchy owies czy lepiej lecieć oddzielnie mustang forte i puma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Zadawałem to samo pytanie, ale ten środek jest chyba zbyt nowy, aby ktoś udzielił odpowiedzi. Sam axial bez problemu weźmie głuchy owies, bardziej obawiam się , czy ten drugi środek weźmie przytulę i inne dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W sklepie ze ŚOR rozmawiałem z kilkoma osobami i niektórzy twierdzą że w jarych Axial komplet pak powinien sobie doskonale poradzić. Gorzej może być w ozimych z wyrośniętą ozimą formą przytuli. Mam zamiar go sprawdzić w jęczmieniu jarym, cena u mnie to chyba 304zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znachor88    4

Ponawiam pytanie,stosował ktoś z was już ten Axial komplet pak na jedno i dwuliścienne?Weźmie głuchy owies czy lepiej lecieć oddzielnie mustang forte i puma?

Ja stosowałem mustang i pume i je zmieszalem tak mi powiedzieli w sklepie że można. Dwuliścienne wzielo, miotla jeszcze żyje trzeba poczekać, dopiero tydzień minął. Mialem jechac oddzielnie ale ta pogoda. Po pszenicy negatywnych skutków nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Panowie można jeszcze siać pszenice, czy już raczej za późno?

 

Ja bym siał zwłaszcza ze wiosna jest bardzo "zacofana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj