Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1277

kuźwa faktycznie zapomniałem, że oglądałem Kulę, jak bełta to wszystko razem i jedzie na pole, ...sorry, .. ze łba wyleciało.
Ja w przyszłym tygodniu albo później, - zobaczymy kiedy pszenica uderzy w źdźbło - będę jechał takim o to mixem:
dr green zboża+dr green energy+siarczan magnezu 5%+Moddus+CCC+Tilt Turbo + Prochloraz
I wtedy sam się przekonam. Ale myślę, że to tak sprawdzona mieszanka, że się nie pogryzie i zbożu nie zaszkodzi.
Mocznika nie daję.
A oto obiekt testowy. Natula pod koniec krzewienia.

post-186700-0-22035000-1492288096_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dobrze że chociaż z mocznika rezygnujesz. Ja bym jeszcze wywalił w pizdu te wszystkie śmieszne proszki, kryształki i inne ciulstwa, i te pieniądze przeznaczył na fungicyd z górnej półki na T1. Więcej pożytku z tego byłoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

Panowie mam problem na pszenicy ozimej występują żołte przebarwienia, na całym polu był dany azot 1 dawka 200 kg saletry w chwili obecnj nie ma opcji wjazdu z 2 dawka bo jest mokro i czekamy. 

 

pole wygląda tak, może wiecie co jest przyczyna takiego stanu rzeczy i jak można działac w zaistnialej sytuacji

post-67413-0-14138200-1492292737_thumb.jpgpost-67413-0-85045400-1492293028_thumb.jpgpost-67413-0-34127300-1492293159_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Mały problem się pojawił pszenica odchwaszczana ostatniego marca lancetem było tydzien ładnej pogody wszystkie chwasty dwuliścienne wypaliło tylko miotłę jakoś marnie bierze przychamowało wzrost ale jest taka jasno zielona nigdy nie miałem takiego problemu  jaka może by tego przyczyna .Na drugim kawałku pryskane tego samego dnia atlantis +gold jest ok wzieło perz oraz miotłę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Wilhelm. Będę obserwował działanie tych proszków, bo to śmiesznie małe dawki P i K w porównaniu do tego czego pszenica potrzebuje w ciągu doby. Mikro zostanie.
Wesołych świąt.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czemu jak jest  zimno to nie wolno dokarmiać dolistnie?  Oby w czasie zabiegu było cieplej, żeby roślina wchłonęła mikro i makro. Kilka godzin ciepełka i słonka jej wystarczy, bynajmniej tak  mi się wydaje,  a później to już same korzyści chyba. 

Myślę, czy tam wnioskuję, że pszenica lepiej będzie się rozwijać w taką badziewną pogodę  jak będzie zaopatrzona dolistnie w potas, fosfor azot i mikro, przecież to dla niej pożywka mniam mniam i to szybko przyswajalna. Po to są nawozy dolistne, żeby pomagać roślinom prawidłowo się rozwijać w trudniejszych warunkach. Resztę składników ma ciągnąć przez korzeń.  Wątpię żeby kasa na dokarmianie roślin w czasie chłodów poszła na marne. 

No chyba, że te 10-15 stopni w dzień to za mało żeby przyswoiła makroelementy. Może niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

Ja nie widzę nic złego w dokarmianiu w taką pogodę. W poniedziałek z mocznikiem poszły makro i mikro i efekt jest piękny. Wrzucę fotkę jak będę przejeżdżał obok pola. 

Raczej nie jestem zwolennikiem dokarmiania dolistnego przed zapowiadanymi przymrozkami. Niektóre makro czy mikro wchłaniają się kila godz, niektóre nawet kilka dni. Jedno jest pewne, do dobrego wnikania potrzebne jest otworzenie aparatów szparkowych, jeżeli przed przymrozkiem się nie zamkną to może roślinie zaszkodzić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

 

Wilhelm. Będę obserwował działanie tych proszków, bo to śmiesznie małe dawki P i K w porównaniu do tego czego pszenica potrzebuje w ciągu doby. Mikro zostanie.

Wesołych świąt.

a ile potrzebuje w ciągu doby?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja dawałem jednego dnia fungi i drugą dawkę saletry w ubiegłym roku. Co ma jedno co drugiego, że ma być oddzielnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ja dawałem jednego dnia fungi i drugą dawkę saletry w ubiegłym roku. Co ma jedno co drugiego, że ma być oddzielnie ?

 

do fungi nic ale do moddusa tak bo rosliny musza intensywnie rosnac na moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Jak dałeś I dawkę i nie przespałeś terminu II to one właśnie intensywnie rosną. To się też wiąże z temperaturą, te 10 stopni w nocy i 15 w dzień na moddusa powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jak dałeś I dawkę i nie przespałeś terminu II to one właśnie intensywnie rosną. To się też wiąże z temperaturą, te 10 stopni w nocy i 15 w dzień na moddusa powinno być.

 

no wlasnie poszla tylko 1 dawka ok 200 kg saletry na ha 27 marca były posiewane pszenica i pszenzyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Policz od tego czasu 3 tygodnie, nim ten nawóz jest w pełni dostępny dla roślin. Możesz śmiało sypać II dawkę i jak jest już pierwsze kolanko, skracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

Panowie mam problem na pszenicy ozimej występują żołte przebarwienia, na całym polu był dany azot 1 dawka 200 kg saletry w chwili obecnj nie ma opcji wjazdu z 2 dawka bo jest mokro i czekamy.

 

pole wygląda tak, może wiecie co jest przyczyna takiego stanu rzeczy i jak można działac w zaistnialej sytuacji

attachicon.gif20170415_1701231.jpgattachicon.gif201704

15_1702011.jpghttp://

www.agrofoto.pl/forum/public/style_images/

agro_new/attachicon.gif 201704

15_1701281.jpg

panowie czy to faktycznie świadczy o niedobrze magnezu?

Co można zrobić żeby zniwelować skutki tego faktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jak tam u was pogodowo? U mnie (wschodnie Mazowsze) właśnie pada sobie śnieżek, temperatura +4. W nocy ma być do -3. Zastanawiam się, kiedy zboża się w końcu śmielej ruszą, bo idą jak krew z nosa przez tą pogodę. Kolanko już co prawda zaczęło się odrywać ale plantacje wyglądają tak, że nie chce się zaglądać na pola. I czy faktycznie "azot się nie zmarnuje"? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Ja 2 dawke rozlałem 8 kwietnia dawka rsm 32 - 200 litrów . Pierwsza dawka była lana 4 marca - 250 litrów rsm 26+s . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

E tam do bałtyku... Pierwsza dawka została już skonsumowana przez zboże. W wielki poniedziałek posiałem drugą dawkę w postaci mocznika 175kg. Na kawałku gdzie jest za gęsto posiana hondia mam zamiar wysiać po świętach. Mam wrażenie że ta pszenica lekko zbladła. 

Szkoda tylko że chwastów nie ma jak zwalczyć. Lancet czeka ale temperatury odpowiedniej nie ma, w dodatku okropnie wieje. Do kolanka jeszcze dosyć daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

a ile potrzebuje w ciągu doby?

Policz składniki potrzebne na jedną tonę, pomnóź razy spodziewany plon, a później podziel przez liczbę dni wegetacji to Ci wyjdzie ile potrzebuje na dobę. Oczywiście wynik obarczony dużym błędem. Mi wychodzi tyle ile jest w 2 kg byle nawozu dolistnego. Także dolistne to typowe dokarmianie.

Azot rozsypany jesienią na poorane pole zestawione w skibie na zimę może się zmarnować. Ale podany z wiosny na ozimy nikomu się jeszcze nie zmarnował.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ja juz pisze to ktorys raz.  zauwazyl ktos korzysci z podawania npk dolistnego i mikro?  przeciez w gotowych nawozach takich jak np plonvit zboza to tych mikro jest tyle co kot naplakal. to jest sens to dawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Myślę że jak ktoś nie podał jesienią PK  po podaniu wiosną bardzo długo nim rozpuści się ,a podawanie w oprysku kilkakrotnie roślina coś tam pobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no wiiosna to juz fosforu roslina napewno nie pobierze ,a z npk dolistnego to jest tyle co kot naplakal wiec nie wiem wlasnie czy jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ja juz pisze to ktorys raz. zauwazyl ktos korzysci z podawania npk dolistnego i mikro? przeciez w gotowych nawozach takich jak np plonvit zboza to tych mikro jest tyle co kot naplakal. to jest sens to dawac?

Ja uważam, że nie. Dlatego podaje głównie mikro (molibden, mangan, miedź) a nie makro.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj