Polecane posty

ansu    392

To może opryskaj roztworem nawozów: mocznik, siarczany, chelaty................ Bez dochodzenia czy to dokarmianie czy nawożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwodzicie się czy nawożenie czy dokarmianie a ja chcę tylko dowiedzieć się czy pryskac czy poczekać za tydzień na lepsze warunki tj. Temperature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Stosował ktoś z was ten Axial komplett pak,jak się spisuje?Pszenica nie dostanie za mocno po d****?Tak jak wyżej chodzi mi głównie o owies głuchy i przytulie.A no i jaki termin doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Czekałbym z tą zupą na wyższe temperatury.. Zaszkodzić teraz nie zaszkodzi, ale pobranie przez liść będzie słabsze napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Trzeba czekac na wyzsze temp.jak chcesz jechac dolistnie .W tamtym roku pryskalem i byl przymrozek w nocy i kasa wyzucona w bloto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Stabilan + modan można stosować jeszcze jeśli pierwsze kolanko ucieknie najpózniej do drugiego kolanka  ? Czy tylko ta kombinacja do pierwszego kolanka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz tu dokrzewiać???????

Późno siana pszenica ma 3-4 liście to i przyrosty korzeni ma słabe, zapewne poniżej 3-4 cm.

Syp azot - szczególnie formę saletrzaną.

Wykonaj oprysk siarczanem magnezu + stymulator (albo odżywka mikroelementów + fosfor).

Teraz masz za zadanie stymulować roślinę do krzewienia i rozwoju systemu korzeniowego.

CCC hamuje silnie rozwój korzeni bo substancja działa poprzez nie, a trinespak (moddus) potrzebuje wysokiego nasłonecznienia + temperatury minimum przez 5-6 dni a tych warunków szybko nie spełnisz.

 

100N poszło juz dawno, tydzien od cherbicydu juz, za tydzien idze mocznik, epso +miedz z manganem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

A czemu jak jest  zimno to nie wolno dokarmiać dolistnie?  Oby w czasie zabiegu było cieplej, żeby roślina wchłonęła mikro i makro. Kilka godzin ciepełka i słonka jej wystarczy, bynajmniej tak  mi się wydaje,  a później to już same korzyści chyba. 

Myślę, czy tam wnioskuję, że pszenica lepiej będzie się rozwijać w taką badziewną pogodę  jak będzie zaopatrzona dolistnie w potas, fosfor azot i mikro, przecież to dla niej pożywka mniam mniam i to szybko przyswajalna. Po to są nawozy dolistne, żeby pomagać roślinom prawidłowo się rozwijać w trudniejszych warunkach. Resztę składników ma ciągnąć przez korzeń.  Wątpię żeby kasa na dokarmianie roślin w czasie chłodów poszła na marne. 

No chyba, że te 10-15 stopni w dzień to za mało żeby przyswoiła makroelementy. Może niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

Ja nie widzę nic złego w dokarmianiu w taką pogodę. W poniedziałek z mocznikiem poszły makro i mikro i efekt jest piękny. Wrzucę fotkę jak będę przejeżdżał obok pola. 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ravoj Rób wreszcie coś, bo od samego pisania postów jeden po drugim, ta Twoja pszenica zdziadzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Efekt jest piękny po 5 dniach od podania kilku kg. N w moczniku i mikro..... Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a mozna w pszenicy stosowac preparaty na skrocenie razem z fungicydami czyli grzybowka ? bo mi jeden sprzedawca mowil zeby moddusa nie mieszac z grzybówką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Warchest, to weź się dowiedz, bo ja też będę leciał takim mixem.  Moddus +CCC+ grzybówka, makro i mikro, więc dawaj znać. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Panowie co wy macie z tymi sprzedawcami.

Ravoj ogląda kanał Kuli na YT i on w ostatnim odcinku przecież zmieszał zamiennik Moddusa z fungicydami i siarczanem magnezu, ale widać, że nieuważnie ogląda skoro pyta zamiast od razu udzielić odpowiedzi. :)

 

A więc można.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Warchest, to weź się dowiedz, bo ja też będę leciał takim mixem.  Moddus +CCC+ grzybówka, makro i mikro, więc dawaj znać. 

 

no sprzedawca nie zalecal mi tego bo my od dawna stosujemy moddus na usztywnienie , zadalem tu poytanie by sie was podpytac ale jak sie dowiem to napisze

to dajcie jak mozna kanal kuli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Proszę, ciekawie się gościa słucha, zresztą na forum też się udziela ale to już pewnie wiesz

 

 

 

I nie słuchaj sprzedawców bo im zazwyczaj brak podstawowej wiedzy o sprzedawanych przez nich produktach. Sprzedawca jest od sprzedawania, ty się u niego zaopatruj i tyle.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo1988    1

Witam pytanko mam do forumowiczow w poniedzialek pryskałem pszenice i pszenzyto akurat wtrafilem w ladna pogode wiec dobrze sie wchlonelo tylko przyslo zimno i nie wiem czy nie wyrzucilem pieniedzy w bloto ze wzgledu na niska temp.a nie mialem wyjscia bo zboze ladnie w gore poszlo a pozniej by bylo za poznoa a opryskalem toto 75 (metsulfuron + tifensulfuron)+galaper(FLUROKSYPYR )+monarchi(

fenoksaprop-P-etylu) plus asystent jest szansa ze wogole cos zadziala mimo niskich temp. prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

No ja slyszalem wlasnie ze modus plus grzybowka i ccc i wieksza szansa na przypalenie pszeniczki.
Ja bylem dzisiaj sie przejsc przez pole to ladnie pszenica wyglada po moczniku. Tescia po saletrze duzo gorsza na druga dawke. Kolanko ok 0.7cm takze jak przyjdzie pogoda bedzie czas wjechac z opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

panowie a mozna w pszenicy stosowac preparaty na skrocenie razem z fungicydami czyli grzybowka ? bo mi jeden sprzedawca mowil zeby moddusa nie mieszac z grzybówką ?

Kolego ja tak od lat mieszam,nic sie nie dzieje i jest ok,nic nie przypala ani sie nie wazy,ani kisi. Jak nie ma warunkow albo czasu to wiadomo ze sie gnojowke robi z paru srodkow i pryskamy. Ps. Dla tego sprzedawcy powiedz niech kupi sobie mlotek gumowy i sie w leb pierd...ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Ja nie mieszam regulatora z grzybówką ,bo jeszcze dochodzi mikro  i siarczan,10 razy będzie OK ,a 11 coś się wydarzy,a że nie przypaliło ,to nie znaczy że działa tak jak powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

ile czasu po zabiegu herbicydowym trzeba czekać aby móc wjechać z T1 i ewentualnym skracaniem? chyba 1 kolanko ucieknie to czym mogłbym skróci pszenice i pszenżyto zamiast CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak ktoś ma 2 ha. to może sie pier**lić z każdym psikaniem osobno. Odkąd pamiętam, zawsze robiliśmy fungicyd + regulatory i nadal tak robię. Zresztą jakbym wśród znajomych bambrów powiedział, że nie łączy się fungi z regulatorami, to chyba by mnie śmiechem zayebali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Też miałem w planie lecieć osobno odżywki i fungi i grzyb ale z tą pogodą ostanio na pszenżyto leciałem z moddus + stabilan + mirage + tilt turbo + siarczan magnezu + Dr.Green Zboża + ferti agro19.19.19 wszystko razem zmieszałem no i nic sie nie stało ani zważyło i zabieg też myśle że sie udał z tego co widze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj