Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo89    17

Jak tu pryskać skoro po świtach nawet w dzień 5 stopni może nie być a na noce przymrozki. Już drugi rok taka pogoda, że w marcu upał a jak przychodzi kolanko to nie ma warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Ja gdzie mogłem to użyłem wcześniej moddus start jeszcze za krzewienia i ciesze się że nie czekałem z tym. gdzie się nie udało to poczekam na lepszą pogode, teraz odpada. a z ccc to już raczej będzie po ptokach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Czy jutro mogę zastosować CCC i Modus jeżeli w środę w nocy zapowiadają przymrozki rzędu -1, -2 stopnie  ? Później dzień około 10, noc +3.

 

Edytowano przez 16HDR008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

ciekawa dyskusja się zawiązała....

proszę o opinię praktyków - co teraz rozbić, jak nie ma warunków do skracania? Ja akurat pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że faza już jest a warunków brak...

Co zrobić jak będzie pogoda? podnieść dawkę Moddusa, czy jak? Stosować to jeszcze w mieszaninie z CCC, czy bez sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pryskajac na grzyba wystarczy 3 dni pogody? Tzn nocne temp 5 topnienia czy czekać jeść ze bo po sowetach mówią przymrozki i nie wiadomo czy nie będzie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jutro jak nie będzie padać, to potraktuje samym CCC te pszenice, które już osiągnęły fazę 1 kolanka ok. 10 mm nad węzłem krzewienia.. Zastanawiam się nad dawką, myślę ok. 1000 g. s.a./ha "na już"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kiedyś pryskałem 1lCCC+0,25l moddus a pszenica była już w mocnym pierwszym kolanku. Dość wysoka i pomogło. Odmiana Skagen i Arkadia. Odmiany dość wysokie. W tamtym roku pryskałem wieczorem a w nocy było +6 a na drugi dzień w nocy był minus i też ustała ale to już jest takie ryzyko. Chciaż żeby przez 3 noce było nie mniej niż 5 stopni to myśle że byłoby ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Antywylegacze to dla rośliny stres. W połączeniu z przymrozkiem możecie tak skrócić że odechce się zaglądania na pole. Zostaje czekać - skrócenie pierwszego międzywęźla w wielu przypadkach będzie niemożliwe. Zostaje lać na flagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

CCC działa kilka dni przewidywane przymrozki ponad tydzień po zabiegu Teraz w nocy spada do 3C w dzień ponad 10C wiec spoko. - coś zadziała, a nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Ja na razie czekam bo jak dla mnie jednak za zimno co chwila pada no i pochmurno. zobacze do dalej po świętach ale wtedy już chyba bez ccc będzie pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

-Też, aby za ciepła się wchłoneło u mnie z CCC i TE prochloraz fenpropimorf i propikonazol 10 kwietnia zastosowałem. Te fungicydy powinny zadziałać, regulatory słabiej. W innym zabiegu wcześniej był też 0,5% siarczan miedzi ciekawe czy grzyby trochę przetrzebił? 170N/ha teraz czekać, aż urośnie. Powoli widzę, że fosfor robi się niedostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

    Zadzwoniłem z pytaniem do Syngenty. Po konsultacji z osobami od "płynów" oddzwoniono do mnie. Modus i CCC potrzebuje około 7 godzin na dobre wchłoniecie w roślinę ( temperatura na plus). Późniejsze przymrozki nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak pszenica jest z poznych siewow po kukurydzy to moddusem pryskac i jest rzadkawa ? moddus tylko skraca czy wplywa tez na plon ze po zastosowaniu jest troszke wiekszy plon i do kiedy mozna stosowac moddus ? i jak 2 dawka nawozu nie poszla to pierwsze 2 dawke nawozu dac i moddus dopiero ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

ciekawa dyskusja się zawiązała....

proszę o opinię praktyków - co teraz rozbić, jak nie ma warunków do skracania? Ja akurat pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że faza już jest a warunków brak...

Co zrobić jak będzie pogoda? podnieść dawkę Moddusa, czy jak? Stosować to jeszcze w mieszaninie z CCC, czy bez sensu?

 

pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza. nie dość że chłodno to deszcze i wietrznie. teraz jak się trafi na moment dobra pogoda to można pojechać moddusem start bo lepiej znosi mniejsze temperatury ale i tak trzeba uważać by nie było przymrozkow w nocy. do pierwszego kolanka moim zdaniem można jeszcze mieszac modusa z ccc, pózniej już nie ma sensu.

 

Czy jutro mogę zastosować CCC i Modus jeżeli w środę w nocy zapowiadają przymrozki rzędu -1, -2 stopnie  ? Później dzień około 10, noc +3.

 

jeśli już to raczej koło południa i jak będzie w miare dobra pogoda. a wszyscy teraz wiemy jak to z nią bywa. jak ktoś wspomniał wcześniej rośliny potrzebują kilka godzin na wchłonięcie moddusa. jak zapowiadają przymrozki to w nocy to nie robiłbym. ja na razie wstrzymuje sie. jak będzie chłodniej to rosliny nie będą tak szybko rosnąć a teraz to i tak co chwila pada. póki będą przymrozki to przestaje pryskać u siebie na razie.

 

 

panowie a jak pszenica jest z poznych siewow po kukurydzy to moddusem pryskac i jest rzadkawa ? moddus tylko skraca czy wplywa tez na plon ze po zastosowaniu jest troszke wiekszy plon i do kiedy mozna stosowac moddus ? i jak 2 dawka nawozu nie poszla to pierwsze 2 dawke nawozu dac i moddus dopiero ?

 

skraca i wpływa dobrze na korzenie i zboze lepiej pobiera substancje. teoretycznie do liścia flagowego ale im szybciej tym lepiej. myślę że lepiej najpierw nawóz. i tak teraz za bardzo nie ma jak pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza. nie dość że chłodno to deszcze i wietrznie. teraz jak się trafi na moment dobra pogoda to można pojechać moddusem start bo lepiej znosi mniejsze temperatury ale i tak trzeba uważać by nie było przymrozkow w nocy. do pierwszego kolanka moim zdaniem można jeszcze mieszac modusa z ccc, pózniej już nie ma sensu.

 

 

jeśli już to raczej koło południa i jak będzie w miare dobra pogoda. a wszyscy teraz wiemy jak to z nią bywa. jak ktoś wspomniał wcześniej rośliny potrzebują kilka godzin na wchłonięcie moddusa. jak zapowiadają przymrozki to w nocy to nie robiłbym. ja na razie wstrzymuje sie. jak będzie chłodniej to rosliny nie będą tak szybko rosnąć a teraz to i tak co chwila pada. póki będą przymrozki to przestaje pryskać u siebie na razie.

 

 

 

skraca i wpływa dobrze na korzenie i zboze lepiej pobiera substancje. teoretycznie do liścia flagowego ale im szybciej tym lepiej. myślę że lepiej najpierw nawóz. i tak teraz za bardzo nie ma jak pryskać

 

ok mysle ze za tego pszenica i pszenzyto nie wyglada wiec dam polowe dawki moddusa zawsze cos pomoze jak na pszenzyto idzie 0,6 to dam 0,3 a na pszenice 0,2 dam bedzie dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

takie "połówkowanie" nic nie da bo za mało substancji wniknie do roślin. nie bez powodu dają takie zalecenia a nie inne. na jeden zabieg w pszenicy jak już to 0,4l. jak chcesz zmniejszyc na 1 oprysk to mozesz dać 0,3 + ccc.  tylko pytanie kiedy chcesz w ogole teraz to pryskac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Teraz pryskanie czy to na chwasty czy T1 w moim przekonaniu wydaje sie bezcelowe w dzien zimno max 9 st a w nocy szkoda gadac tylko 2st.?Obawiam sie ze w przyszlym tyg bedzie jeszcze gorzej patrzac na prognozy zapowiadaja w nocy -2st.Prawie każda substancja traci (lub ogranicza) swoje wlasciwosci poniżej 5 st.Decyzja czekac do wyższych temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

pier**licie kocopoły! Mam przykład na własnym rzepaku, jak działają same triazole w tych temp. Rzepak pryskany tydzień temu, a różnica w wys. już dobre 10 cm, kolor też zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ten sezon jest wyjątkowo niesprzyjający, zwłaszcza zbożom ozimym, przynajmniej w moich stronach. Jesienią nie dało sie zasiać w terminie, potem paskudna pogoda i rośliny w ogóle się nie rozwinęły, teraz wiosna bardziej chłodna niż ciepła i uprawy nie nadrabiają w rozwoju. Jeżeli o mnie chodzi to w tym roku z większym optymizmem patrzę na jare zasiewy niż ozime. Kolanko już zaczyna się odrywać w ozimych a w prognozach pogody nic dobrego. Rekordowych plonów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

takie "połówkowanie" nic nie da bo za mało substancji wniknie do roślin. nie bez powodu dają takie zalecenia a nie inne. na jeden zabieg w pszenicy jak już to 0,4l. jak chcesz zmniejszyc na 1 oprysk to mozesz dać 0,3 + ccc.  tylko pytanie kiedy chcesz w ogole teraz to pryskac...

 

kiedys sie pomylilem i na pszenzyto zamiast 0,6 poszlo 0,3 i nie polozylo sie zreszta jak narazie te zboza nie sa jakos tege

a jakby chcial na zboze dac tylko jeden zabieg od grzyba to np tak w okresie gdzies t2 bym dał i mysle jakby dac duett ultra ale cos jeszcze dolozyc do etgo by na jeden zabieg bylo tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

dokrzewiac Arkadie siana bardzoooo pozno? koniec listopada...  teraz 3-4 liscie co myslicie?

A co Ty chcesz tu dokrzewiać???????

Późno siana pszenica ma 3-4 liście to i przyrosty korzeni ma słabe, zapewne poniżej 3-4 cm.

Syp azot - szczególnie formę saletrzaną.

Wykonaj oprysk siarczanem magnezu + stymulator (albo odżywka mikroelementów + fosfor).

Teraz masz za zadanie stymulować roślinę do krzewienia i rozwoju systemu korzeniowego.

CCC hamuje silnie rozwój korzeni bo substancja działa poprzez nie, a trinespak (moddus) potrzebuje wysokiego nasłonecznienia + temperatury minimum przez 5-6 dni a tych warunków szybko nie spełnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Połówkowanie więcej daje jak jeden zabieg Jeśli jeden zabieg na grzyba to na dobre pierwsze kolanko, chyba że po dobrym przedplonie to później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj