Polecane posty

SawekBraczyk    458

To już kurcze sam nie wiem czy pryskać t1 w pszenżycie czy nie . Jedni piszą że korzystać z pogody i pryskać a inni że nie bo następne dni mają być troche chłodne a czekać dłużej też niechce bo mi przeskoczy faze potem  i będzie za pózno po świętach . Nie wiem jade jutro t1 i skracanie w pszenżycie i koniec . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

nie wiem dlaczego tak się palicie z tymi opryskami przecież jeden przymrozek złapie i opryski przestaną działać a nawet temperatury rzędu 1-2 stopni w nocy tak ograniczą jego działanie że efekt będzie po niżej normy, ja wykorzystałem poprzedni tydzień który był ciepły i chwasty już są w połowie ususzone więc już nic im nie pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

następny tydzień kiepsko na opryski pewnie zrobi się tak, że będzie trzeba odchwaszczać, skracać i od grzyba pryskać


da sie jeszcze dokrzewici pszenicę cc i mocznikiem  czy juz za puzino bo jakoś za rzadka mi sie wydaje mimo 2 dawek azotu zwłaszcza ta sian konicem listopada

mało czasu ale może warto zaryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

U mnie tez słabo pokrzewiona super łanu nie ma ale chyba na dobra obsadę wystarczy. Zapewne jutro zapodam basfoliar z dodatkiem mącznika i cos ja wspomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Ravoj - to jest moja pszenica, zdjęcie dzisiejsze z drugiego końca pola, gdzie mam rędzinę i wschody nie były tak  równe jak na pierwszym zdjęciu, ziemia była bardziej zbrylona. No i na takim kliniastym zakończeniu ciężej ja dobrze wyrobić. Mogę w sumie stwierdzić, że to najsłabiej wyglądający fragment pola

Ciutkę wyższa od mojej, nie wiem jak tam rozkrzewiona, bo nie widać, ale wydaję się też gęściejsza,  liczyłeś obsadę jahoo czy tak się rozkrzewiła ? 

To też nie masz co się śpieszyć z II dawką, bo jeszcze do strzelania w źdźbło masz tak samo jak ja, dobry tydzień może dłużej.

Tam na zachodzie  mają cieplej, u nas nigdzie nie znajdziesz pierwszego kolanka, nie ma szans. Nie dziwię się, że na zachodzie dawali I dawki azotu  na początku marca lub koniec lutego. 

Ja z drugą  dawką chyba poczekam do końca fazy krzewienia, nie będę się śpieszył, bo później jej zabraknie do liścia flagowego.  Może mocznikiem prysnę na tygodniu, bo teraz zapowiadają się trudne warunki, zimno, przymrozki i sucho. U mnie dziś w nocy było -2oC  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

jak będą jutro warunki to chcę opryskać pszenicę atlantisem z mustangiem, ale mają być przymrozki, a w instrukcji pisze żeby nie stosować przed silnymi przymrozkai

i nie wiem czy ryzykować czy odpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Jak nie masz spiny z chwastami to poczekaj, czy teraz przymrozek czy później wyższe stadium rozwoje chwastów to i tak środek będzie miał ciężej, ale jak będzie cieplej to przynajmniej prawidłowo zadziała, a w te kilka dni chwasty aż tak nie urosną, żeby się mu nie poddać. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu pszenica ostroga przy 200kg N została potraktowana na pierwsze kolanko CCC 1l + Moddus 0,4l. Stała do żniw. Nie było problemów że coś przypaliło itp.

Jaki uzyskałeś plon z tej Ostrogi? Jakie fungi i w jakich dawkach stosowaleś? Pytam bo na kawałku też mam Ostrogę.

 

Jaka jest minimalna ilość Medaxu jaką można zastosować z 1l ccc aby uaktywnić źdźbło i nieco uregulować łan, 0,6l wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Ja przy nawożeniu 170 N planuje 1.2l CCC + 0.3 moddusa, jak chcesz dać 2l + 0.4 to lepiej to podziel na 2 dawki  ;) Pamiętaj o temperaturze przy moddusie

ja również podzielę na dwie dawki, bezpieczniej i skuteczniej. Na pierwszą dawkę 1 L  CCC plus 0,3 Moddusa a na liść flagowy razem z T2 tylko 0,3 Moddusa 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Jaki uzyskałeś plon z tej Ostrogi? Jakie fungi i w jakich dawkach stosowaleś? Pytam bo na kawałku też mam Ostrogę.

 

Jaka jest minimalna ilość Medaxu jaką można zastosować z 1l ccc aby uaktywnić źdźbło i nieco uregulować łan, 0,6l wystarczy?

Plon 6,5t na V klasie gleba ciężka z piaskami na kawałku 26ha. Pod korzeń polifoska 6 ok. 350kg/ha. Na jesień maraton + glean. Z wiosny na pierwsze kolanko poszedł CCC 1l + Moddus 0,4l, Na grzyba Corbel Propico i Mondatak + Mikroelementy. Na liść flagowy na połowę poszedł Duett Ultra 0,4 + Acanto 0,4 + Mikroelementy a na drugą połowę Tebu 0,6 + Acanto 0,4l + Mikro. W tym roku na połowie tego kawałka mam Bohemie. Nawożenie npk takie samo, z azotem troszkę inaczej, no i siana wcześnie także ładnie na jesień się pokrzewiła. Zdjęcia w galerii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Ciutkę wyższa od mojej, nie wiem jak tam rozkrzewiona, bo nie widać, ale wydaję się też gęściejsza, liczyłeś obsadę jahoo czy tak się rozkrzewiła ?

To też nie masz co się śpieszyć z II dawką, bo jeszcze do strzelania w źdźbło masz tak samo jak ja, dobry tydzień może dłużej.

Tam na zachodzie mają cieplej, u nas nigdzie nie znajdziesz pierwszego kolanka, nie ma szans. Nie dziwię się, że na zachodzie dawali I dawki azotu na początku marca lub koniec lutego.

Ja z drugą dawką chyba poczekam do końca fazy krzewienia, nie będę się śpieszył, bo później jej zabraknie do liścia flagowego. Może mocznikiem prysnę na tygodniu, bo teraz zapowiadają się trudne warunki, zimno, przymrozki i sucho. U mnie dziś w nocy było -2oC

Tu masz podglad z zachodu. W piatek byla 2 dawka.Jutro t1. Odmiana Linus

post-19823-0-18008000-1491758927_thumb.jpg

Edytowano przez dziubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plon 6,5t na V klasie gleba ciężka z piaskami na kawałku 26ha. Pod korzeń polifoska 6 ok. 350kg/ha. Na jesień maraton + glean. Z wiosny na pierwsze kolanko poszedł CCC 1l + Moddus 0,4l, Na grzyba Corbel Propico i Mondatak + Mikroelementy. Na liść flagowy na połowę poszedł Duett Ultra 0,4 + Acanto 0,4 + Mikroelementy a na drugą połowę Tebu 0,6 + Acanto 0,4l + Mikro. W tym roku na połowie tego kawałka mam Bohemie. Nawożenie npk takie samo, z azotem troszkę inaczej, no i siana wcześnie także ładnie na jesień się pokrzewiła. Zdjęcia w galerii.

Dzięki za info, jak na V kl to całkiem zacny plon, choć N niemało..

Ja przy ok 140N chcę dac Medax+CCC ale nie wiem ile minimalnie tego medaxu żeby jakiś efekt zaobserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Na pszenicy zaobserwowałem duże nasilenie małych białych wąskich cętek po zewnętrznej stronie liścia. Co to jest - może septorioza paskowana pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Medax max 0.4 kg + 1l ccc - poczytaj Yacentego blog pisze ze nawet jak koloanko 0.7 cm jak pamietam ale nie chce wprowadzic w blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wykonać zabieg T1 oraz opryski od chwastów. Który zabieg zrobić jako pierwszy? I kiedy? Czekać i działać po świętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kiedy skracac pszenice mniej wiecej za ile czasu ? i co powiecie jak pojdzie 400 kg saletry w 2 dawkach to moddus polowe dawki wystarczy na skrocenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Nie  - nalotu nie ma i nie da się zetrzeć.

U mnie chyba to samo?

Proszę o podpowiedź czy to już mączniak? Też niema nalotu przebarwienie w środku liścia i chyba te białe plamy będą wysychały.

I czy np Mirage (Prochloraz) w dawce1l na ha sobie z nim poradzi i czy jest sens jutro pryskać ma być18 stopni ale od wtorku deszcz i ochłodzenie  5-7stopni. do końca tygodnia ma sie u nas taka temperatura utrzymać.

post-119452-0-52552600-1491767996_thumb.jpg

post-119452-0-67523900-1491767998_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@gienek - jak pogoda pozwoli i faza jest odpowiednia to warto lecieć T1 i skracanie, a dzień później chwasty. Ale jak napisałem - ważna pogoda na dzień wykonania i kilka dni po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

kiedy skracac pszenice mniej wiecej za ile czasu ? i co powiecie jak pojdzie 400 kg saletry w 2 dawkach to moddus polowe dawki wystarczy na skrocenie ?

Zależy skąd jesteś, bo na Dolnym Śląsku to pszenice już łapią kolanko a na wschodzie dopiero niedawno kończyli siać 1 dawkę N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A ja już sam nie wiem kiedy mogę zastosować na chwasty Granstar Ultra, jutro w ciągu dnia ma być cieplej bo temperatura ma dojść do około 18 stopni ale od wtorku znowu chłodniej, w ciągu nocy będzie się zbliżać do zera. Podobno można ten środek stosować w szerokim zakresie temperatur ale jaki to jest zakres to już nigdzie nie znalazłem. Zboże jest w pełni krzewienia, wschodnia strona Polski. Wiele już mówiono o Lancecie, że on wymaga ciepłych nocy, ale co z Granstarem i jego sulfonylomocznikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

A ja już sam nie wiem kiedy mogę zastosować na chwasty Granstar Ultra, jutro w ciągu dnia ma być cieplej bo temperatura ma dojść do około 18 stopni ale od wtorku znowu chłodniej, w ciągu nocy będzie się zbliżać do zera. Podobno można ten środek stosować w szerokim zakresie temperatur ale jaki to jest zakres to już nigdzie nie znalazłem. Zboże jest w pełni krzewienia, wschodnia strona Polski. Wiele już mówiono o Lancecie, że on wymaga ciepłych nocy, ale co z Granstarem i jego sulfonylomocznikami?

po granstar ultra są niestety odbarwienia przekonałem się na własnych polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

W etykiecie jest napisane, że mogą wystąpić pewne uszkodzenia rośliny uprawnej nie wpływające na plon ale jak to się wszystko ma z chwastami bo to o nie głównie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Druga dawka N i T1, a tu niektórzy jeszcze nie odchwaszczali ??? Matko Boska... a później lament, że herbicydy "słabe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj