Polecane posty

SawekBraczyk    457

Mam też dylemat czy jechać osobno ze skraceniem i grzybówką czy razem bo pogoda jest taka że wolałbym zmieszać za jednym razem wszystko a więc Dr.Green zboża + ferti agro + siarczan magnezu + mirage + tilt turbo + stabilan + modan . I taki pakiet też na pszenżyto i w jakiej kolejności to zmieszać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Można mieszać chwastox trio 2l + pumę 1l ?

 

Ja kilkakrotnie mieszałem Pumę z różnymi środkami na dwuliścienne i zawsze mnie przypaliło zboże ,teraz Puma zawsze osobno bo miotła a zwłaszcza owies głuchy wschodzi prawie do końca kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Witam , w mojej pszenicy widzę już objawy choroby , chciałem zastosować na T1 capalo 1,6 l razem ze skracaniem Medax top 0.6 + ccc 1l , ale moja pszenica jest w fazie jeszcze strzelania w źdźbło , to znaczy kolanko jest na wysokości 0.5 cm od węzła krzewienia , odmiana pszenicy to Hondia , i teraz pytanie czy mogę już skrócić czy lepiej rozdzielić T1 a skracać póżniej, mam zamiar w poniedziałek opryskać jak nie będzie padać .

Czekaj z decyzją do poniedziałku. Dobrze jakby pierwsze kolanko było na wysokości ok 1 cm, jak będzie to mieszaj wszystko i jedź, jak nie to monitoruj pogodę, i ewentualnie podziel zabiegi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

mieto powiem ci tak ja nie mieszam grzybowk ize skracaniem jade osobno bo ponoc jest slabsze zialanie dwa lata temu jechalem capalo 1.5 l stabilan 1 l + modus 0.3 l i mirko i przypalilo  w tamtym roku osobno jechalem i nie przypalilo wiec uwazam ze lepiej rozdzielic , kiedy siana hondia u cb byla ? 

U mnie hondia była siana 27 września 

 

Czekaj z decyzją do poniedziałku. Dobrze jakby pierwsze kolanko było na wysokości ok 1 cm, jak będzie to mieszaj wszystko i jedź, jak nie to monitoruj pogodę, i ewentualnie podziel zabiegi.

Ok zobaczę co będzie , ale powiem wam jak by nie to ochłodzenie to faza pierwszego kolanka by już była na pewno bo pszenica rosła w oczach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

No w zeszłym tygodniu było jak złoto. Wszystko szło do góry. W poniedziałek ma być niby 20 stopni a we wtorek już 9 i tak cały tydzień w granicach 10 stopni. Chyba że sie coś zmieni. Sam myślałem nad skracaniem i grzybówką przynajmiej na 15ha tej sianej we wrześniu ale na pogodę nie ma mocnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Chwastox możesz zmieszać z Pumą - to chyba jeden z niewielu środków, co można, aczkolwiek Puma nie lubi mieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dzis ogladalem pszenice i pszenzyto to pszenica ma kolanko ok 0.5-0.7 cm a pszenzyto roznie od 0.5 do 1cm. Na grzyba juz czas i w poniedzialek wyjade bo juz sa oznaki a skracanie to nie wiem ale pewnie jeszcze z tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

u mnie tez kolanko kolo 0,8, ale nie wiem czy nie skracać. w poniedziałek bo potem na cały tydzień ochłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Dzis ogladalem pszenice i pszenzyto to pszenica ma kolanko ok 0.5-0.7 cm a pszenzyto roznie od 0.5 do 1cm. Na grzyba juz czas i w poniedzialek wyjade bo juz sa oznaki a skracanie to nie wiem ale pewnie jeszcze z tydzien

 

Ja też mam ciągle dylemat czy jechać z t1 i skracaniem w pszenżycie czy czekać i po świętach atakować . Bo kolanka mam podobnie jak u ciebie no i ochłodzenie od wtorku . Tylko boje się czy mi nie przerośnie fazy pszenżyto bo mam w planie drugą dawke azotu podać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

A można podać drugą dawkę N a dopiero potem grzybowka i skracanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

a czemu by nie można? ja jakoś na to nie patrze czy fungicyd będzie pierwszy czy nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Kurde na zachodzie już kolanko  a u nas jeszcze pełnia krzewienia, gdzie do kolanka, dobre kilkanaście dni.

 

Byłem na Natuli,  uparłem się jak Kula sprawdziłem obsadę. Policzyłem rośliny na odcinku 0,5m w kilku miejscach i okazało się, że nic nie wymarzło, równo średnio 320 roślin jak planowałem po 3-4 rozkrzewienia, jest jeszcze dość niska więc wiem jak o nią zadbać.

 

Ale byłem też na kawałku później sianym, gdzie kumpel na siewniku dał jeden stopień więcej w obawie przed gorszymi wschodami. Okazało się, że tam też nic nie wymarzło i wschody były pełne, wstydzę się napisać jaka tam jest obsada, bo sam w to nie mogłem uwierzyć,  a też ma po 4-5 rozkrzewień.

 

I pytanie, czy obniżyć tam dawkowanie azotu, żeby zredukować pędy,  jak ten łan prowadzić?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No ja dziś obskoczyłem połowe plantacji poszedł Antek 1,5l + Boogie 1,5l + Cuadro 0,4l + Siarczan Mg 5kg.

 

Ja osobiście bym nie redukował drugiej dawki, niby można by, ale może lepiej jest ją opóźnić? Szkoda, że pierwszej nie wycieniowałeś teraz byłoby łatwiej.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Witam czy do Lintura można dodać coś na jednoliścienne

 

można Pume.Sąsiad tak kropi już chyba 4 sezon i zadowolony z efektów.

150g lintur+1l Pumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

na pierwszą dawke poszło 40 kg N /pszenica pięknie się wykrzewiła/ile dać na drugą dawkę azotu i najlepiej w jakiej formie bo pójdzie około 15 kwietnia i to będzie finisz/na paszę uprawa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zawsze mnie to zastanawiało, jak na pasze to już nie są ważne parametry? A skąd powiedz możemy wiedzi w jaki plon celujesz żeby Ci doradzić?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

mi to w zupełności wystarczy 5 ton z ha i pod toki  mniej więcej stosuję nakłady ale jak przyjdzie rok urodzaju jak w 2015 to mi urosło nawet 10 ton

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

5 ton? Bądź bardziej ambitny, paszówki też można zebrać o wiele więcej i wcale nie trzeba aż takich dużych nakładów.
Jak paszowka to już nie trzeba dbać?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Jak ktoś wykorzystuje zboże u siebie na paszę to może zwracać na to uwagę, ale jak idzie na sprzedaż to szkoda zachodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Koledzy pytanie stosował ktoś z was lancet plus razem z ccc .Ja mam przetestowane mustang forte axial i ccc podawane w jednym oprysku i jest ok ale nie nie wiem jak reaguje  piroksysulam z ccc  ma ktoś z wasz jakieś doświadczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

a jakie dawki masz przetestowane Mustanga, Axiala i CCC? Może za rok sam wypróbuję :blink:

Bo teoretycznie Chlorek Cloromekwatu nie jest tak agresywny w mieszaninach z herbicydami jak trineksapak etylu  to i z Lancetem powinno być ok, chociaż efekt będzie zdwojony. Ja dawałem CCC na rozkrzewienie i kilka dni później poszedł Lancet i powiem Ci, że pszenica stanęła w miejscu, zwłaszcza ta w prawidłowej obsadzie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj