Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
znachor88    4

Witam, czy można mieszać pumę z mustangiem? tak sprzedawca mi polecił mówiąc że można ale mam wątpliwości i nie wiem czy nie jechać osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@ravoj na t1 Duett Star bo pewnie o ten ci chodzi daj pełną dawkę 1 litr a nie 0,7. W Niemczech bodajże ma rejestrację na 1,5 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

leszczyk674

leszczyk674

Nie to żaden przedstawiciel poprostu obejrzał pszenicę i mówi że lancet sobie nie poradzi z przytulja a w sumie wyjdzie drożej. A co byś poradził na t1?

 

 

Ja tu nie jestem od rad, bo się nie znam i też  się uczę i dużo czytam.

Nie chcę chwalić Lanceta, bo są pewnie lepsze mieszaniny, na pewno Fluroksypyr spali przytulię, bo cholernie jest na niego wrażliwa, ale Lancet również ją niszczy w bardzo później fazie, co widziałem na swojej zeszłorocznej uprawie, szkoda że nie mam fotek. Miała dobre 20 cm, bo dość późno pryskałem, o wiele później niż w tym roku i szlak ją trafił. Cholerny powój mi wylazł i nic więcej. Także nie wiem co tam sąsiad mówi, jak masz możliwość dać ten Twój skład taniej, to ba pewno też podziała i będzie oszczędność.

 

U mnie Natula podatna na septoriozę a producent też radzi dać coś od łamliwości, więc u mnie idzie Pro-Prochloraz i Duet w ilości 0,7 każdy na T1. Dziś sprawdzałem pszenicę i nie ma śladu chorób, poza drobnymi przebarwieniami na liściach, które przedstawiam niżej.

 

A mam jeszcze pytanie do fachowców w branży: czy takie drobne jaśniejsze przebarwienia jak na pierwszym zdjęciu  to norma czy początek może choroby albo jakiś braków? bo do T1 jeszcze czas ale jakby co to mogę przyspieszyć zanim się coś rozwinie. Czy obserwować to?  

A pochwalę się jeszcze Kulawej Kozie, (nie mogę wytrzymać, muszę) :P ​bo śmiał się z niskich dawek dokrzewienia, miał rację oczywiście, ale cel zabiegu został osiągnięty, o to dowód: od 4 do 7 rozkrzewień. Przy tej obsadzie jestem mega zadowolony i II dawka azotu może poczekać do BBCH 30 (wiem, że może to nie zasługa zabiegu a po prostu azotu i pogody, ale wolę się sam pocieszać)

to nie choroba, bardziej obstawiałbym niedobór magnezu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No właśnie ŁośKtoś czekam już trzeci tydzień na badanie gleby tego pola, bo teraz pobrałem na wiosnę przed nawozami (zapomniałem na jesień) i nie wiem jak z tym magnezem, w 2015 było bardzo dużo, 12,8 więc przez te dwa lata co najwyżej jest tyle samo, bo staram się nawozić w sposób zrównoważony, ale cholera wie. Sprawdzimy. Na pewno będę to obserwował. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Gratuluję skutecznego zabiegu.
Pierwszy od góry wynik z 2015, tam teraz jest Natula. Od cholery magnezu. Albo im się sprzęt popsuł. Zobaczę jak teraz, codzień zaglądam do skrzynki z listami i ni ma

post-186700-0-51447500-1491503802_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

pszenica siana w połowie pażdziernika słabo rozkrzewiona dostała 100kg saletry i 100 saletrosanu 26 12 marca  pryskana wczoraj mocznik siarczan insol i 'shorti 725dl od adama '  podobno ten shorti według sprzedawcy ma pomóc słyszał ktoś o tym oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Witam, czy można mieszać pumę z mustangiem? tak sprzedawca mi polecił mówiąc że można ale mam wątpliwości i nie wiem czy nie jechać osobno.

skąd te wątpliwości?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

@ravoj ale masz pokrzewioną pszenicę.. ja u siebie liczę, że jak będą 3 rozkrzewienia  z roślinki to będzie dobrze, opryskane w piątek tydzień temu odzywkami + ccc, ze względu na ciepło pszenica z dnia na dzień coraz zieleńsza była... powinno być ok, bo co za dużo to nie zdrowo.. 2 lata temu miałem pszenicę co po jesieni miała 8 pędów..  i rekordów nie było 

 

co do tych prób.. to druga chyba pobierana po rozsianiu nawozów :D

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Spokojnie Skywalker ogólnie jest 4 5 rozkrzewień, po 7 rzadko się trafia, dla mnie co rok to nowy rekord. Poza tym jak zabraknie jej składników to zrzuci pędy, dlatego staram się ją dobrze odżywiać i pamiętać o każdym klosie, żeby utrzymała ich jak najwięcej. Stąd lepsze dolistne, mocznik, siarczan itp. Itd. Pamiętam, że moja pierwsza roślina to fasola i była straszna a później w miarę nauki co rok rekord, jak się poprawia całą agrotechnike i szuka możliwości to zawsze rekord, chyba że pogoda to wtedy dziękuję. Kiedyś rekordy się skończą. A jeśli chodzi o to drugie pole, to pisałem o nim wczesniej, to tzw. "za stodoło" mały kawałek, który jest moją szkółką roślin uprawnych, teraz rozmnażam tam Eureke.



pszenica siana w połowie pażdziernika słabo rozkrzewiona dostała 100kg saletry i 100 saletrosanu 26 12 marca pryskana wczoraj mocznik siarczan insol i 'shorti 725dl od adama ' podobno ten shorti według sprzedawcy ma pomóc słyszał ktoś o tym oprysku?


Insol d*pa,zwykła Nałęczowianka. A Shorti nic innego jak CCC czyli np. Antywylegacz płynny. Czyli pomoże może, ale czasu mało i Azotu. Pryskalem tydzień temu takie jedno poletko CCC i guzik, bez azotu d*pa, nie dało się wjechać wcześniej z azotem za cholere i już tego nawet 5 litrów CCC nie nadrobi. Dopiero z CCC poszedł azot i widać po dwa rozkrzewienia, ale to bardziej zasługa azotu.
Takie moje zdanie prywatne.
Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Gratuluję skutecznego zabiegu.

Pierwszy od góry wynik z 2015, tam teraz jest Natula. Od cholery magnezu. Albo im się sprzęt popsuł. Zobaczę jak teraz, codzień zaglądam do skrzynki z listami i ni ma

Ja miałem to samo.. Zadzwoniłem do nich zrobili i wyniki podesłali mi na maila. Za 2 tygodnie przyszły poczta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Ja miałem to samo.. Zadzwoniłem do nich zrobili i wyniki podesłali mi na maila. Za 2 tygodnie przyszły poczta. :)

A widzisz,,, skubańcy, nie chciałem im d*py zawracać, ale jak mówisz tak zrobię.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj zakoniczylem siew 2 dawki N na pszenice ozimą i na jednej sie trochę rypłem i dalem na nią na drugą dawkę 320 kg a na pierszą 230kg myślałem jeszcze trzecią ze 150 kg ha tylko boje się że może jej już to zaszkodzić w sobotę planuje lancetem pryskać a w przyszłym tygoniu już ja skarać i usztywniać i zrobić albo t1 lub t0 ale to zależy już od pogody  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

a co jej ta trzecia zaszkodzi? toż azot z II dawki grom wie ile nie podziała, więcej sypnąłeś - większa strata, bo strata jest jakaś zawsze, a trzecia się przyda jak idziesz na jakość.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
000do000    0

Po jakim czasie od zabiegu lancetem będę mógł wjechać w pole z drugą dawką azotu i ewentualnie T1 z jakimś mikro i skracaniem?

Edytowano przez 000do000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Lancet potrzebuje min 5 stopni, a czy są jakieś herbicydy które można stosować w pszenicy do fazy 1-go kolanka Ale będą działać w niższej temperaturze? Chciałbym odchwaszczanie mieć już za sobą a temperatury no dość się jeszcze wahają. Co byście polecili na jedno i dwu liscienne w jedym zabiegu i aby przy aktualnych temperaturach skutecznie zadziałało zamiast Lancetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Po jakim czasie od zabiegu lancetem będę mógł wjechać w pole z drugą dawką azotu i ewentualnie T2 z jakimś mikro i skracaniem?

Ty planujesz na liść flagowy dać Lancet, czy T2 robić na BBCH30 bo, nie bardzo kumam?

Lancet dajesz kiedy warunki masz optymalne i zauważasz chwasty, natomiast nie ma terminu ani T1 ani T2, bo to zależy od fazy rozwojej pszenicy i użytego środka. Jedne środki daje się na kolanko a inne np. na koniec fazy krzewienia, to jak tu ktoś może Ci doradzić?

Lancet potrzebuje min 5 stopni, a czy są jakieś herbicydy które można stosować w pszenicy do fazy 1-go kolanka Ale będą działać w niższej temperaturze? Chciałbym odchwaszczanie mieć już za sobą a temperatury no dość się jeszcze wahają. Co byście polecili na jedno i dwu liscienne w jedym zabiegu i aby przy aktualnych temperaturach skutecznie zadziałało zamiast Lancetu?

Oczywiście, że są: zawierają chlorotoluron, izoproturon, Pinoksaden, pendimetalina czy prosulfokarb

Ale nie wiem w czym masz problem, jak nie masz chwastów jak rabarar, to Lancet sobie poradzi bez problemu, tylko poczekaj na cieplejsze dni, nawet do pierwszego kolanka a i później można ( w zeszłym roku dałem długo po pierwszym i było git)

W moich stronach tylko ja pierwszy się wyrwałem z Lancetem, już tydzień temu bo nie lubię konkurencji w zbożu, a reszta jeszcze czeka, także spokojnie.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Panowie pierwszy raz będę miał Lancet , czy po jego zastosowaniu mogę siać buraki w następnym roku ? i czy można stosować w pszenicy jarej ?

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Buraki tak, co do jarej nie wiem, nie ma rejestracji na jarą.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiROL    1

nie jestem fachowcem, ale uczyłem się w rolniczej i dopiero drugi sezon jestem w polu. dla mnie to mogą być uderzenia nawozu azotowego lub duże różnice temperatur. Ale i tak twoja pszenica wygląda bardzo dobrze. Jak patrze na pola w tym roku to wogule jest dużo lepiej niż rok temu, Z zabiegiem t1 na grzyba  to ja bym poczekał bo teraz jest bardzo zimo, przynajmniej u mnie. 

leszczyk674

leszczyk674

Nie to żaden przedstawiciel poprostu obejrzał pszenicę i mówi że lancet sobie nie poradzi z przytulja a w sumie wyjdzie drożej. A co byś poradził na t1?

 

 

Ja tu nie jestem od rad, bo się nie znam i też  się uczę i dużo czytam.

Nie chcę chwalić Lanceta, bo są pewnie lepsze mieszaniny, na pewno Fluroksypyr spali przytulię, bo cholernie jest na niego wrażliwa, ale Lancet również ją niszczy w bardzo później fazie, co widziałem na swojej zeszłorocznej uprawie, szkoda że nie mam fotek. Miała dobre 20 cm, bo dość późno pryskałem, o wiele później niż w tym roku i szlak ją trafił. Cholerny powój mi wylazł i nic więcej. Także nie wiem co tam sąsiad mówi, jak masz możliwość dać ten Twój skład taniej, to ba pewno też podziała i będzie oszczędność.

 

U mnie Natula podatna na septoriozę a producent też radzi dać coś od łamliwości, więc u mnie idzie Pro-Prochloraz i Duet w ilości 0,7 każdy na T1. Dziś sprawdzałem pszenicę i nie ma śladu chorób, poza drobnymi przebarwieniami na liściach, które przedstawiam niżej.

 

A mam jeszcze pytanie do fachowców w branży: czy takie drobne jaśniejsze przebarwienia jak na pierwszym zdjęciu  to norma czy początek może choroby albo jakiś braków? bo do T1 jeszcze czas ale jakby co to mogę przyspieszyć zanim się coś rozwinie. Czy obserwować to?  

A pochwalę się jeszcze Kulawej Kozie, (nie mogę wytrzymać, muszę) :P ​bo śmiał się z niskich dawek dokrzewienia, miał rację oczywiście, ale cel zabiegu został osiągnięty, o to dowód: od 4 do 7 rozkrzewień. Przy tej obsadzie jestem mega zadowolony i II dawka azotu może poczekać do BBCH 30 (wiem, że może to nie zasługa zabiegu a po prostu azotu i pogody, ale wolę się sam pocieszać)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj