Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Ponawiam pytanie . Pomoże ktoś ?

 

Pierw musisz podać saletre z 250kg/ha a dopiero potem za jakiś tydzień 1l CCC /ha i dokrzewiasz.Dokrzewiasz w temperaturze 10-20*C , dobrze jak w nocy temp. nie spadnie poniżej 5*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W przyszłym tyg. trochę zwolni, bo temp. będą niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Pierw musisz podać saletre z 250kg/ha a dopiero potem za jakiś tydzień 1l CCC /ha i dokrzewiasz.Dokrzewiasz w temperaturze 10-20*C , dobrze jak w nocy temp. nie spadnie poniżej 5*

Dzieki za odpowiedz. Azot podany był tydzień temu. Yara extran CAN 27. 350 kg.

Kulawa Koza...a powiedz czy można CCC mieszać z odzywkami...fungicydami?

Bo z herbicydami kolega wcześniej pisał ze nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

czy można CCC mieszać z odzywkami...fungicydami?

 

 

Można.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

CCC plus siarczan Mg plus mocznik 10% czy możno mieszać zbiornikowo

Można tylko po kolei: Mocznik, mikro i makro, siarczan i CCC


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W piątek pryskałem Linturem od dwuliściennych po ilu dniach mogę lecieć z mocznikiem i odżywkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Doczytałem kiedyś, że jeżeli substancja aktywna zostanie pobrana przez roślinę w wystarczającej ilości, to później już żadne zabiegi nawozami dolistnymi jej nie odratują a nawet czasem przyśpieszą proces zahamowania wzrostu i obumierania.  Więc czysto teoretycznie w tym tygodniu już możesz. Ale mogę się mylić więc nie traktuj tego jako porady. Ja zawsze czekam kilka dni, ale zależy to od pogody.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

byłem wczoraj na polu i ładnie się krzewi w zeszłym tygodniu pisałem ze ma po 5 rozkrzewien a teraz to niektóre po 10nawet wiec wow, efekt bez dokrzewiania. Tylko widziałem ze miejscami pokazuje się septorioza a ja jeszcze chwastów nie zrobiłem. Kiedy należy popryskac na grzyba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Panowie co polecacie na T1 w pszenicy. Jest 15ha pszenica po pszenicy i 20ha po rzepaku. Koszt zabiegu tak myślę +/- 130zł/ha. Będzie miała sens mieszanka: Tilt Turbo 0,7l + Epoksykonazol 0,7l? To by poszło po rzepaku. Tam gdzie pszenica myślę nad Tiltem z Prochlorazem.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

byłem wczoraj na polu i ładnie się krzewi w zeszłym tygodniu pisałem ze ma po 5 rozkrzewien a teraz to niektóre po 10nawet wiec wow, efekt bez dokrzewiania. Tylko widziałem ze miejscami pokazuje się septorioza a ja jeszcze chwastów nie zrobiłem. Kiedy należy popryskac na grzyba??

Zabieg t1 robi się przy pierwszym kolanku .Można go połączyć razem ze skracaniem

Panowie co polecacie na T1 w pszenicy. Jest 15ha pszenica po pszenicy i 20ha po rzepaku. Koszt zabiegu tak myślę +/- 130zł/ha. Będzie miała sens mieszanka: Tilt Turbo 0,7l + Epoksykonazol 0,7l? To by poszło po rzepaku. Tam gdzie pszenica myślę nad Tiltem z Prochlorazem.

zamień tilt na duett star i do wszystkich zabiegów daj prochloraz na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Dzień dobry panowie. Myślicie że jest warto pryskac jutro pszenicę lancetem jeśli zapowiadają spadek temperatury czy niema sensu Narazie dodam że strasznie dużo przytuli mi wyszło może jakiś środek polecicie który się sprawdzi na dwulisciene a najwyżej jedno liściene zrobił bym puzniej proszę o pomoc.Z góry dziękuję I pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Można tylko po kolei: Mocznik, mikro i makro, siarczan i CCC

I widzisz kolego jednak nie wszystko powie Ci lektura książek i wprowadziłeś w tym momencie kolegę w błąd. 

 

Pierwsze zawsze idzie siarczan mag żeby rozgrzać wodę która jest i tak zimna później dajemy mocznik i lejemy różnego rodzaju odżywki a na końcu powinno dać się CCC. To podaję z praktyki doświadczenia swojego jak i innych kolegów z tego forum. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z tego co ja wiem to siarczan powoduje spadek temperatury cieczy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mi się wydaje że mocznik obniża temperaturę w sumie wystarczy włożyć rękę w wodę z mocznikiem a z siarczanem i od razu czuć która jest zimniejsza. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wiem jak działa mocznik ale siarczan napewno nie podnosi temperatury cieczy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja nie twierdzę że ponosi ją jakoś znacząco ale na pewno nie obniża jak mocznik. Ale nie chce sie tutaj spierać z Tobą bo jesteś bardziej doświadczony także niech pozostanie tak jak mówisz. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Zabieg t1 robi się przy pierwszym kolanku .Można go połączyć razem ze skracaniem

 

a propo mieszania cieczy, jak chcę za jednym przejazdem podać grzybówke mikro i skracanie to w jakiej kolejnosci wlewać produkty???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Co do siarczanu magnezu i temperatury to w tamtym roku używałem siarczan magnezu jednowodny po wsypaniu do wody naprawdę robiła się mocno ciepła, w tym roku spróbowałem siarczan magnezu siedmiowodny to woda nie podnosiła temperatury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

ja w tym roku to załamke mam. jest początek kwietnia a ja jeszcze pierwszej dawki nie wysiałem. mam tak plackowate pole że masakra. w jednum miejscu sucha a kawałek dalej po kostki wpadam wczoraj chciałem spróbować to prawie fenda 311 zawiesiłem:( i niestety muszę czekać może jutro spróbuje bo to dobre 3 dni ciepła to może  wyciągnie ta wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie wiem jak działa mocznik ale siarczan napewno nie podnosi temperatury cieczy.

Podnosi, tylko 7 wodny mniej od jednowodnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stosuje siedmiowodny. Dość często opryskiwacz stoi napełniony w 80% woda przez dzień (na słonku) i gdy wieczorem dodaje siarczan to od razu czuć, że ciecz robi się chłodniejsza, ale co prawda to termometrem nie mierzyłem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj