Polecane posty

Kula07    163

I ja psiknąłem część pszenicy. Na 1 ha poszło 10kg siarczanu Mg + 0,5kg Mn + 0,3 Cu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Panowie wczoraj opryskałem pszenice dolistnie czy mogę jutro (tj. sobota) polecieć na jedno i dwuliścienne, czy za mały odstęp czasu?

 

jeśli odżywką to tak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

najlepiej żeby było średnio dzień noc, nie mniej jak 10c... ja dzisiaj opryskałem pszenice ccc + odzywki, miejscami taka marna ta pszenica, że chyba jeszcze takiej nie miałem... siana na początku października.. a chwasty u mnie dopiero zaczynają wychodzić, wszystko w liścieniach.. 

 

u  mnie na rędzinach również marniutka , siana ok 25 września ale praktycznie się nie skrzewiła , dziś poszło CCC z witaminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam szanownych kolegów śledzę temat o pszenicy, który jest bardzo ciekawy, chciałem też douczyć się w temacie jęczmień ozimy i jary, pisałem tam posta i nie mogę teraz wejść w ostatnią stronę w tamtejszym temacie.Jak klikam na ostatnią stronę to wraca mi do strony startowej AF. Pomóżcie proszę bo cenne informacje są niedostępne.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Dzisiaj udało się uporać z chwastami w pszenicy poszedł Axial i Mustang mam nadzieję że podziała dobrze, ma być kilka dni i nocy ciepło, za tydzień planuje II dawkę N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak się podjarałem tym Lancetem a teraz mam dylemat, czy on przypadkiem nie puści wyczyńca i wiechliny, czy powinien je położyć? miałem to w fasoli, niedużo, ale było i tak się zastanawiam czy wziąć jakąś poprawkę na te chwasty, ktoś ma wiedzę?

Na wyczyńca wiosną atlantis 1,2l lub axial 1,2l.

Wiechlinę ładnie bierze flufanacet na jesieni.

To za wredne chwasty żeby się z nimi bawić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

witam, koledzy czy moge tak namieszać? aurora 40 wg-40g. pike 20 wg 20g. i tolurex 500 sc 2l. z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Na wyczyńca wiosną atlantis 1,2l lub axial 1,2l.

Wiechlinę ładnie bierze flufanacet na jesieni.

To za wredne chwasty żeby się z nimi bawić.

To żeś mnie pocieszył. Widziałem cenę Axiala. Trzeba mi było od razu dobierać środki na te jednoliścienne, chociaż nie powinno być tego dużo, bo dwa lata z rzędu skutecznie je niszczyłem. Na razie nic nie widzę między rzędami, może tego nie będzie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jest sens stosowania w drugiej dawce 300 kg saletry  ?  pytam bo widzialem ze kula planuje taka dawke. moze sie wypowiesz czy zawsze tak robisz i jak to potem przeklada sie na plon??

 

pytam bo gdzies widzialem ze niby nie ma sensu wiecej jak 85 N w dawce..   Pszenice mam ladne , ochrone planuje tez solidna wiec kusi troche zwiekszenie tej drugiej dawki pszenicy.  planowalem 250 a potem 100 kg na klos jeszcze.  ale moze pociagnac 300 i potem 100 .   na 1 dawke poszlo zaleznie od stanu 200-250 kg saletry 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dałem te 300kg. Po pierwsze na pierwszy strzał poszło na części tylko ok 50kgN/ha. Po drugie celuje w 8-9t/ha więc zapotrzebowanie roślin na N to jakieś 200-220kg/ha. W zeszłym roku przy podobnym nawożeniu Julius dał ok 9t a dwa sezony temu średnio z całej uprawy pszenicy wyszło ok 8,3t/ha z ok 40ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

Cześć. Może ktoś mi powiedzieć czy 250ml stabilanu 750sl i po litrze foliq manganowy i fosforowy dobrze dokrzewi pszenicę ozimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Witam

Nigdy nie stosowałem do tej pory CCC. Z tego co piszą co nie którzy forumowicze jest to środek , który może pomoc w dokrzeiwieniu plantacji zbóż. Chciałbym dokrzewić jeden kawałem pszenicy i pszenzyta. Moje pytanie do was ile tego środka daje sie na ha ? W którym stadium BBCH najpóźniej mogę go zastosować ? Czy trzeba jeszcze coś do niego dodawać ? i czy mogę go mieszać np. Z fungi czy herbi ?
Proszę was o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pszenica zaczyna strzelać w źdźbło, pierwsze kolanko się pokazało.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Takie pytanie, przedwczoraj jechałem z opryskiem Lancet plus, mogę już dzisiaj jechać z saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Pszenica zaczyna strzelać w źdźbło, pierwsze kolanko się pokazało.

mówiłem że będziesz kosic w czerwcu, mówiłem....

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie będzie młócił w żadnym czerwcu. 3 lata temu 4 kwietnia też miałem juz pierwsze kolanko w pszenicy, bo zajrzałem do ewidencji oprysków i tego właśnie dnia robiłem T1 + skracanie. Pszenica była gotowa do zbioru tak jak zwykle, w sierpniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja opryskałem już wszystko od chwastów Agritoxem Turbo. Pszenica w pełni krzewienia. Koło 15 kwietnia pewnie zacznie strzelać w źdźbło więc pojdzie druga dawka N w postaci RSM z siarką w dawce 250 kg czyli jakieś 65 kg czystego azotu i na drugi dzien regulatory wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie będzie młócił w żadnym czerwcu. 3 lata temu 4 kwietnia też miałem juz pierwsze kolanko w pszenicy, bo zajrzałem do ewidencji oprysków i tego właśnie dnia robiłem T1 + skracanie. Pszenica była gotowa do zbioru tak jak zwykle, w sierpniu :)

Spoko,  to był żart, żeby czasem nie kosił w czerwcu.  Ale w porównaniu do wschodu dwa tygodnie wcześniej i tak i tak.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

na wschodzie zawsze wszystko pozniej wychodzi. Wiem że u mnie pszenica zaczyna strzelać w źdzbło koło 15 kwietnia. W tamtym roku tak było. Pierwsza dawka była rozsiana koło 25 marca a w tym 17 marca więć nie duża różnica więc podejrzewam że pierwsze kolanko też bedzie koło 15-17 kwietnia. Narazie się krzaczy i niech się krzaczy. Za tydzień może jakimiś aminokwasami polece albo odzywkami. Zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Witam

 

Nigdy nie stosowałem do tej pory CCC. Z tego co piszą co nie którzy forumowicze jest to środek , który może pomoc w dokrzeiwieniu plantacji zbóż. Chciałbym dokrzewić jeden kawałem pszenicy i pszenzyta. Moje pytanie do was ile tego środka daje sie na ha ? W którym stadium BBCH najpóźniej mogę go zastosować ? Czy trzeba jeszcze coś do niego dodawać ? i czy mogę go mieszać np. Z fungi czy herbi ?

Proszę was o podpowiedz.

Ponawiam pytanie . Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

wreszcie zrobiło się ciepło zboża ruszyły pełna para niedługo skracanie i za parę dni II dawka N. Z tego co czytałem to ok 500G czystego chlorku chloromekwatu z herbicydami nic się nie powinno mieszać a z fungicydami w zasadzie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj