Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Stosował ktoś herbicydy w mieszaninie: Harpun (izoproturon) 1l+ 0,33l Galapera Strong + 60g Toto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jedyne co działa z tej mieszaniny to IPU, 0,3 Galapera to prawie tak jakbyś go wogule nie dodawał.

Kolego jak chcesz aby ta mieszanina ci działała to 2 litry IPU + 0,6 Galaper + 60 g cudownego wynalazku Toto choć bym osobiście wolał zamienić go na 20 g czystego tribeburonu metylu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

stosowałem w tamtym roku na niewymarźniętej sailor podobne substancje,Trimax+galaper+harpun 2litry na ha,i byłem zadowolony,na działce 2ha obok potraktowanej lancetem było gorzej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

pytanie mam z innej beczki, moze nie ten temat ale duzy tu ruch i przewaznie tylko ten temat sledze , no i rzepak jeszcze:)

mianowicie spotkal sie ktos z was z tym ze przyjechala kontrol  i pobrala probki zeby stwierdzic czy srodki wpisane w ksiazke opryskow byly faktycznie uzyte ? 

bo takie 2 przypadki slyszalem

czy Ty wyobrażasz sobie jak takie badanie wgląda? a wiesz jak jest drogie? i tylko kilka laboratoriów jest w stanie zrobić badanie kierunkowe, czyli pod kątem wykrycia konkretnej substancji. Spotykam się z ludźmi z PIORiN służbowo i czasem gadamy sobie  o pierdołach i nigdy czegoś podobnego nie słyszałem. Dla mnie to bujda i bzdura a wręcz coś niewykonalnego. Chyba że wystąpi jakieś poważne zagrożenie, skażenie środowiska to możliwe. 

Ale za to wiem, że w tym roką będą zaglądać do rolników, którym skończyły się uprawnienia albo przeglądy opryskiwaczy, bo mają bazę danych i takie wytyczne od góry.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mustang forte w dawce 1 l poradzi sobie na wszystkie dwuliścienne? Główne chwasty to przytulia chaber i fiłek. Na jednoliścienne chce dodać axial 0.3 plus 1,5 l adigor wszystko w jendym zabiegu. Macie doświadczenia z taką mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Stosował ktoś herbicydy w mieszaninie: Harpun (izoproturon) 1l+ 0,33l Galapera Strong + 60g Toto? 

 

Daj Galaper 0,5l + Toto 90gr/ha i będziesz miał załatwione dwuliścienne i miotłe. W zeszłym roku sprzedałem tego na 400ha i nie było problemów. Cenowo Ci wyjdzie około 90zł/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Mustang forte w dawce 1 l poradzi sobie na wszystkie dwuliścienne? Główne chwasty to przytulia chaber i fiłek. Na jednoliścienne chce dodać axial 0.3 plus 1,5 l adigor wszystko w jendym zabiegu. Macie doświadczenia z taką mieszanka?

Też mam zamiar dać mustanga, sporo tasznika i przytuli jesienią był expert met i nie wiem czy wystarczy dawka 0.85l bo tyle mi wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Tak się podjarałem tym Lancetem a teraz mam dylemat, czy on przypadkiem nie puści wyczyńca i wiechliny, czy powinien je położyć? miałem to w fasoli, niedużo, ale było i tak się zastanawiam czy wziąć jakąś poprawkę na te chwasty, ktoś ma wiedzę?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hollyblood    0

Witajcie. Potrzebuje trochę porad. Trochę info. Pole 4 ha .Ziemia mozaika klasa IIIa -V. Na jesieni robione badania, PK Mg na srednim poziomie, ph na polowie od 5 do 5,5 na na drugiej połowie 6,2. Tam gdzie niskie ph zastosowałem wapno magnezowe w ilości ok 3t/ha po żniwach. Przedplon pszenica ozima( ciężka zima i ponad 1h zlikwidowane). 10 października zasiana pszenica arkadia kwalifikant ,180 kg/ha mtz 57. przedsiewnie 250 kg/ha polifoska 6. Jesień jaka była każdy widział i nie dziwi fakt ze słabo się rozkrzewiła. Obsada też "szału nie robi" bo na wiosnę liczyłem ok 200-250 żywych roślin na m2. 

8 marca jak tylko dało się jakoś wjechać dostała 300 kg/ha saletry 34%. I teraz kilka pytań.

Czy jakoś ja dokrzewiać chemicznie (ccc) czy dać szanse azotowi i wyższym temperaturom

Czy jeśli pszenica zaczyna się krzewić tj widoczne jedno rozkrzewienie a czasem 3 listki tylko można zastosować herbicyd?( kupiony Lancet plus)

kiedy dać druga dawkę N jesli ma być to mocznik? Podobno dłużej się rozkłada lecz zleży to od temperatury

Ze względu na zakładane nawożenie w granicach 180N zastosować  chce moddus 0.25L/ha + ccc 1L

Na T1 zakupiony duett star + mondatak.  Dobry wybór?

Zabieg T2 chciałbym połaczyc z T3 ze wzgledu na koszty :) jakie środeki polecacie? 

Proszę o wyrozumiałość . Drugi rok gospodaruje na swoim a wcześniej nie miałem z tym za wiele styczności w praktyce :) Brak mi doświadczenia a na rodzinie na wsi polegać nie moge bo wiekszość zapytana co to fungicyd robi wielkie oczy :)

Wiem ze nie powinno się mieszać herbicydów z regulatorami i fungicydami ale czy moglby mnie ktoś oświecić czy jest jakaś kolejność dodawania środków do mieszaniny np gdy chce dać t1 ze skracaniem i mikro? lać jak popadnie czy w jakiejś kolejności ? Wiem ze pytań wiele, część powinna być w innym dziale ale prosze o wyrozumiałlość :) 

pozdrawiam Artur 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

nie panikujcie z lancetem, ja pryskałem zawsze na spokojnie jak już pszenica goniła po 1 kolanku i nigdy nie miałem problemów z chwastami ani z pszenicą, raz że teraz jak opryskacie to środek ją mimo wszystko trochę przytrzyma a druga sprawa to sam herbicyd, teraz niby ma być ciepło ale później trochę chłodniej, i później narzekanie, że środek czegoś nie wziął..

w tym roku jadę granstar+grodyl+atlantis, wychodzi ok 130zł netto, cenowo dosyć podobnie do lancetu i też nie będę się śpieszył, jutro jadę z ccc + odżywki

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

To już skajłolkier odpowiedzialeś ne jedno z pytań kolegi Artura. Z lancetem nie ma co się śpieszyć jak zboże jest rzadkie i środek trafi na chwasta w wystarczającej ilości, Lancet  zadziała później i w dość sporej fazie rozwojowej, tylko trzeba zrobić dokładny oprysk, co wiem z własnego doświadczenia, ale w gęstym łanie lepiej według mnie ten zabieg wykonać w dobrym terminie. Sam nie wiem, czy będę  teraz jechał,  miałem taki plan, ale poczekam na rozwój wydarzeń.  Nie będę udzielał więcej rad bo się nie znam. Niech Ci Artur fachowcy odpiszą. Z resztą poczytaj od strony 1183 i wszystkiego się  dowiesz.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

pytanie mam z innej beczki, moze nie ten temat ale duzy tu ruch i przewaznie tylko ten temat sledze , no i rzepak jeszcze:)

mianowicie spotkal sie ktos z was z tym ze przyjechala kontrol  i pobrala probki zeby stwierdzic czy srodki wpisane w ksiazke opryskow byly faktycznie uzyte ? 

bo takie 2 przypadki slyszalem

 

Kolego na dobrą sprawę nie ma opracowanych laboratoryjnych metod aby sprawdzić to w 100%. Substancje ulegają, rozkładowi, metabolizacji w roślinie, biodegradacji  tak więc musieli by te próbki pobierać po każdym zabiegu ochrony roślin, co jest technicznie nie możliwe.  

Mówisz prawdopodobnie o szukaniu pozostałości s.a w produktach rolnych ( sadowniczych, ogrodniczych które trafiają nie przetworzone do spożycia) , jeśli wykazywały by one obecność s.a nie zarejestrowanych w danej uprawie to w tedy takim rolnikom dobierają się do d*py. Słyszałem o takich poszukiwaniach gdzie prowadzone jest  certyfikowane rolnictwo ekologiczne   lub integrowane. Ale nigdy nie spotkałem się osobiście z takimi sytuacjami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

nie panikujcie z lancetem, ja pryskałem zawsze na spokojnie jak już pszenica goniła po 1 kolanku i nigdy nie miałem problemów z chwastami ani z pszenicą, raz że teraz jak opryskacie to środek ją mimo wszystko trochę przytrzyma a druga sprawa to sam herbicyd, teraz niby ma być ciepło ale później trochę chłodniej, i później narzekanie, że środek czegoś nie wziął..

w tym roku jadę granstar+grodyl+atlantis, wychodzi ok 130zł netto, cenowo dosyć podobnie do lancetu i też nie będę się śpieszył, jutro jadę z ccc + odżywki

 

A na co tu czekać jak warunki są? za tydzień pogoda ma się spieprzyć a za dwa tygodnie trzeba będzie myśleć o T1 i znowu problem. 

Moim zdaniem herbicyd bardziej zaszkodzi po 1 kolanku kiedy pszenica będzie wkraczać w wieli okres a wtedy nawet skracać się nie powinno a gdzie tu herbicydy niż teraz w fazie krzewienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Zgadzam się z Ogar118 warunki pogodowe są ciężkie w tym roku trzeba korzystać z dogodnych sytuacji, sam jutro jak nie będzie wiało wjeżdżam z herbicydem na najbliższe 5 nocy zapowiadają optymalna temperaturę więc powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Małe pytanie, zawsze najpierw pryskałem herbicydem i potem ewentualnie czekałem min 3-4 dni i leciałem z T1+ fungi+ dolistnie, a co jeśli najpierw pryskał bym CCC + odżywki a na następny dzień herbicyd? Muszę właśnie dokrzewić pszenice na jednym kawałku i nie wiem jak to działa w drugą stronę.
Ewentualnie jechać samym CCC? 

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Kolego na dobrą sprawę nie ma opracowanych laboratoryjnych metod aby sprawdzić to w 100%. Substancje ulegają, rozkładowi, metabolizacji w roślinie, biodegradacji  tak więc musieli by te próbki pobierać po każdym zabiegu ochrony roślin, co jest technicznie nie możliwe.  

Mówisz prawdopodobnie o szukaniu pozostałości s.a w produktach rolnych ( sadowniczych, ogrodniczych które trafiają nie przetworzone do spożycia) , jeśli wykazywały by one obecność s.a nie zarejestrowanych w danej uprawie to w tedy takim rolnikom dobierają się do d*py. Słyszałem o takich poszukiwaniach gdzie prowadzone jest  certyfikowane rolnictwo ekologiczne   lub integrowane. Ale nigdy nie spotkałem się osobiście z takimi sytuacjami. 

 

ja tez myslalem ze takie badania sa trudne do wykonania i kosztowne i ze to historie raczej zmyslone.  na szkoleniu chemizacyjnym tez o to pytalem rok temu to czlowiek prowadzacy nigdy o czyms takim nie slyszal.

 

tylko troche zwatpilem bo takie rzeczy jakis rok temu wygadywal wydawaloby sie powazny czlowiek, jak to pobierali probki i sprawdzali z zapisami w ksiazce. 

a pare dni temu z kolei drugi opowiadal jak to u niego takie cos pobierali i radzili gubic co roku ksiazke z opryskami. i martwil sie jak to ma kupione srodki ,a zaraz wychodzi rejestracja i on nie wie co zrobic:D

 

te opowiesci jego juz nie pierwszy raz mijaly sie z prawda , no ale ze to druga osoba ktore takie cos mowi wiec zapytalem tu.  czemu takie bzdety opowiadaja nie wiem, albo nie rozumieja co jest kontrolowane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

W top agrar pisze że fungicyd można mieszać z herbicydem. Prawda to? W życie hybrydowym chciałbym to zrobić tylko czy ktoś to testował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

no ja pojadę z Lancetem jutro może po niedzieli, ale czy on poradzi sobie z wyczyńcem  i wiechliną roczną, czy te chwasty wschodzą znacznie później?

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj opryskana pszenica Agritoxem Turbo. Poprawka wiosenna po jesiennym Lentipurze. Chwasciki wychodzą. W niektórych miejscach sporo przytuli przy miedzy. Został mi jeden kawałek ale to jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja też się zastanawiam czy jutro wszystkich zbóż nie odchwaszcze bo widze że pogoda ma się zepsuć i być chłodniej w następnym tygodniu . Oprysk pójdzie Axial50 - 0,6l/ha + Mustang Forte 1l/ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja pryskalem lancetem już w poniedziałek i chwasty ładnie robią się żółte. Wyszło 120zl na ha. Na grzyba mam tilt turbo plus mondatak po 0.8 no i skrócić wypada będzie i podrzuci ktoś jak najlepiej to zrobić i co użyć? Bo nigdy nie skracalem a i pszenzyto będę musiał skrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Chcialbym jutro dokrzewic pszenicę, czy jest jakas graniczna temp mam na mysli maxymalna przy ktorej mozna wykonywać ten zabieg? CCC + plonwit pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

najlepiej żeby było średnio dzień noc, nie mniej jak 10c... ja dzisiaj opryskałem pszenice ccc + odzywki, miejscami taka marna ta pszenica, że chyba jeszcze takiej nie miałem... siana na początku października.. a chwasty u mnie dopiero zaczynają wychodzić, wszystko w liścieniach.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Panowie wczoraj opryskałem pszenice dolistnie czy mogę jutro (tj. sobota) polecieć na jedno i dwuliścienne, czy za mały odstęp czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

czy jak zastosuję teraz w pszenicy i pszenżyta lentipur to czy mogę później w lecie siać rzepak ?

Na etykiecie napisane, że w niesprzyjających warunkach może negatywnie reagować, ale wie ktoś jak jest w praktyce i czy ktoś stosował tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj