Polecane posty

miwigos    3491

Jak najszybciej teraz jest ciepło to pryskaj ,ja wczoraj pryskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do 1l CCC co jeszcze można dorzucić na dokrzewianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Mogę dać dolistnie saletrę wapniową 17% CaO (zostało mi z warzyw) na pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

kilka stron wcześniej Łoś Ktoś pisał, kiedy korzenie przybyszowe osiągną 4cm.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

co myslicie o bronowaniu pszenic ? warto czy bezsens ?

 

Nie w tych czasach.Bronowanie przynosi więcej szkody niż pożytku. Kiedyś zmniejszało zachwaszczenie, dziś wręcz na odwrót.

Obecne odmiany bdb się krzewią za pomocą N, czasem trzeba jeszcze zastosować CCC. Ale obserwując pola muszę stwierdzić że pszenice bdb się krzewią i na wielu polach CCC jest zbędne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

u mnie jeszcze w zeszłym tygodniu było 3-4rozkrzewienia a na początku tego tygodnia było już średnio po 5 i to tylko dzięki N na moje pola to wystarczająca ilość wiec ccc jest zbedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Ja też myślę, że CCC był zbędny. Pierwsza dawka N wyniosła równo 74kg, więc chyba w sam raz. Ale dopiero po RSM zauważyłem różnice, tylko że w tym czasie zrobiło się dużo dużo cieplej to może zbieg okoliczności.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula07 - konkret te twoje pszenice.

Jeśli to nie problem to mógłbyś rozpisać mniej więcej nawożenie oraz jakie zabiegi planujesz (T1, T2, T3) i jak one wyglądają kosztowo.

Chcę swoją pszenicę w tym roku poprowadzić agrotechnicznie tak na poziomie 70% maksa.

I dawka 190kg Saletrosanu - ok 170 zł/ha brutto,

II dawka 300kg Saletry - ok 280zł brutto, III dawka (zależnie od przebiegu pogody) 100-150 kg/ha - 90-140zł/ha brutto. Do tego nawożenie dolistne (podałem kilka stron wczesniej) ok 110zl/ha brutto.

T1 Boogie

T2 Seguris Opti

T3 Menara

Cen nie pamiętam a nie chce nie się teraz grzebać w papierach bo dopiero z pola wróciłem.

 

Kula stosujesz agrovite 48,nie za wcześnie ta druga dawka N ,ja planuje 7-10 kwiecień

48 przygotowaną mam na groch bo w tym roku sieje na słabych stanowiskach.

Co do II dawki można było poczekać do przyszłego tygodnia, ale na dziś zapowiadali deszcz (o dziwo sprawdziło sie) a przyszły tydzień ma być ciepły i słoneczny więc aż się prosiło żeby dziś wjechać. Dodatkowo kilka dni minie zanim podany azot będzie dostępny dla roślin także myślę, że będzie git.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

tak z innej beczki kula jak masz androida to zainstaluj sobie papkę pogoda XL jest bardzo dokładna i zgadza się prawie co do godziny to nie reklama tylko sprawdzona porada, mam ja drugi rok i jest super, pokaze ci twoją miejscowość albo sasiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Ja mam pogoda&radar na androidzie. Opady można przewidzieć w 100% do kilku godzin na podstawie wizualizacji, jest też obraz live satelitarny, radar opadów, więc deszcz niestraszny. Do przewidywania pogody na 3 dni do przodu wystarczy zwykła googlowska prognoza. Sprawdza się dość dobrze. Powyżej 3-4 dni to można już tarota stawiać w kwestii opadów. Temperaturę przewidują nawet dość trafnie na dłuższe terminy.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

To wszystko jeden ciort, byle się sprawdzało oni przecież bazują na danych Instytutu Meteorologii, swoich stacji badawczych nie mają. Byle reklam jak najmniej było.

Mi wystarczy m.meteo.pl na komórkę - wystarczy trochę ogarnąć wykresy, sprawdza się w 99% na 48h
Zdjęcia sat http://old.wetterzentrale.de/pics/D2u.html


Jahooo Ty blisko to dzwoń do mnie ja Ci powiem jaka będzie pogoda. Jutro słońce :-D

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

To ty dzwoń do mnie  - moja się zawsze sprawdza :D Kiedy ruszamy z II dawką na zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Ja dziś posiałem 2 dawkę, mocznik zamiast saletry, Panowie pryskał ktoś już na chwasty bo jest tego całkiem sporo a mam huzar activ i nie wiem co robić czekac czy  prysnąć bo już jest pszenica sporkawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Planuje dokrzewic pszenice ccc i tu brzmi Moje pytanie w jakiej fazie piwinno sie dokrzewic?

Minimum 3-4 liście i korzenie przybyszowe ponad 3cm. Głownie dokrzewia się słabo rozwinięte późno siane pszenice które nie zaczęły się terminowo krzewić na wiosnę. W tym roku będzie to większość pszenic sianych późno w listopadzie.

 

Jeśli rośliny mają 2-3 rozkrzewienia i dobrą obsadę myślę że taki zabieg jest zbędny. 

@pablo 

Temperatura jest odpowiednia i nie ma już przymrozków to idealne warunki na odchwaszczanie, jak masz tylko możliwość to nie ma na co czekać. 

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Możliwość  jest bo nie wieje dziś w polu też suchutko  a pszenica coraz większa. dzięki za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

To ty dzwoń do mnie  - moja się zawsze sprawdza :D Kiedy ruszamy z II dawką na zboża ?

Jahoo u mnie część azotu poszło z  Nitrofoską  7 marca a później 46kgN w RSM 17 marca, więc mam jeszcze czas, myślę gdzieś przed świętami II dawka jak zacznie strzelać w źdźbło, niestety nie wiem  jak długo będzie działał azot z RSM, ale do 10 kwietnia może wytrzymie.  Jak dawałeś I dawkę też na początku marca, to pewnie już czas na drugą, ale teraz ma być u nas tydzień suchy, to poczekaj na jakiś deszczyk, tak patrzę koło środy jakiś opad ma być. Albo dawaj teraz puki mokro jak wjedziesz. Ja się nie sram.

Minimum 3-4 liście i korzenie przybyszowe ponad 3cm. Głownie dokrzewia się słabo rozwinięte późno siane pszenice które nie zaczęły się terminowo krzewić na wiosnę. W tym roku będzie to większość pszenic sianych późno w listopadzie.

 

Jeśli rośliny mają 2-3 rozkrzewienia i dobrą obsadę myślę że taki zabieg jest zbędny. 

@pablo 

Temperatura jest odpowiednia i nie ma już przymrozków to idealne warunki na odchwaszczanie, jak masz tylko możliwość to nie ma na co czekać. 

Dokładnie jak kolega napisał, nie patrz na innych a na swoje uprawy

Ja pojadę jutro albo w sobotę Lancetem, bo mam już wystarczająco dużo siewek fiołka, tobołków i przytulii a pszecnia coraz gęstsza, nie ma co czekać. Wydaje się, że z tych co przezimowały co miało wzejść to już wzeszło. Reszta komosowatych i powojowatych  i tak wyjdzie dopiero w maju i czerwcu, to nie będę na nie czekał.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jest już odpowiednia temperatura do stosowania Lancetu? W etykiecie jest ze minimum to 5 stopni przez kilka dni po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Noż przecież kilka postów  wyżej każdy pochwalił się  swoją apką pogodową  to se zainstalowałem wszystkie i z każdej mi wychodzi, że w naszych stronach ma być powyżej 7-8 ​o ​C w nocy, więc Lancet jak najbardziej wskazany,  :ph34r: ​co będę czekał, toż nie będę pryskał jak pszenica mi  zasłoni siewki, w sumie to już nie siewki, to dorodne chwaściska.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Panowie mam takie pytanie po jakim czasie po zabiegu dokrzewania mogę pryskac na chwasty? A jeśli oprysk am lancet em w sobotę to jak przyjdzie przymrozek 5 dni po zabiegu czy będzie działał?

Edytowano przez leszczyk674

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Sam jestem ciekaw. <_< 

U mnie tam niektóre "gospodarze" dają wszystko razem,  CCC i herbicyd, i fungicydy  i nic złego  na oko tam nie widać, u nich cała agrotechnika jest do d*py, ale te 6 ton zbierają, więc jak odczekasz dzień czy dwa powinno być ok,  u mnie minie 4 dni od tego zabiegu i nie przejmuję się.  Kiedyś jeden pomylił glifosat  z jakimś fungicydem i 4 ha zaorał jak się patrzy, ale to inna liga producentów i  ukraińskich środków przywożonych w butelkach po mleku. :o

 

Odnośnie przymrozku to może przyjść zarówno za tydzień jak i w maju, więc myślę, że 5 dni ciepłych nocy wystarczy Lancetowi, żeby dobrze się wchłonął i zaczął działać jak napisali na etykiecie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

5 dni wyatarczy spokojnie, wystarczy przypomnieć sobie zeszła zimna wiosnę gdzie jedni pryskal inni czekali i różnymi środkami w tym lancetem i jakoś nie widziałem żeby u kogoś na polu było więcej chwastów jak zboża. Newralgiczne są pierwsze 3 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

pytanie mam z innej beczki, moze nie ten temat ale duzy tu ruch i przewaznie tylko ten temat sledze , no i rzepak jeszcze:)

mianowicie spotkal sie ktos z was z tym ze przyjechala kontrol  i pobrala probki zeby stwierdzic czy srodki wpisane w ksiazke opryskow byly faktycznie uzyte ? 

bo takie 2 przypadki slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Te kontrole  nie potrafią odróżnić maciory od knura poważnie miałem taki przypadek. Więc ja nie wierzę w bajki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj