Polecane posty

andrzej1988    293

w piątek chyba bede robił poprawke od dwulisciennych. Ma być ciepło.... nawet w nocy przez kilka dni. Moze warto wykorzystac ten moment. Na jesieni opryskałem lentipurem a teraz jakims linturem albo agritoxem turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

w piątek chyba bede robił poprawke od dwulisciennych. Ma być ciepło.... nawet w nocy przez kilka dni. Moze warto wykorzystac ten moment. Na jesieni opryskałem lentipurem a teraz jakims linturem albo agritoxem turbo.

to jaki będzie całkowity koszt takiego zabiegu? poniżej 120zł/ha?  

U nas drugi dzień pełne słońce, 20oC  wszytko zieleni się w oczach po weekendowych deszczach. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Tak jak kolega wyżej jesienią leciałem samym lentipurem 2 litry koszt ok 52 zł na ha licząc się z poprawką wiosna ,byłem na polach kilka razy pryskać czy nie pryskać miotły nie znalazłem poza kilkoma miejscami przy miedzy ale to nie problem ,sporadycznie dwuliscienne są ,obawiam się chabra to jednak popryskam Trimaxem koszt mały ok 30 zł ,piątek i sobota ma być ładna to polecę

Edytowano przez Mocnyfend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu3512    10

A co powiecie na temat środka chisel nowy,taki mi zaproponował sprzedawca. Podobno działa niezależnie od temperatury.Szerokie spektrum działania jedno idwu liścienne.Cena ok.90/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Tak jak kolega wyżej jesienią leciałem samym lentipurem 2 litry koszt ok 52 zł na ha licząc się z poprawką wiosna ,byłem na polach kilka razy pryskać czy nie pryskać miotły nie znalazłem poza kilkoma miejscami przy miedzy ale to nie problem ,sporadycznie dwuliscienne są ,obawiam się chabra to jednak popryskam Trimaxem koszt mały ok 30 zł ,piątek i sobota ma być ładna to polecę

czyli jednak 40zł taniej wychodzi od Lanceta, i na pewno oprysk jesień plus poprawka wiosną wydaje się skuteczniejsze, tylko Lentipur przepuszcza fiołka  i przytulię, to poprawka murowana, bynajmniej w moim przypadku. Ale znowu Trimax ma te chwasty  w średnio  wrażliwych to poradzi sobie z nimi, nie za słaby?  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Nie mogę znaleźć różnicy więc muszę zapytać specjalistów.

Czym tak na prawdę poza mikro  i ceną różni się w stosowaniu Siarczan Magnezu Siedmiowodny Intermaga od Mikrokomplex Intermaga. Czy ten Mikrokomplex to też siedmiowodny? nigdzie tego nie napisali. 

Doczytałem co to jest siarczan siedmiowodny - czyli sól Epsom MgSO4*7H2O ale czy ona ma widoczny lepszy wpływ na roślinę niż ten Mikrokomplex? W jednym i drugim skład po 16 % MgO  32 % SO3, który lepiej sprawdzi się w nawożeniu dolistnym? 

Osobiście wybrałbym  po prostu tańszy. 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja myśle w następnym tygodniu wziąść sie za chwasty a pójdzie Axial + Mustang Forte albo może jeszcze w tym tygodniu chociaż pszenżyto prysne . A mam pytanie odnośnie kiedy rozsiać drugą dawke azotu w planie saletra34% - 200kg/ha . Pierwsza dawka poszła okolo 4 tygodnie temu . A trzeciej dawki nie planuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Może wiecie dlaczego u mnie na polu pszenica jest taka mocno ciemno zielona , a u wujka dosłownie przez drogę jest taka jasnozielona ? Klasa ziemi taka sama, odmiana pszenicy taka sama, siana 2 dni po mojej. Który odcień lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam dokarmiałem wczoraj pszenice agravita complete + epso top dziś chciałem jechać pryskać na stokłosę wlałem atlantis i na sitku zrobiła się taka jakby galareta nie było tego dużo jakby się zważyło środka tej agrawity zostało tylko tyle co w wężach i tego epso top ale wolę zapytać żeby teraz czy pryskać czy nie żebym teraz pszenicy nie spalił proszę o podpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Witam mam takie pytanie,pole które jest przeznaczone pod pszenicę jarą na jesień nie zaorałem bo było mokro rósł tam też łubin na poplon. Teraz chce zaorać ale nie wiem czy lepiej dać nawóz przed czy po orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Co polecacie ma poprawienie pszenicy? Rzadka i słaba. Poszło wczoraj 200 kg saletry.

 

no po 200kg saletry to pójdzie jak petarda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

oby ciepło było to w oczach ruszy za 3-4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Co polecacie na chwasty w pszenżycie i pszenicy? na miotłę i dwuliścienne. Ipu + mustang, atlantis + sekator? Co by tanio było i dobrze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Co polecacie ma poprawienie pszenicy? Rzadka i słaba. Poszło wczoraj 200 kg saletry.

Trochę mało tej saletre ale to zależy w jaki plon celujesz. Ja może nie miałem rzadkiej tylko słabo rozkrzewiona przez wzgląd na przebieg jesieni to dałem od 85 do 90 N. teraz to możesz dać CCC i do tego siarczan magnezu plus jakieś odżywki-zabawiać wody :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Tyle pytań że moje zostało bez odpowiedzi


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Nie mogę znaleźć różnicy więc muszę zapytać specjalistów.

Czym tak na prawdę poza mikro i ceną różni się w stosowaniu Siarczan Magnezu Siedmiowodny Intermaga od Mikrokomplex Intermaga. Czy ten Mikrokomplex to też siedmiowodny? nigdzie tego nie napisali.

Doczytałem co to jest siarczan siedmiowodny - czyli sól Epsom MgSO4*7H2O ale czy ona ma widoczny lepszy wpływ na roślinę niż ten Mikrokomplex? W jednym i drugim skład po 16 % MgO 32 % SO3, który lepiej sprawdzi się w nawożeniu dolistnym?

Osobiście wybrałbym po prostu tańszy.

Niczym. Oczywiście że lepiej sprawdzi się mikrokomplex, ale czy warty jest swej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ccc pójdzie za tydzień + siarczan i odżywka. Ciekawy jestem czy będzie to warte świeczki. Właśnie pytałem się taty to tam gdzoe jest słabsza posial 300 kg saletry czyli tak jak mówicie duża dawka. Szkoda ze deszczu nie ma szybciej by działało.
Plon celuje w 7+ ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam,

Panowie można połączyć Chwastox turbo (2,5 l) z Protuganem (2 l) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

a jaki masz nawóz?

Miałem zamiar rozsiać poli 6-200 kg+ mocznik 125-150 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Czy chwastox to nie wiem ale jak już kombinować to ja bym wolał zmieszać go z mustangiem forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Kulawy Koźle byłem dziś na Natuli cyknąć samojebke i chyba aż taka gęsta nie jest, wydaje się w miarę ok jak na ten czas, ino coraz więcej dwulisciennych widzę.

post-186700-0-36342800-1490733879_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam dokarmiałem wczoraj pszenice agravita complete + epso top dziś chciałem jechać pryskać na stokłosę wlałem atlantis i na sitku zrobiła się taka jakby galareta nie było tego dużo jakby się zważyło środka tej agrawity zostało tylko tyle co w wężach i tego epso top ale wolę zapytać żeby teraz czy pryskać czy nie żebym teraz pszenicy nie spalił proszę o podpowiedź 

 

Miałem zamiar rozsiać poli 6-200 kg+ mocznik 125-150 kg/ha

witam jeśli chcesz dać na ściernie to daj samą poli6 a jak przed siewem to poli6+moncznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj