Polecane posty

ravoj    1287

normalna cena, niemal wszędzie w mojej okolicy 200g tego środka kosztuje 120zł.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

I po tej mieszaninie rzepak można siać bez problemu ?

 

Przeważnie mam rzepaki po pszenżycie pryskanym lancetem i jest w porządku.

 

Według Was 590zl brutto za Lancet 1kg to dobra cena?

 

Dobra, Najtaniej u siebie znalazłem po 620 brutto za kg.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

czym opryskac chwasty zeby zwalczyc lub przyhamowac perz?  apyros sie sprawdzi?  z czym apyros polaczyc zeby zwalczyc rowniez miotle i dwuliscienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

no ok ale co jeszcze dodac do apyrosa zeby przyhamowac perz i zwalczyc dwu i miotle?


no ok ale co dodac do apyrosa zeby jeszcze zwalczyc miorle i dwuliscienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

a CPU ? podziała i  nie boi się chłodów, nie można dodać chlotoluronu?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

i co np attribut + granstar?  60 g atributa czy 100 ?  jakie macie doswiadczenai z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam. Nie pryskałem pszenicy na jesieni bo nie dało rady wjechać w pole siałem na polu gdzie nie ma melioracji. Teraz chcę prysnąć Tolurexem 3L/ha i do tego coś na dwuliścienne tylko co?. Doradzi może ktoś co do tego Tolurexu dodać. Koledzy odsprzedam 5L Modusa kupiłem w tamtym roku ale, nie sieje teraz dużo pszenicy ponieważ próbuje sił w warzywach więc leży nie otwarty. pisać na priv cena sporo niższa niż w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

attribut 60 g +CHWASTOx EXTRA 3 litry ,nie wolno siać rzepaku

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Posiałem pszenice dzis jarą ale chyba za malo troche mi sie wysiało, Materiał kwalifikowany celowałem w 200kg/ha a wysiało sie około 170kg/ha, tak to ejst jak sie nie chciało zrobic próby kręconej. MTN 45g czy to nie ejst troche przy rzadko jak na pszenice jarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Podaj zdolność kiełkowania, może być przyrzadko zakładając 450 roślin na metrze co w naszych rejonach jest takim optimum raczej.

A tak w ogole to skąd ty taką pszenicę jarą grubą wytrzasnąłeś? Wszystkie z którymi się spotkałem miały 38-39 gram, nawet Harenda z TopFarms 39.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

98%

Pszenica serenada HR strzelce

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

98%

Pszenica serenada HR strzelce

 

Zakładając normę wysiewu 400 roślin na metr co dla mnie jest trochę za mało w naszych rejonach, to powinieneś wysiać 184 kg na hektar. Więc będzie trochę za rzadko, ale nic nie poradzisz, grubsze ziarno będzie.

Chyba, że policzyłeś ile wysiałeś a robiłeś ścieżki technologiczne to dolicz jakieś bite 15 kg na hektar to zmieścisz się w normie. Na przyszłość patrz na etykietę i przelicz norma*mtz/zk i próba kręcona.Niby to czasu zajmuje, ale chyba warto bo robimy sami sobie krzywdę już na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No to zasiałeś na oko, ale Ci w sumie wyszła dolna norma wysiewu pszenicy jarej czyli ok. 400 roślin na metr (400-450). Nie będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nie bylo z abardzo zcasu na probe do poludnia uprawialem potem sialem a i tak ledwo sie wyrobilem  ale jednak trzeba bylo zrobić tą probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

attribut + chwastox i bedzie klopot z rzepakiem?   a jakas mieszanka zeby zasiac potem swobodnie rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Podaj zdolność kiełkowania, może być przyrzadko zakładając 450 roślin na metrze co w naszych rejonach jest takim optimum raczej.

A tak w ogole to skąd ty taką pszenicę jarą grubą wytrzasnąłeś? Wszystkie z którymi się spotkałem miały 38-39 gram, nawet Harenda z TopFarms 39.

 

Ja dopiero się zdziwiłem jak do mnie przyjechała pszenica jara Sirocco i MTZ 55 gram co ty na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam. Do kiedy można siać jarke bo u mnie tak mokro że nawet gruberem nie idzie a rosła tam gryka i trzeba przygotować pole a tu zaraz kwiecień:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

a CPU ? podziała i  nie boi się chłodów, nie można dodać chlotoluronu?

CTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj