Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1248

bor i molibden w płynie reszta krystaliczna

a to sorry, zwracam honor

 

A u Ciebie Kula to wychodzi o wiele więcej Mikro niż u mnie, prawie trzykrotnie więcej, bo np Cu masz 300g na ha a z greena będzie 100g/ha / Ty masz molibdenu 7.9 g/ha a w green tylko 1g/ha 

 

jak to cenowo wychodzi? 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czyli oglądałeś agrobloga, tyle...

 

 

Ja daję Yara vita zboża 

0,5 L przed zimą + 0,2 l jakiegoś boru

1 L na kolanko 

1 L w okolicy flagi

Do każdego zabiegu 5 kg siarczanu tylko na kłos 10 kg siarczanu

Wychodzi około 100 zł/ha


Proszę bardzo.

Po ruszeniu wegetacji (w sumie to mógłbym już to zrobić, jadę na produktach Caldeny):
- Agravita Cu Fast 0,3kg/ha;
- A. Mn Fast 0,5kg/ha;
- MgOSO3 10kg/ha
- A. Molibden 20g/ha.

Liść podflagowy:
- A. Complete 2kg/ha;
- MgOSO3 5kg/ha

Kłoszenie:
- A. 70.

Jaki koszt tej imprezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Też ciągle słucham porad innych, nie jestem alfą i omegą. Na szczęście mam kogo się doradzić.

Moje nawożenie to koszt ok 110 zł brutto/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Czyli oglądałeś agrobloga, tyle...

 

 

Ja daję Yara vita zboża 

0,5 L przed zimą + 0,2 l jakiegoś boru

1 L na kolanko 

1 L w okolicy flagi

Do każdego zabiegu 5 kg siarczanu tylko na kłos 10 kg siarczanu

Wychodzi około 100 zł/ha

Jaki koszt tej imprezy?

prawda, agrobloga też... kulobloga i inne .... Czytałem też artykuł, ale nie mogę go znaleźć i jak wspomniałem tak radzi  jeden z najlepszych producentów jakich znam osobiście. 

Też ciągle słucham porad innych, nie jestem alfą i omegą. Na szczęście mam kogo się doradzić.

 

Moje nawożenie to koszt ok 110 zł brutto/ha.

ciekawe czy w moich stronach gdzieś to kupię, bo nigdzie nie widziałem tych produktów, może za rok pójdzie Caldena, albo na buraka wezmę. Bo faktycznie 10 razy więcej mikro i sporo taniej 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

kula ile masz sztuk na m2 pszenicy ze celujesz po 6-8 rozkrzewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie celuje w 6-8, tylko tyle mam (na części plantacja) po jesieni.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ale jaka obsade przyjales podczas siewu ?  i z ilu klosow na m2 bedziesz zadowolony?

 

i jak myslicie,  medax top w dawce 1 l starczy w pszenicy prowadzonej na 6-7 ton?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Nie celuje w 6-8, tylko tyle mam (na części plantacja) po jesieni.

zazdraszczam Ci tych 6-8, pszenica musiała mieć idealne warunki na jesień.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

no wlasnie nei wiem czy jest czego zazdroscic.  bron boze nei atakuje , nie jestem zadnycm fachowcem

ale w tym roku staram sie prowadzic lan zeby bylo tak 700-1000 klosow nie wiecej.  obsada 350  i 2,3 pedy na roslinie.   niby wtedy jest optymalnie a zbyt gesta pszenica to chyba mniej optymalne rozwiazanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

no musi mieć mniejszą, nie wiem, ja mam obsadę 350 i wydaje się gęsto, mam po trzy rozkrzewienia i zobaczymy co z tego będzie Może faktycznie lepiej po 3-4 przy tej obsadzie,  ale jak ktoś ma obsadę 180  to trzeba 6-8 rozkrzewień. I tu i tu kłosów wyjdzie podobnie. Mniejsza obsada ma wiele plusów.  Nie wiem  jaką obsadę ma Kula, ale jeżeli 350 (Arkadia)  to razy 8 rozkrzewień i większość dotrwa do kłosa  (chociaż tak nie będzie) to wychodzi 2500 kłosów - kosmos, więc myślę, że  ma mniejszą obsadę, a może się mylę,


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Panowie, a czy przy skracaniu mogę zastosować taka mieszankę plonvit Z 1,5l siarczan 7 wodny 15kg mocznik 30kg plus 2l antywylegacza wydatek cieczy ok 300l na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pewnie, że przy takim rozkrzewieniu robi się chora obsada bo w granicy 1800 źdźbeł/m2 a na plon rzędu 7-8t wystarczy 700, ja po prostu idę na rekord :D

Teoretycznie, przy zajebiaszczo sprzyjających warunkach, odpowiedniej ochronie i nawożeniu to łan mam 10t+

Więc, może warto spróbować postarać się o taki plon, skoro jesienią wszystko było zrobione w punkt, ochronę mam przygotowaną z najwyższej półki, nawożenie też ponad 200N/ha (a zawsze mam kilka ton nawozu na zapas więc mógłbym je zwiększyć). Zostaje tylko jeden, najwazniejszy czynnik plonotwórczy - woda. Jak na razie jej nie brakuje ale co będzie później?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Pewnie, że przy takim rozkrzewieniu robi się chora obsada bo w granicy 1800 źdźbeł/m2 a na plon rzędu 7-8t wystarczy 700, ja po prostu idę na rekord :D

 

Teoretycznie, przy zajebiaszczo sprzyjających warunkach, odpowiedniej ochronie i nawożeniu to łan mam 10t+

 

Więc, może warto spróbować postarać się o taki plon, skoro jesienią wszystko było zrobione w punkt, ochronę mam przygotowaną z najwyższej półki, nawożenie też ponad 200N/ha (a zawsze mam kilka ton nawozu na zapas więc mógłbym je zwiększyć). Zostaje tylko jeden, najwazniejszy czynnik plonotwórczy - woda. Jak na razie jej nie brakuje ale co będzie później?

Trzymam kciuki, pozostaje dobrze ją skrócić, i nie ma co oszczędzać, bo taki łan będzie bardziej podatny na wyleganie i oczywiście fungicydy górna półka, bo łan mniej przewiewny i cholerstwo może się szybko rozprzestrzeniać. No i woda oczywiście. Pamiętaj o temacie, wrócimy do plonu w sierpniu, może jakiś filmik wrzucisz. 

można pryskać lancentem jak w dzień jest 12 15 stopni a w nocy leki przymrozek

 

 ja bym się wstrzymał, bo jego działanie będzie ograniczone  i spowolnione, albo w ogóle nie zadziała. Na etykiecie masz napisane, że minimalna temperatura dobowa nie może być niższa niż 5 stopni C, więc pomyśl i sam zdecyduj, to drogi środek.  

ja w tamtym roku dawałem 2l CCC i pięknie rozkrzewiło.

czyli 1440 g chlorku chloromekwatu  na hektar? trochę sporo jak na  rozkrzewienie? na pewno tyle dałeś, w jakiej fazie?


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiROL    1

sory że nie pod wątkiem ale nie wiem jak odpowiadać na konkretne pytanie . Mam kilikac na cytuj czy na multicytowanie?

Pytalem o Axial Komplet Paka- sprobuje w tym roku, kupilem 2 pudelka czyli powinno być na 4 hektary. Bede stosował na pszenzyto i jeczmien. W sklepie powiedzieli ze lapie wszystko i jedno i dwiliscienne, bo w srodku jest axial komplet i metsulfuron. JA mam problem z miotlą, chabrem , fiolkiem, przytylią i makiem, czasem rumianki wylażą. Powinno zwalczyć to wszytsko ale zobaczymy jak bedzie. Kosztował tyle cobizonlukaszZ056 napisał, czyli 150 na ha.  Jak zastosuje tego paka to napiszę jak zadziałał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

cytuj


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

czyli 1440 g chlorku chloromekwatu  na hektar? trochę sporo jak na  rozkrzewienie? na pewno tyle dałeś, w jakiej fazie?

 

zawsze tyle daje i jest LUX.W fazie krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z tego co pamiętam siejesz gęsto i jeszcze dokrzewiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Z tego co pamiętam siejesz gęsto i jeszcze dokrzewiasz?

nie siałem  gęsto, bo 350 nasion na metr kwadratowy, tylko mi się wydaje, że to  gęsto, bo rośliny są dość blisko siebie i problem był chyba z siewnikiem, bo rzucał miejscami po 3-5 nasion w kupę. Tu jest problem. A rozkrzewienie jest słabe jak na tę porę roku i dość terminowy siew. Mam po 2 -3 rokrzewienia, nigdzie nie ma jeszcze 4, dlatego pomyślałem o dokrzewieniu przynajmniej do tych 5. Może 1444g  chlorku to za dużo, ale te 300-400 g podam z nawozami dolistnymi.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Z tego co pamiętam siejesz gęsto i jeszcze dokrzewiasz?

 

zależy od roku i od kawałka, czasem jest ok, a czasem są pasy lub kawałki że trzeba dokrzewić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Pamiętajcie że CCC dajemy różne dawki w zależności od temperatury.

 

CCC 720 zastosowany w temperaturze 8 stopni  wymaga praktycznie drugie tyle dawki niż zastosowany w temperaturze 18 stopni. 

 

Czyli stosowanie w minimalnej temperaturze 1,8-2l a w przypadku temperatury 18 stopni wystarczy jedynie 0,7l i taki sam efekt uzyskamy.  

Nie wiem czemu u nas w etykiecie nie ma wyróżnienia dawek zależnych od temperatury a na etykietach w innych krajach już jest taka adnotacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

tu jest Polska, kraj II kategorii, tak postrzega nas zachód i się nie dziwię jak widzę co tu się dzieje, sami się tak zachowujemy. Dlatego etykiety są inne a nawet skład wielu tych samych środków, proszków, głupich czekolad czy chipsów jest całkiem inny, a kosztują tyle samo. W tym kurwidołku nic mnie nie zdziwi.

Z takimi amplitudami temperatury (dzień 16 noc 4) trudno będzie dobrać optymalną dawkę chlorku  chloromekwatu na dokrzewienie.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Kula a jak siałeś pszenicę 2/1 znaczy na zamkniętej  co 3 redlicy, to zmniejszałeś obsadę czy obsada była taka sama jak na zwykłym siewie. Jeżeli taka sama, to w rzędzie rośliny wyszły bliżej siebie, sporo bliżej i  praktycznie czy teoretycznie nic to zmienia. Jak tam się pszenica rozkrzewiła?


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zmniejszyłem obsadę.

Widać, że nie oglądasz Ty dokładnie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Zmniejszyłem obsadę.

 

Widać, że nie oglądasz Ty dokładnie.

jak gadasz o pogodzie to przewijam... he he żart :) przysypiałem trochę, bo późno było a wróciłem z roboty.

faktycznie mówiłeś o obsadzie, przypomniałem sobie.

Wrzuć fotki jak roślina teraz tam wygląda, jak się krzewi.

U nas dooopa z zabiegami, znowu pada. A miałem taki plan ambitny.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj