Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztofsb    22

myslisz ze mocznik i siarczan tez moze do tego isc czy odpuscic?

co do fiolka metsulfuron powinien poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o odżywkach dr green na pszenice,na pierwszy zabieg zalecają dr green zboża+dr green start to troche drogo wyjdzie,może zastosować dr green zboże w dawce 2 kg na ha będzie dobrze ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

myslisz ze mocznik i siarczan tez moze do tego isc czy odpuscic?

co do fiolka metsulfuron powinien poradzic

Możesz śmiało dodać nie raz tak mieszałem 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według mnie to na 1-kolanko dać 1,5kg i jak coś to jakiś kristalon np żółty, a później na liść flagowy 0,5kg dr green zboże i np. kristalon niebieski. Bo te mikroelementowe dr green wychodzą fajnie cenowo ale te z makro to już sporo drożej niż kristalony. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok. 500 zł/3 kg brutto.

 

Zależy gdzie, Chemirol niecałe 160 zł za kg, agrolok 162 zł za kilogram brutto, więc jeszcze na flaszkę zostanie, biorąc w paczce 3 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

To na pierwszy zabieg tylko kristalon żółty?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Bo mówiłeś o Dr Green start czyli azot+fosfor a podobnym nawozem dolistnym do niego jest Kristalon Zółty który jest głównie azotowo fosforowy i kristalon wyjdzie raczej cenowo korzystniej. I do tego kristalonu dodać Dr Green Zboże, wydaje mi się że 1,5 kg jest dobrą dawką. No ja tak bym zrobił ale nie każdy tak musi ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

ok dzięki za pomoc  :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

ccc+ kristalon zolty i mikro nie bedzie problemow

 mam dolistne dr greena, też krystaliczne  i tez  na aminokwasach i chelatach,  nie wiem ile w tym prawdy, ale mają o wiele większe stężenia mikro i makro, bynajmniej tak wynika z etykiet 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula, Tomek i Ogar. Znalazłem artykuł mówiący o tym, że rolnicy coraz częściej do RSM dorzucają mikroelementy, które również działają doglebowo. To prawda? można RSM wymieszać z nawozem dolistnym mikro czy trzeba szukać mikro doglebowych, o ile są. W dolistnych przecież są aminokwasy albo chelaty jako nośniki, przemytniki mikro dla roślin i czy to nie ma wpływu na przyswojenie mikro z gleby?

Sam nie praktykowałem to się nie wypowiem.

 

Co do moich pszenic, to połowa plantacji wcześniej siana po jesieni ma 6-8 rozkrzewień. A te później 3-4.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A później jak chcesz zrobić zabieg na liść flagowy podobny to tego co zaleca Dr Green to według mnie można dać Dr green zboże 0,5kg i dodać do tego zamiast Dr Green energy czyli azot+potas dać Kristalon Niebieski który to również ma podwyższoną ilość azotu i potasu ale kristalon wyjdzie cenowo lepiej. Ale ja tu ekspertem nie jestem na tym forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Bo mówiłeś o Dr Green start czyli azot+fosfor a podobnym nawozem dolistnym do niego jest Kristalon Zółty który jest głównie azotowo fosforowy i kristalon wyjdzie raczej cenowo korzystniej. I do tego kristalonu dodać Dr Green Zboże, wydaje mi się że 1,5 kg jest dobrą dawką. No ja tak bym zrobił ale nie każdy tak musi ;)

też właśnie porównałem dr green z kristalonem, Mikroelemntowe dr green wychodzą o wiele lepiej a  makro są podobne, tylko nie znam ceny tych z YaraMila.  Dr green start cena 1kg wynosi 16.5 brutto,  1kg  energy 14,5 brutto,   1kg  zboża - 19.5 brutto, i  1kg  Quality również 19zł butto. Dawki na hektar są podobne do Kristalona żółtego, czy niebieskiego. W dr green start jest więcej fosforu niż w  Kristalonie  żółtym. Dlatego zdecydowałem na kompleksowe odżywianie dr green. Wyszła mi cena 1ha kompletnego - 175 brutto dr energy, nie znam cen  Kristalonów niestety, bo w okolicy nie mają. W moich stronach ludzie jeszcze nie wiedzą, że azot ma trzy formy w nawozach a co mówić o dokarmianiu dolistnym. Znam tylko dwóch porządnych producentów po odpowiedniej szkole, którzy się znają. Oni stosują Kristalony ale mówią, że te z greena też są ok, ale w YaraMila mają upusty, jak bierze 2,5 tony odżywek. 

 

A co do moich fotek, - widać tam chorobę czy przesadzam. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

175zł/ha to nie jest mało za odżywki.

Co masz konkretnie w tej cenie?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

dawki na 1 hektar:

 

Na krzewienie  

2 kg zboża, plus 2 kg start   (430,5 g mikroelementów w  2 kg nawozu,  240 g azotu i 1200 g fosforu w 2 kg nawozu) (mi pasuje bo fosforu będzie brakowało) 

 koszt ok. 68zł brutto 

na 1-2 kolanko:

1 kg zboża, plus 2 kg energy ( kolejne 215,5 g mikroelementów,  200 g azotu i 800 g potasu w 2 kg nawozu)

koszt ok. 47zł 

 

Na liść flagowy :

0,5  kg dr green zboża i 2 kg Quality ( 108,75 g/kg mikroelementów  1000 g fosforu i 680 g potasu w 2 kg nawozu

koszt 48zł brutto 

to w sumie nawet jakieś 163zł. 

Do wszystkiego siarczan 7wodny i możliwość mieszania z ŚOR - gwarancja producenta. tylko trzeba zachować kolejność mieszania. 

Poza tym ja mam ceny zwykłe bo jestem wsza małorolna, dla większych odbiorców można wynegocjować 8% plus dwie płatności do 15 maja i 18 sierpnia  - Ty Kula odejmij od tego 10 %, bo przecież Tobie w tonach trzeba. 

 

A jak wychodzi cenowo Kristonal na ha? 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czemu uważasz, że mi trzeba w tonach?

Dziś miałem dostawę, łącznie 650kg nawozów dolistnych + siarczan magnezu.

Jakie konkretnie mikro masz zawarte?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Kula jakbyś miał chwilę i ochotę możesz zrobić rozpiskę co planujesz z odżywkami, fajny temat się zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Czemu uważasz, że mi trzeba w tonach?

 

Dziś miałem dostawę, łącznie 650kg nawozów dolistnych + siarczan magnezu.

 

Jakie konkretnie mikro masz zawarte?

Kula, wczoraj obejrzałem wszystkie Twoje filmy przed spaniem, poza szaleństw motorowych, bo akurat lubię co innego. John Deere  6620 musi na siebie zapracować, więc mniej więcej domyślam się jaki areał obsiewasz. 

A rozpiskę mikro masz na stronie 

http://dr-green.pl/zboze-1/

klikasz technologia uprawy. 

Na worku napisane jest dokładnie to samo. Sam się dziwię co do tych ilości mikro i nie wiem czy za dużo to nie zdrowo, czy to tylko jakiś chwyt marketingowy. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W jakiej fazie najwcześniej jechac CCC na dokrzewienie?

tak aby korzenie przybyszowe miały długość nie mniejszą niż 4 cm


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

25/27 - 1kg Mn     17zł               140g

          - 0,5 kg Cu  9zł                 50g

          - 0.05l Mo   2,5zł                5g

 

31/32 -0,3l B         5zł                  15g

          -0,6kg Zn    12zł                60g

          -0,05l Mo     2,5zł               5g

      

39/49-0,3l B         5zł                   15g

         -0,5kg Cu    9zł                    50g 

 

61/65-0,3kg Zn     6zł                   60g

                           --------------------------------

                            68zł                400g

mikro z ADOB

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula jakbyś miał chwilę i ochotę możesz zrobić rozpiskę co planujesz z odżywkami, fajny temat się zrobił

Proszę bardzo.

 

Po ruszeniu wegetacji (w sumie to mógłbym już to zrobić, jadę na produktach Caldeny):

- Agravita Cu Fast 0,3kg/ha;

- A. Mn Fast 0,5kg/ha;

- MgOSO3 10kg/ha

- A. Molibden 20g/ha.

 

Liść podflagowy:

- A. Complete 2kg/ha;

- MgOSO3 5kg/ha

 

Kłoszenie:

- A. 70.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

pszenica jara jeszcze nie posiana.... mokro i nie idzie wjechać. Duża będzie różnica w plonie ja jeszcze koło tyg bedzie trzeba czekać?

 

Też jeszcze nie zasiałem,w tamtym roku siałem końcem marca i była i w tym też tak posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

25/27 - 1kg Mn     17zł               140g

          - 0,5 kg Cu  9zł                 50g

          - 0.05l Mo   2,5zł                5g

 

31/32 -0,3l B         5zł                  15g

          -0,6kg Zn    12zł                60g

          -0,05l Mo     2,5zł               5g

      

39/49-0,3l B         5zł                   15g

         -0,5kg Cu    9zł                    50g 

 

61/65-0,3kg Zn     6zł                   60g

                           --------------------------------

                            68zł                400g

mikro z ADOB

większość z adoba to forma płynna

Czytałem i oglądałem  filmy i tam wychodziło,  że tej formy profesjonaliści nie używają, tylko formę krystaliczną, Tę formę też poleca  kolega, którego lubię słuchać, bo widać że uważał na studiach. 

Proszę bardzo.

 

Po ruszeniu wegetacji (w sumie to mógłbym już to zrobić, jadę na produktach Caldeny):

- Agravita Cu Fast 0,3kg/ha;

- A. Mn Fast 0,5kg/ha;

- MgOSO3 10kg/ha

- A. Molibden 20g/ha.

 

Liść podflagowy:

- A. Complete 2kg/ha;

- MgOSO3 5kg/ha

 

Kłoszenie:

- A. 70.

fajnie Kula, że wiesz co podać i możesz sam dopasować mikro do potrzeb, szacun.  Niestety ja muszę polegać na tym, co producent zaleca. Jakby mi przyszło złożyć taki zestaw z Caldeny, to nie wiem czy do września coś bym ułożył. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

bor i molibden w płynie reszta krystaliczna , bor mógł też być w proszku ale w płynie lepiej sie rozpuszcza

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj