Polecane posty

wilhelm    408

Dla Arkadii program "średnionakładowy" jak najbardziej ok. Jeśli chodzi o T3, to tebu (można zwiększyć do 0,7 l) i raczej pozostać przy dodatku prochlorazu, a nie Topsinu... Z drugiej strony, trudno planować T3 w marcu... Może być tak, że T3 wogóle okaże się zbędne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

@koza Ty w .uja walisz, czy o drogę pytasz...? Za takie pieniądze brałbym to, nawet jakby było 2 lata po śmiesznym, polskim "terminie ważności". W Niemczech te same ŚOR mają termin przydatności BEZTERMINOWY (chyba że wygasnięciu ulegnie rejestracja), a Ty pytasz czy warto kupić miesiąc po teoretycznym upływie terminu ważności... Jak nie chcesz tego brać, to podaja na pv namiar na tego dostawcę.. Wezmę bez zastanowienia (pod warunkiem że to oryginał), a Tobie wyślę solidne 0,7 z "górnej półki" :)

 

To biore :)

a dla ciebie za porade flaszeczka :)u7x9vbqjjj8y.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

wilhelm - A jeśli środek był otwierany dwa lata temu, ale przechowywany w zalecanych warunkach, to można go stosować bezpiecznie? Mam trochę izoproturonu, a w tamtym sezonie go nie stosowałem i jest z przed dwóch lat, dodatkowo po terminie 4 miesiące. Ale był otwierany, stąd pytanie: czy można go bezpiecznie stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Koledzy pytanie do tych co siali pszenicę jarą Arabella jak gęsto siejecie ? bo własne doświadczenie to jedno, a zalecenia co innego...

 

Krzysiek u Ciebie gorsze ziemie to siej 230-250kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Chciałbym wmiare dobrze zrobić zrobić ochrone fungicydową pszenicy do 300zł.Czy to jest realne?Myślę ze temat na czasie                                                z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

ja dzisiaj posiałem Tybalta 180kg/ha (kwalfikat)

 

... a ja Lennox 200kg po poplonach bez orki rzutowo. W to to:

[galleryimg=679035]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@lukaszm Jeśli nie był przemrożony, to otwieranie nie ma wpływu na strukturę i zawartość preparatu. Często zdarza się, że opakowania nie pasują idealnie do powierzchni danej uprawy i trzeba otworzyć kolejne, nie wykorzystując go całkowicie. Jako że corocznie sadzę kilkanaście arów ziemniaka raczej hobbystycznie tzw. "za stodołą", to 1l. jakiegoś fungicydu mam na 3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Krzysiek u Ciebie gorsze ziemie to siej 230-250kg

Ty znowu swoje. A jeśli okaże się, że z tych 230kg/ha w przeliczeniu na m2 będzie wychodziło 200 roślin to Twoim zdaniem będzie ok?

 

@ Ansu pokaż czym siałeś.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

no jak ktos doradza siew w przeliczeniu na kg a nie sztuki na metrze to odrazu wiadomo ze wogole nie wie o co chodzi

wogole nie wiem jak mozna podawac w kg.   mnie np interesuje obsada, potem ilosc rozkrzewien.  wtedy mozna sobie podyskutowac z takim czlowiekiem o plonie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

wilhelm - Oczywiście, że nie przemrożony herbicyd, bo trzymam w piwnicy i nie ma tam nigdy mniej niż 8 stopni. Z ziemniakami mam podobnie jak TY i dotyczy to nie tylko fungicydów, ale i herbicydów.

 

Jesienią nie pryskałem Hondii, bo nie było optymalnych warunków, stąd zamierzam po niedzieli pryskać w pierwszej kolejności na miotłę. Miejscami (tam gdzie pszenica kolejny sezon) widziałem masę miotły. Jeden zielony dywan. Pasuje to czymś skutecznym prysnąć. Izoproturon może być, czy lepiej chlorosulfuron? Pytam o te substancje aktywne, bo akurat mam je na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Odośnie tych ziemniaków (wiem, temat o pszenicy), to od tego roku więcej niż 10 a. nie będę sadził.. A Linurexu 2 litry, tak że na kilka lat powinno wystarczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

centralna polska jeszcze pszenica nie posypywana rozpadalo sie tylko rzepak posypany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

a stosowal ktos w pszenicy ozimej na dwuliscienne mieszanke granstar+starane?  w jakich dawkach to dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja stosuję w jarej i jest OK jako kompleksowy. W ozimej nie bierze miotły, ale tobie chodzi o dwuliścienne  to daje radę

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W jednym ze punktów sprzedaży ŚOR polecono nam żeby do Lancetu dodać 4g/ha Gleanu, stosował ktoś z Was takie połączenie. Niby ten dodatek Gleanu ma polepszyć zwalczanie miotły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Też mnie to troszeczkę zdziwiło że ma to działać niby na miotłę, na samosiewy rzepaku jak najbardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jednym ze punktów sprzedaży ŚOR polecono nam żeby do Lancetu dodać 4g/ha Gleanu, stosował ktoś z Was takie połączenie. Niby ten dodatek Gleanu ma polepszyć zwalczanie miotły. 

jak lancet bierze miotłe bez ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Jak stosujesz CCC strzeż się przymrozków. Może nie uszkodzi zboża ale na pewno nie zadziała. Najlepiej żeby dzień przed i 2-3dni po oprysku nie było przymrozków. W czasie zabiegu i kilka godzin po temperatura minimalna 8st i dobrze jeżeli kilka dni po też temperatura przynajmniej przez kilka godz dziennie jest powyżej 8st. Kiedyś takiej rady udzielił mi jeden z użytkowników tego forum i tego się trzymam. Działa zawsze. 

No i roślina musi mieć trochę liści żeby przyjąć substancje aktywne

no własnie chodzi o to, że u nas co noc jest 0 -1 w dzień max 7, więc chyba za wcześnie na ten zabieg. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

pszenica jara posiana tydzień temu i jeszcze nie wschodzi nie wiem dlaczego może ziarno złe lub wymarzła bo był przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Co to znaczy że nie wyłazi, puściła kiełki czy leży ziarno napęczniałe duży miałeś ten przymrozek mocno skuł ziemie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj