Polecane posty

piotrek1995    0

Witam, kupiłem pszenicę jarą "arabella". Co sądzicie o tej odmianie. Klasa ziemi 3, woj.podlaskie.
Nawóz przed sianiem plantavita NPK 7-20-30+2,5S będzie dobry? W jakiej ilości sypać i ile później sypać saletry? Jakie dobre opryski na jarą? Pole pryskane roundapem. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Coś mi się odbiło o uszy że kg medax max będzie kosztował około 200 złotych

 

Medax Max 3kg- 492zł mi proponują

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Mam zasiana pszenice po kukurydzy pod koniec listopada i niewychodzi z ziemi bedzie cos z niej ? niektore ziarna maja kielek a niektore nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

jest ok ja tak pryskam z pumą możesz zejść przy pszenicy jarej do 0,8 litra przy sprzyjających warunkach

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaborrolnik    2

Stosowałem oba antywylegacze no i oczywiście CCC. Jestem zadowolony zarówno z medaxa top jak i modusa. medax mógł być stosowany do fazy 39, a modus można było dawać później ale z kolei potrzebuje dobrej pogody żeby dobrze skracał. Ten nowy medax max wydaje się być ciekawy, ja chętnie spróbuję u siebie w tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ile muszę dać starane z atpolanem na przytulię mocno poturbowaną po DFF (okółki są biało różowe) żeby ją wyciąć? Czy liczyć że jeszcze padnie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Mam zasiana pszenice po kukurydzy pod koniec listopada i niewychodzi z ziemi bedzie cos z niej ? niektore ziarna maja kielek a niektore nie

Moja tez biednie wychodzi, cos sie pokazuje dam jej szanse jeszcze z 2 tygodnie najwyzej ostatniego 28-31 marca wsieje jara.

Poki co za 2-3 dni jade z saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ale ta cena chyba aż tak rewelacyjna nie jest w tamtym sezonie to medax top można bylo kupić po 95 zl brutto na butelkę 1l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ile muszę dać starane z atpolanem na przytulię mocno poturbowaną po DFF (okółki są biało różowe) żeby ją wyciąć? Czy liczyć że jeszcze padnie?  

 

Nie padnie, poprawisz jak będzie ciepło.  Kiedyś myślałem, że padnie i w przed żniwami wylazła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można było, bo sam po tyle kupowałem, ale w tym roku medaxa top wcale ma już nie być, a jak jeszcze gdzieś jest to po 135 za litr ;)

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Ktoś miał pszencia jarą Serenada i moze coś o niej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam. Czy mogę zasiać pszenice jarą po pszenicy ozimej? Pilny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jutro zamierzam rozsiać na reszte pól saletrę. Po południu i w sobotę nadają duże deszcze. N zostanie wymyty czy śmiało siać ? jak doleje to później kolejne 5 dni nie wjadę z N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ok. dzięki :D specjalnie pojechałem i wziąłem saletrę bo z RSM i 4512 nie wjadę na reszte kawałków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. W sobotę planuje siać pszenicę jara. Jak myslicie - nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie. Jak masz warunki to siej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do Moddusa Start, jeśli ktoś będzie go stosował niech zostawi kawałek kontroli nieopryskanej, tak dla porównania. Zaprzyjaźniony agronom twierdzi, że to czysty marketing jeśli chodzi o dokrzewianie.

Trineksepak etylu również dokrzewia wiec efekt będzie, raczej przy porównaniu modduda i moddusa start nie będzie różnicy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja posiałem pszenice  we wtorek i myślę że będzie ładnie rosła po niedzieli zapowiadają ocieplenie .

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Trineksepak etylu również dokrzewia wiec efekt będzie, raczej przy porównaniu modduda i moddusa start nie będzie różnicy.

A w porównaniu z CCC jak to widzisz? efekty/koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj