Polecane posty

koczas    80

Dzięki za info :) Dlaczego używasz Medax a nie Moddus? W pszenżycie Medax z ccc też się sprawdzi?

 

Skraca lepiej niż moddus (sprawdzane doświadczalnie 3-4 cm niższe zboże)

Nie musi być słońce aby zadziałał(pryska się zazwyczaj wieczorem, bo w dzień masakryczny wiatr)

Mieszam go ze wszystkim co podejdzie pod rękę i zero przypaleń(w przypadku moddusa nie jest to tak oczywiste)

Lepiej pasują mi opakowania-najmniej istotne.

Mam tylko nadzieję że, Medaxu Top nie wycofają i będzie w obrocie obok Medax Max-u. W tym roku wiem, że na pewno jeszcze będzie.

W pszenżycie Ci nie powiem, bo miałem półkarłowe i pryskałem tylko 0,15 Moddusa, ale w tym roku mam wysoką odmianę i też jadę Medaxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Moze ktos powiedziec jaka dawka skracal Hondie? Przymierzam sie do medaxa w proszku ten nowy max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Medax Max to nowość. Trzeba się zapytać kogoś kto sobie z Niemiec ściągnął :)

Ciekawe jak to pomieszać z ccc w ogóle, ma ktoś jakąś sugestię. 0,5 kg daje nam 0,15 moddusa i jakby 0,5 litra Medaxu top(nie licząc mepikwatu) to powinno chyba być ok.

EDIT Ok, BASF zaleca 0,4 kg+1 litr ccc, a w życie 0,5-0,75 i litr ccc więc, na arkadię można śmiało 0,5 kg dawać, dobrze kombinowałem.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5


czym na wiosnę zwalczacie chwasty[/quote
W tym roku pójdzie Axial+Mustang forte.
Mam pytanie, pszenica Mewa ok 150kg N czy 1,5l antywylegacza płynnego ja utrzyma stanowisko średnie? Mam mały areał i wolał bym zrezygnować z Modusa. I zastosować w jednej dawce czy dzielonej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

To na wschodzie cieplej niż na Śląsku. U mnie nocami ok-3, w dzień max 8.

czyli również na azot jeszcze za wcześnie, chociaż niecierpliwi już dawno rozsiali. W taką pogodę to lepiej startową dawkę mniejszą dać jak ktoś musi a później jak się ociepli rozsypać resztę planowanego azotu wiosennego. Wtedy przynajmniej z tej drugiej części roślina więcej skorzysta i na start też coś będzie miała. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

z tym uciekaniem azotu to troche za bardzo straszycie.

w zeszłym roku wyrwałem się jako pierwszy, w tym roku też, i rozsiałem azot bodaj 16 lutego ( saletra i siaczan amonu), a drugą dawkę ok 8-10 kwietnia. Warunki do siania były dobre, potem było zimno jak teraz, a i tak plon wyniósł ok 7-7,5 tony, ale jak zwykle brakowało wody.

W tym roku pierwsze dawki na pszenice i rzepak poszły 25 lutego, na rzepak planuje 2 dawka w piątek lub sobotę, na pszenice w kwietniu przed kolankiem i wsio.

A jakiekolwiek wymywanie azotu jest na plus. bo azot dociera z wodą do korzeni, a troche to zajmuje.

Zauważcie też jak rośliny nagle ożywają po ciepłym deszczu, to też ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

czyli również na azot jeszcze za wcześnie, chociaż niecierpliwi już dawno rozsiali. W taką pogodę to lepiej startową dawkę mniejszą dać jak ktoś musi a później jak się ociepli rozsypać resztę planowanego azotu wiosennego. Wtedy przynajmniej z tej drugiej części roślina więcej skorzysta i na start też coś będzie miała.

Skąd bierzesz swoje teorie?

Zdajesz sobie sprawę, że azot z nawozu musi się przemieścić w głąb profilu glebowego żeby mógł być dostępny dla korzeni roślin?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Ile odczekać po pierwszej dawce N przed zastosowaniem ccc na dokrzewienie?

 

Przyłączam sie do pytania, kupiłem moddus start, który działa juz w temperaturach 5-10C  i zastanawiam sie kiedy można wykonać zabieg dokrzewiania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z tego co ja wiem to pierwsza dawka powinna być największa i powinna być zastosowana przed ruszeniem wegetacji szczególnie w rzadkich pszenicach. Modus może i działa w niskich temperaturach tylko, że bardzo słabo. Na regulatory powinno być ciepło i słonecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Pszenica dostała 80 N na pierwszą dawkę dopiero w sobotę, prędzej nie dało się wjechać i zastanawiam sie czy w piątek przy temp 14 C da się skuteczne wykonać ten zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.. jeśli będzie ciepło jak piszesz to samym CCC 0,5-1l, a później w fazie pierwszego kolanka CCC + TE(modus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2

A stosowałeś Medax Max?

Medax Max dopiero od tego sezonu jest dostępny, fajna ciekawostka bo łączy dwie bardzo dobre, uzupełniające się substancje i myślę że w Twoim przypadku to będzie najlepszy wybór. Spójrz na okno aplikacji jakie deklaruje producent, do tego działanie niezależnie od warunków. Ja nie widzę lepszej propozycji obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Medax Max dopiero od tego sezonu jest dostępny, fajna ciekawostka bo łączy dwie bardzo dobre, uzupełniające się substancje i myślę że w Twoim przypadku to będzie najlepszy wybór. Spójrz na okno aplikacji jakie deklaruje producent, do tego działanie niezależnie od warunków. Ja nie widzę lepszej propozycji obecnie.

Tylko pytanie brzmi: czy jest to skuteczny środek? 

 

W temacie o Medax Top ludzie narzekają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Kolega jeszcze z czasów szkolnych, prowadzi produkcje zbóż na kwalifikat, dodatkowo handluje nawozami, środkami, przedstawiciele firm chemicznych co roku zakładają na jego polach jakieś doświadczenia herbicydowe, fungicydowe i regulatory oczywiście też.. Porównując przez dwa kolejne sezony, działanie Medaxu a trineksapaku, doszło do tego że facet nawet nie ma w ofercie Medaxu.. Twierdzi że efekt regulacji nie odbiega od działania samego CCC i nawet nie zamawia tego preparatu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2

Tylko pytanie brzmi: czy jest to skuteczny środek? 

 

W temacie o Medax Top ludzie narzekają. 

Za to w temacie o regulatorach wzrostu wychwalają, a narzekają na moddusa :D Obie substancje są dobre, ale posiadają jakieś swoje minusy, nie oszukujmy się również - przy skracaniu można popełnić dużo błędów ja więc trochę z przymróżeniem oka patrzę na te opinie. Bo po prostu wiem że niektórzy wolą narzekać na czym świat stoi zamiast popatrzeć na to jakie błędy się zrobiło przy zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jaka dawke dajecie Medax Top? najlepiej go stosować kiedy? pierwsze kolanko czy w fazie strzelania w zdzbło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja nie stosowałam modusa ale o medax top to mogę powiedzieć że robi genialną robotę jako regulator wzrostu

W jakiej dawce stosowałaś, w jakiej fazie i czy mieszałaś z CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Widzieliście zaproszenie na nowe Webinarium ? Będzie omówienie ten nowości Medax Max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Co do Moddusa Start, jeśli ktoś będzie go stosował niech zostawi kawałek kontroli nieopryskanej, tak dla porównania. Zaprzyjaźniony agronom twierdzi, że to czysty marketing jeśli chodzi o dokrzewianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj