Polecane posty

milanreal1    319

W jakich formach najskuteczniej według Was jest podać pszenicy takie mikroelementy jak miedź, mangan, cynk? W postaci soli, chelatów czy aminokwasów? 

Sole praktycznie nie sa wchłanialne przez liść, chelaty dobrze, ale słabo się ze sobą mieszają. A aminokwasy nie zawierają mikroelementów, ale są świetnymi transporterami. Dlatego jak chcesz dostarczyć maksymalną ilość wielu mikroelementów to sole w połączeniu z aminokwasami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wielkie dzięki za wyjaśnienie, w tym roku zdecydujemy się na podanie mikroelementów w pszenicy wykorzystując Dr Green Zboże - mikroelementy + aminokwasy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

to czyli jakie odżywki polecacie? z intermagu? plonvity? Jeśli chodzi o bor, bormax? ostatnio porównywałem ceny z kolegą co bierze w chemirolu to na 20l bańce boru mamy chyba z 50zł na jego korzyść, warto u nich się zaopatrywać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

loquito, orientujesz się kto sprzedaje te odżywki z greena, bo nie mogę nigdzie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Sole praktycznie nie sa wchłanialne przez liść, chelaty dobrze, ale słabo się ze sobą mieszają. A aminokwasy nie zawierają mikroelementów, ale są świetnymi transporterami. Dlatego jak chcesz dostarczyć maksymalną ilość wielu mikroelementów to sole w połączeniu z aminokwasami.

Odżywki w formie DPTA to również są chelaty? Bo nie moge jakos info znaleźć dobrego. Bo znalazłem takie odżywki jak proleaf max i tam są właśnie w takiej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

A czy ktoś z Was mieszał Dr greena z fungicydami? bez problemu się mieszają? 


i czy warto go zastosować, opis jest ładny, ale bez dotknięcia opakowania jakoś nie mogę się przełamać żeby kupić. Warto go stosować? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

a nie będzie za późno na podanie mikro przy zabiegu T1, wydawałoby się, że pszenica po ruszeniu wegetacji woła o mikro, ale jechać specjalnie na pole z Mikro to się mało opłaca. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W sezonie 2014 stosowałem dr greena w rzepaku zbożach i strączkach. I powiem tak wszystko było ok ale było jedno ale. Do zabiegów fungicydowych używał rozpylacza 2 strumieniowych lechler DF 04 (czyli otworki są w rozmiarze 02) i problem był taki że po rozpuszczaniu odżywek zawsze zostawało troszkę takiego piaseczku który potrafił przytkać te dysze w efekcie na 2,5 ha musiałem po 3 razy wyłazić i czyścić jakiś rozpylacz. Ale przy rozpylaczu IDK 03 było znacznie lepiej.

Może jak bym miał rozwadniacz problemu by nie było... 

Ogólnie myślę że warto spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jest właśnie o tych nawozach taka opinia ze trzeba się przyłożyć przy ich rozpuszczaniu, na spokojnie i chwilę wcześniej sobie je przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

spoko, czyli warto, bo widzę, że cenowo wychodzą atrakcyjnie. 

A  powiedź Ogar co dawałeś na strączki z greena? myślę żeby zmieszać green zboża z green rzepak pół na pół i tym jechać fasolę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

na zachodzie ponoć ruszyli. My na wschodzie czekamy, bo zimno i mokro. Ja dałem w nawozach fosforowo potasowych po 20kg N/ha ale to ja, bo musiałem wcześniej rozsypać fosfor i potas. Mam RSM i czekam. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

stosował ktoś z Was nawozy z dr greena? mają 5 razy więcej mikro, i dwa razy więcej fosforu i potasu od plonovitów i insoli, cena za 1kg jest podobna, może trochę droższe, więc nie ukrywam, że mam chrapkę na te nawozy. Cały program na hektar wynosi zaledwie 170zł (trzy pełne  zabiegi ) 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Samym rzepakowym jedź. Rośliny motylkowe mają podobne preferencje dotyczące mikro co rzepak. I przestań walić tyle postów na ten sam temat w różnych wątkach. Jak ktoś coś będzie miał do powiedzenia to się wypowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Samym rzepakowym jedź. Rośliny motylkowe mają podobne preferencje dotyczące mikro co rzepak. I przestań walić tyle postów na ten sam temat w różnych wątkach. Jak ktoś coś będzie miał do powiedzenia to się wypowie. 

 

Sorry, bez nerwów, nie krzycz na mnie,  już przestaję, :(  pomyliłem się, faktycznie pisaliśmy o tym wcześniej, wątek mi się pomylił. Tamto pytanie miało być w "nawożenie pszenicy ozimej' przez reset strony poszło tu i tu. Niepotrzebne dwa wątki, bo tamten jakby podwątek.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Rok temu stosowałe dr green. Zero problemów z mieszaniem. Warunek rozpuszczasz jako pierwsze i dalej lejesz co dusza zapragnie. Ja mieszałem je ze wszystkim oprócz herbicydów i było ok. O efektach sie nie wypowiem bo nie miałem porównania z innym nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

COs mi pszenice zimową łądnie obgryzło zostaly kikuty przy ziemi. Czy ona odbije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak wezeł krzewienny nie jest uszkodzony to wypuści nowe liście. Dac jej saletry i odbije tylko mowie aby wezeł nie był uszkodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Odbije, ale takie pędy mogą być rzecz jasna słabsze. Też miałem żyto na pewnym kawałku wycięte jak kosiarką, nieraz przyłapałem sarny na gorącym uczynku ale później w 100% odrosło choć plon rekordowy nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Rok temu stosowałe dr green. Zero problemów z mieszaniem. Warunek rozpuszczasz jako pierwsze i dalej lejesz co dusza zapragnie. Ja mieszałem je ze wszystkim oprócz herbicydów i było ok. O efektach sie nie wypowiem bo nie miałem porównania z innym nawozem.

 

gdzie dostałeś dr green?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

gdzie dostałeś dr green?

 

Tego gościa mam na wschodzie i on to rozprowadza. Masz też na allegro, wychodzi 1zł drożej na kg jak u niego.

Jeżeli jesteś z innego regionu wejdź na stronę dr green potem kontakt i zadzwoń zapytaj. Bardzo miła obsługa, wszystko Ci powiedzą.

 

Krzysztof Musiał

 

Mobile: +48 782-850-424

Tel: +48 (32)625-74-25

fax: +48 (32)625-74-26

 

k.musial@dr-green.pl


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Panowie ruszyliscie juz z pierwsza dawką azotu na pszenice czy jeszcze czekacie?

 

ja myślę startować w sobotę jeśli pogoda dopiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Panowie ruszyliscie juz z pierwsza dawką azotu na pszenice czy jeszcze czekacie?

Ja rozsiałem przedwczoraj warunki były super więc nie marnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj