Polecane posty

Pasjonata    5

Ja bym obstawiał że to gwiazdnica pospolita, ale niech się jeszcze ktoś bardziej doświadczony wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

hej, byłem dziś po Nitrofoskę i okazało się, że gość nie miał, więc nie ma jej w okolicy. Kazał mi kupić z Yara Mila nawóz NPK, mówił, że to jest to samo i też pogłównie pójdzie. Zrobiłem zdjęcie tego nawozu, czy faktycznie można dać go wiosną?


nigdzie nie mogę znaleźć składu Nitrofowski żeby porównać

post-186700-0-67114800-1488535182_thumb.jpg


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Azot i potas roślina pobierze, a fosfor będzie leżał i czekał pod roślinę następczą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Mogę go rozsypać już jutro z nadzieją, że w ciągu miesiąca pszenica coś z niego skorzysta. 


W innym przypadku zostaje mi dożywianie fosforem dolistnie. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak jak wyżej kolega mówi to przytulia .

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...przytulia i to taka że jeśli większość jest w takiej fazie to będzie duży problem ja zwalczyć,

Kolego fosforu w żaden sposób Ci roslina uprawiana w tym roku nie pobierze z tego nawozu- z prostej przyczyny w zbożu korzenie rosną w dół a nie do góry a to co jutro rozsiać chcesz to do lipca max 1cm w głąb gleby Ci się przemieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

co powiecie o tej pszenicy panowie rolnicy ? jedna z moich pszenic ta akurat taka sobie

post-129947-0-02927900-1488573013_thumb.jpg

post-129947-0-05574300-1488573022_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Witam w mojej pszenicy część pola wymokła i nie wiem co z tym zrobić praktykował ktoś podsianie jarką i przebronowanie.
Czy to się uda
Witam w mojej pszenicy część pola wymokła i nie wiem co z tym zrobić praktykował ktoś podsianie jarką i przebronowanie.
Czy to się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Warchest pszenica jest ok sam chciałbym taka mieć. W zaszłym roku miałem na polu całą rudą zostawiłem i miałem 5,5 t/h u Ciebie wygląda na nie tkniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

zasiana dzisiaj pszenica jara po burakach i kukurydzy w sumie ok 6 ha

 

To jesteś pierwszy w Polsce ,jednak nie w całym kraju jest mokro,dwa dni ładne słonce ale jeszcze nie da się nawozić ozimin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Pytanie na pszenicę jarą Tybalt jakie zastosować ochronę na  t1 , t2 , t3 posiadam Capallo , skuteczne i nie zadrogie i koleiność  zastosowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

ja rozsiałem dziś na połowie tam gdzie się dało, jak mocny ewentualny mróz mógłby zaszkodzić przy saletrze? pewnie za 2tyg trzeba będzie jeszcze wspomóc ccc

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Pytanie na pszenicę jarą Tybalt jakie zastosować ochronę na  t1 , t2 , t3 posiadam Capallo , skuteczne i nie zadrogie i koleiność  zastosowaniu .

U mnie T1 -duet star,T2-fandango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

U mnie T1 -duet star,T2-fandango

T2-fandango to koszt 200 zl za 1 l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pytanie na pszenicę jarą Tybalt jakie zastosować ochronę na  t1 , t2 , t3 posiadam Capallo , skuteczne i nie zadrogie i koleiność  zastosowaniu .

Capalo nie ma rejestracji na jarą pszenicę,ale możesz dać go na t1.Na t2 epoksykonazol z azyksystrobina.T3 tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

A czym byscie polecili popryslac ta przytulie

 

saroksypys też może być

Azot z łubinu(przedplon dla pszenicy) jest dostępny odrazu po ruszeniu wegetacji?

 

Azot z łubinu jest azotem działającym przez cały okres wegetacji. Nie możesz zrezygnować z wiosennej dawki azotu możesz tylko ją zmniejszyć w zależności od plonu łubinu jaki miałeś (im większy plon tym większa ilość azotu). 

co powiecie o tej pszenicy panowie rolnicy ? jedna z moich pszenic ta akurat taka sobie

 

poczekaj, rozrzuć azot, u mnie podobnie na jednym kawałku było i z szarego zaczyna się zielenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

saroksypys też może być

 

Azot z łubinu jest azotem działającym przez cały okres wegetacji. Nie możesz zrezygnować z wiosennej dawki azotu możesz tylko ją zmniejszyć w zależności od plonu łubinu jaki miałeś (im większy plon tym większa ilość azotu). 

 

poczekaj, rozrzuć azot, u mnie podobnie na jednym kawałku było i z szarego zaczyna się zielenić

nom wiem ale azot bedzie szla saletra ale to jeszcze nie teraz troche pozniej az bedzie sucho .to domiana torrild jest a w tym roku jak najlepiej pszenica wam pszezimowal jak odmiana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Azot z łubinu jest azotem działającym przez cały okres wegetacji. Nie możesz zrezygnować z wiosennej dawki azotu możesz tylko ją zmniejszyć w zależności od plonu łubinu jaki miałeś (im większy plon tym większa ilość azotu).

Oczywiste jest ze nie rezygnujemy z dawki startowej, a plon łubinu lekko ponad 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj