Polecane posty

Pasjonata    5

Jak po ziemniakach i owsie, to stanowiska nie złe. Ziemniaki, wiadomo - okopowe, jedne z lepszych przedplonów. Odnośnie owsa, najlepszy przedplon ze zbóż..

Pszenica zawsze tak wychodzi po pszenicy przenżyto a potem owies i tak się u mnie koło zamyka oczywiście w miarę możliwość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

koza dobrze wiemy ze ty siejesz po 300  kg na hektar, wybacz ale nie usprawiedliwiaj sam przed soba swojej teorii

Jednego roku mialem posiane pszenzyto kolo 280kg na jednym kawalku, a na drugim kolo 220. Te posiane rzadziej bylo oczywiscie duzo ladniejsze, klosy wieksze, ziarno grubsze, no ogolnie duzo lepiej sie prezentowalo, ale wagowo wyszlo slabiej od posianego gesciej. Nie wiem jak z parametrami, bo w skupie za specjalnie na nic poza wilgocia nie patrzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

tu nie chodzi o kg/ha bo co z tego że wysiałeś je 300kg jak może zdolność kiełkowania była 80% a MTZ wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Ilosci ziaren/masy 1000 nie liczylem wtedy, zdolnosc kielkowania na poziomie ~85%. Czyli nieco na pale robione sianie, ale chodzilo mi ogolnie, ze gesciej nie koniecznie znaczy gorzej. A ze od wielu czynnikow to zalezy, to chyba oczywiste,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej232    1

Witam, czy miał ktoś z was przypadek z wyjedzeniem pszenicy przez dzikie gęsi? Pszenice weszła w zimę w fazie 1-2 liście a teraz gęsi wyżarły ją do ziemi miejscami wręcz zmieszały z błotem, został tylko mały korzonek. Czy taka pszenica ma szanse się przyzwoicie rozkrzewić, warto to zostawiać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wybaczcie za wpis pomyliły mi się karty juz poprawiam :)

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Skończyłeś studia i nie umiesz napisać posta w odpowiednim dziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Panowie jestem ciemny w temacie więc napiszę tutaj bo napewno sami przez to przechodziliscie i z penościa już dobrze znać zasady naboru na młodego rolnika. A więc zaczne tak jak byłem mały dziakowie przepisali na mnie ziemie około 19 ha w tym grunty orne lasy łaki. Po paru latach ojciec odpisał na siebie czesć ziemi tak że obecnie mam koło 10 ha i ojciec podobnie z tym że ojciec dzierżawi jeszcze 5 ha. W wieku 18 lat gdy stałem sie pełnoletni zapłaciłem jedna rate krus po czym ojciec wydzierżawił ode mnie ziemie żebym nie musiał płacić krusu. Skonczyłem studia inżynieria Środowiska posiadam obecnie tytuł inżniera studiuje zaocznie magistra oraz pracuje. Chciałbym sie zapytać jaka jest szansa na to abym dostał dotację na młodego rolnika. Wiem że musiałbym uzupełnić szkołe co dałoby sie zrobic kwestia tego czy fizycznie kwalifikuje się na dotacje ,młodego rolnika czy nie mam szans. Pozdrawiam.

 

Ta zapłacona rata na KRUS raczej uniemożliwi wzięcie dotacji. Potraktowane będzie za rozpocęcie działalności rolniczej. Zapytaj w swoim oddziale  ARiMR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Koledzy mam ziemię IV klasy., ciężką pH około 5 może 5,5. Chciałbym na niej zasiac pszenicę Jarą. Rozważam między Harendą a Arabellą. Możecie coś doradzić jaką wybrać. z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam


Witam.

Chciałbym się podzielić się z wami obrazem mojej pszenicy ozimej.Pole to rędzina 4-6 klasa.Siałem 30.09.2016.Miejscami woda wymyla siewki,także leża na wierzchu i pytanie czy jeszcze zdołają się ukorzenić powrotem. Niepokoi mnie jednak wyglad pszenicy znajdującej sie na piaszczystej części.Czego objawem mogą być te czerwonawe przebarwienia.Jak sie bedzie dało wjechać tylko planuje dać 200 kg/h saletry amonowej.I tu pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie : czy sadzicie  ze to pomoże roślinom w tym stanie zebrać się po zimie.W porównaniu do zeszłej zimy jest lepiej, podczas mrozów była okrywa śnieżna wiec raczej nie powinno mi powymarzać.

Pozdrawiampost-148692-0-14525300-1488312254_thumb.jpgpost-148692-0-11653300-1488312291_thumb.jpgpost-148692-0-29702300-1488312322_thumb.jpgpost-148692-0-53316800-1488312352_thumb.jpgpost-148692-0-72718700-1488312359_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

w mojej okolicy każde pole pszenicy ozimej jest rude, bo mróz przypalił liście i wszystkie czubki są brązowe. Jednak poniżej wszystko jest zielone i wygląda dobrze. W teście przezimowania wszystko żyje, więc sam kolor liści jeszcze nic strasznego nie wróży. U Ciebie Monstergagarin faktycznie jakaś rzadka ta pszenica. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

czy w pszenicy jarej też występuje problem z chwastami jednoliściennymi typu miotła lub inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

syp smiało 200 kg/ha albo mozesz dołozyc trochę do tego i bedzie ok :) nie wyglada najgorzej, tyle , że rzadka ale też tal kiedyś miałem i udało sie 5t/ha sprzatnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Koledzy mam ziemię IV klasy., ciężką pH około 5 może 5,5. Chciałbym na niej zasiac pszenicę Jarą. Rozważam między Harendą a Arabellą. Możecie coś doradzić jaką wybrać. z góry dzięki za info

 

Śmiało siej arabelle chociaż harenda po opisie bajka. W zeszłym roku sialem arabelle poczatek marca 200kg/ha na IIIb lekka i miala super parametry gestość 78,7 białko 13,9 reszta też ok plon powyżej 5t/ha z racji mokrych zbiorów parametry super. Moge polecic.

 

 

Co do zdjęć to niezle tam ciekło i powymywało obsada troche licha ale bym nie przesiewał tylko 200 kg saletry minimum na 1 dawke pamietaj jak licha obsada to zawsze pszenica nadrobi mtz czyli klosem te 5 ton do wyciagniecia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

Bylem dzisiaj na polu u mnie tak to wyglada
post-210282-0-62199700-1488532359_thumb.jpg
post-210282-0-45458200-1488532875_thumb.jpg
post-210282-0-45458200-1488532875_thumb.jpg
post-210282-0-43836200-1488533069_thumb.jpg
I co panie i panowie jak to wyglada chyba nie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

polecam Arabelle , czekam na siew gdyz narazie wystepuja opady i nie ma warunkow na wjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj