Polecane posty

loquito    240

A co w przypadku gdy pszenica została posiana zbyt gęsto? załóżmy że 500 szt./m2 i jest w fazie 3 liści, dobrze przezimowała, to też 70kg N czy może w takim przypadku 50kg N? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Zależy od odmiany ale myślę że 3 liście to jeszcze nie trzy rozkrzewienia i te 70 kg N będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

nie każda gleba jest taka sama u mnie dawka 250 kg saletrzaku na raz bez dostatku wody spali zboże (w zeszłym roku przedawkowałem )i 2,5 tony z ha

Skoro masz taką glebę to zasiej trawę i wypasaj owce. W australi w skrajnych warunkach może i by spaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

dla mnie głupotą jest  podawanie  azotu w lutym, czy na początku marca, nie wiem jak na zachodzie. Znam j**niętych co na śnieg sypią. Każdy  robi jak uważa. Dawka 30 50 kg  N na ha to optimum 

 

Nie patrze na kalendarz ale na pogodę a te 2 tygodnie różnicy wychodzi mi z doświadczenia jak trochę mieszkałem we Wrocławiu. Pisałeś że masz głównie 1 i 2 klasę a to już coś. Ja mam głównie 3, niewiele 2 i odrobinę 4 i powiem że między 4 a 2 jest przepaść. Tak więc pisząc o 3 klasie gleby zawsze dawałem 200kg saletry to w tym roku dam 250 a na kawałek gdzie jest za gęsto 300kg saletrosanu. Ale jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

nie każda gleba jest taka sama u mnie dawka 250 kg saletrzaku na raz bez dostatku wody spali zboże (w zeszłym roku przedawkowałem )i 2,5 tony z ha 

To co ty masz za ziemię?

 

A co w przypadku gdy pszenica została posiana zbyt gęsto? załóżmy że 500 szt./m2 i jest w fazie 3 liści, dobrze przezimowała, to też 70kg N czy może w takim przypadku 50kg N? 

Jak komuś się "zasiało" 500 szt to niech usiądzie i pomyśli nad sobą  :(


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

A co  w tym złego że obsadę robi się z ziarniaka w tym roku to na wielu plantacjach zasianych gęsto  to będzie zbawienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Gęsto to jest 350 szt/m a nie 500


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A co w przypadku gdy pszenica została posiana zbyt gęsto? załóżmy że 500 szt./m2 i jest w fazie 3 liści, dobrze przezimowała, to też 70kg N czy może w takim przypadku 50kg N?

Zmień proporcje nawożenia startowego 40/60 procent dawki całego nawożenia azotowego tak aby pierwsza dawka nie dokrzewiac a druga podtrzymać obsadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1508

Nie zdążyłem opryskać wszystkich ozimin (pszenica i pszenżyto) herbicydem. Co polecacie na wiosnę ? nie chcę teraz mustangu bo stosowałem go 3 lata pod rząd.

 

Acanto na T2 w pszenicy będzie dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Acanto w połączeniu z triazolem na T2 to dobry zabieg na przyzwoitym poziomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

jak myślicie w lubelskim kiedy ruszacie  z nawozem myślę  jak złapie przymrozek na dniach rozsypać saletrosan 26 nie zawczasu będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

ja wczoraj sypałem saletrosan 26 na pszenice 


tomet1221 a ile tej saletry dałeś na hektar ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ja to tak średnio sypię duży worek saletry na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Witam, panowie mam dylemat co zastosować na pierwszą dawkę N zawsze stosowaliśmy tylko saletrę w nawożeniu zbóż od roku sam zacząłem prowadzić gospodarstwo i eksperymentuje aby osiągnąć lepsze plony. I tu moje pytanie co myślicie o saletrosanie w dawce 250kg/ha bo oprócz N dostarczył bym też S ale czy nie będzie za mało N azotanowego. Pszenica i pszenżyto w średniej kondycji. Wybrałem też taką ochronę na T1 Duett Star 1l + mondatak 1l a na T2 Duett Ultra 0,6l co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

dawka 250kg saletrosanu 26 jest dobra ale na dobrze rozkrzewioną pszenice, jeśli jest słabo rozkrzewiona to lepiej 250 saletry. Co do grzyba to zależy od odmiany, przedplonu i potencjału plonowania. t1 dobre, można zejść ew do dawki 0,8+0,8l a robisz samo t2 bez t3? tańsze t2 safir+gwarant 1l+1l t3 tebu. Jak walczysz o plon czyli podobnie do mnie to podstawa dobry płodozmian, dobrze zwalczenie chwastów, odpowiednie dobrane odmiany, wyregulowane ph, i przyzwoita zawartość składników mineralnych  (najlepiej badanie gleby zrobić) (kolejność napisana losowo). Nawet najlepsze ŚOR nie dadzą rady jak w ziemi słabo. Sam widzę u siebie, że lepiej 3 zabiegi chemicznej średniej klasy lepiej wypadają niż t1+t2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

W lubelskim stoi woda i zapowiadają 2 dni słońca a potem znowy deszcze wiec wątpię żeby udało się wejść w pole w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Właśnie w tym roku zboża nie są zbyt rozrośnięte po jesieni więc może faktycznie lepiej zastosować sprawdzoną saletre i dać pożądnego kopa. Z przedplonem jest ciężko u mnie teraz mam siane po owsie i ziemniakach i na nic lepszego nie mogę liczyć. To że ziemia jest najważniejsza wiem i pracuje nad tym ale tego nie da się osiągnąć w rok czy dwa. W zeszłym sezonie pierwszy raz zastosowałem ochronę więc jestem w tym zielony i robiłem tylko T1 2 może zrobię w tym roku tak jak radzisz i rozbije fundusze z T2 na T 2, 3. Odmiana to Mewa że względu na dziką zwierzynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak po ziemniakach i owsie, to stanowiska nie złe. Ziemniaki, wiadomo - okopowe, jedne z lepszych przedplonów. Odnośnie owsa, najlepszy przedplon ze zbóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A co  w tym złego że obsadę robi się z ziarniaka w tym roku to na wielu plantacjach zasianych gęsto  to będzie zbawienie 

 

dokładnie , kto zasiał gęściej to wygrał , podobnie jak rok wcześniej.Mrozy Po ponad -20 zrobiły swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie gęściej a wcześniej.

I nic w tym złego, po prostu szkoda kasy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

koza dobrze wiemy ze ty siejesz po 300  kg na hektar, wybacz ale nie usprawiedliwiaj sam przed soba swojej teorii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj