Polecane posty

major_89    36

To prawda że saletrzak wolniej się rozpuszcza, ale sam azot uwalniany jest w ciągu tygodnia. Pozostałości które widzimy gołym okiem  to siarczan wapnia (gips) wypełniacz tak jak pisze @Tomek 90. Tak więc trzeba się zdecydować a nie na sile kombinować i doszukiwać się niewiadomo jakich zależności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

tak łatwiej się uprawia, już to widzę ...

Niby czemu miałbym kłamać? Mam Ci screeny wysłać mapy glebowo-rolniczej? Dodam, że kompleks pszenny dobry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

moze mnie wysmiejecie za pytanie.   ale skad wiecie jakiego kompleksu jest dana gleba? gdzie to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Faktycznie macie racje, ale w Saletrzaku mamy wapń i magnez, także dodatkowe składniki, których pszenica pobiera po 4kg na tonę,  nie warto go rozsiać? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wapń i magnez w saletrzaku ma inne zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Wapń i magnez w saletrzaku ma inne zadanie

czyli jakie, bo nie mogę doczytać?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Niby czemu miałbym kłamać? Mam Ci screeny wysłać mapy glebowo-rolniczej? Dodam, że kompleks pszenny dobry. 

  Ale jak nie dociekam jak u Ciebie jest i nic nie potrzebuje żebyś mi wysyłał tylko napisałem jak to u mnie wygląda. Tylko ktoś kto ma pola tam gdzie ja to wie co to znaczy uprawiać i zbierać plony z gleb klasy II a z klasy V.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy stosowaliście u Siebie w pszenicy takie nawozy dolistne jak K-Leaf albo Yara Kalisol? Jak tak to w jakich dawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

pewnie ktoś stosował i pewnie w dawkach zalecanych przez producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1

Artis- na 6 ton 2 zabiegi ze średniej półki.

a co powiesz na t1 wituoz na t2 reveler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Cena wyjdzie około 300zł a zabiegi raczej szału nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Wracam do pytania z Saletrzakiem, jakie "inne zadanie" ma wapń i magnez w Saletrzaku?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Jest to wypełniacz dolomitowy i działa przeciw zbrylaniu się granul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

koniu zgadzam się z tobą co do tego ze jak ujowa ziemia to ile by kie dać to i tak to się nie zwróci. jak ktoś tu pisał 350kg.poli 6 i tylko 6.5 tony gdzie tu opłacalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

@Iron nie bardzo rozumiem do czego to napisałeś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

a co powiesz na t1 wituoz na t2 reveler.

 

Ja właśnie wracam w tym roku ,do wirtuoza na t1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że cenowo porównać do jakości to wirtuoz słabo wychodzi...nie lepiej tilta i mondatak razem zmieszać? cenowo podobnie a zabieg troche lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

sprawdzone rozwiązanie Mondatak 0,8  l/ha + Halny 0,15 l/ha + Soprano 0,5 l/ha

 

masz rozwiązanie zabezpieczające przed mączniakiem, ochronę przed septoriozami i na podstawę masz prochloraz, tanio i dobrze ewentualnie jak będzie już dużo mączniaka zrezygnował bym z soprano i przerzucił je na T2 a w to miejsce dodał Lotusa 0,35 l/ha

Na T2 dorzuć Treorisa  lub Aylora z Soprano na T3 Tebukonazol lub Zamir.

 

Wszystko zależy od pogody, terminu, techniki wykonania zabiegu czasami proste mieszaniny poradzą sobie z ochroną :) 

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@TheRadzio124

jak wychodzi cenowo? Jedyną rzeczą która mi sie w nim nie podoba to tebukonazol

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Jaką pszenicę jarą polecilibyście, doświadczeni Forumowicze, na najsłabsze gleby?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheRadzio124    29

@TheRadzio124

jak wychodzi cenowo? Jedyną rzeczą która mi sie w nim nie podoba to tebukonazol

No właśnie nie wiem bo jeszcze nie miałem z nim doczynienia byłem ciekaw waszych opini o tym produkcie. Edytowano przez TheRadzio124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Arabella jest polecana na słabsze stanowiska.U mnie na 4a 4b daje 6t siana po pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj