Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skantos    5

Lepiej wcześniej niż później z azotem  trzeba wziąć w tym roku pod uwagę że mineralizacja resztek pożniwnych jest słaba w tym roku zmienia dosyć szybko się wychłodziła i nie było mineralizacji część azotu zastosowanego zostanie pochłonięta na mineralizację to też trzeba uwzględnić  ,  Pytanie o faze rozwojową rośliny jaka jest?    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Witam.

Mamy koniec stycznia, więc moim zdaniem podawanie azotu nie ma najmniejszego sensu. Po co ?

Stosuję na połowie areału moddus, a na drugiej połowie medax top (zeszly sezon). Moddus w dawce 0.25l/ha wraz z stabilanem 1,5l/ha, a medax 0.7 l/ha i tyle samo stabilanu co w przypadku moddusa. Osobiście nie zaobserwoałem różnic w pokroju roślin, grubości łodygi itd. Medax teoretycznie można stosować w niższych temperaturach, co nie koniecznie jest prawdą i ja osobiście nie sugerowałbym się akurat tą cechą przy wyborze między tymi dwoma środkami. W tym sezonie różnież będę stosował moddus i medax, ale w innych kombinacjach to planuję zrobić. W zeszłym sezonie przez przymrozki opóźniłem zabieg i kolanko uciekło. Jednak w jednym i drugim przypadku nie miałem problemu z wyleganiem przy 180-200 kg N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zostało mi dobić (jesienią Expert-met +DFE) przytulję i zniszczyć skutecznie ostrożeń, czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Stosowałem wcześniej Starane + Granstar 20g kiepsko. Może Chwastoxem sprawdzę, ale sceptycznie. Mustang forte może być ciekawszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżyk1999    0

Witam. Czym polecacie odchwaścić pszenicę ozimą na wiosnę? Na jesień nie stosowałem niczego bo nie było warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak na tą porę roku i z racji niedzielnego wieczoru, to dobrym rozwiązaniem jest Okocim Mocne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Witam,  a można mieszać starane  z chwastox trio ? , jak tak to w jakich dawkach.

raczej nie ma przeciwwskazań tylko po co dawać razem? nie lepiej starane zostawić jakby przytulia odbiła i pojechać drugi raz żeby było czysto do zbioru?a może obędzie się bez poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

trzeba wyjść w pole i zobaczyć co tam rośnie oprócz pszenicy i zastosować odpowiedni środek. Bo jak czytam każdy używa  i poleca czegoś innego, jedni mieszają inni nie. Nie ma sensu dawać coś w ciemno, jeżeli na polu nie ma chabra albo przytuli a za to jest dużo innego dziadostwa. Trzeba dobrać, ja sam wyjdę w pole po roztopach i zweryfikuję co tam jest, bo nie ma złotego środka na każdy chwast. 

Dodatkowo czytam, że jedni nie mieszają antywylegacza z herbicydami a inni mieszają dając jeszcze RSM. No kosmos. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Już dzisiaj wiem oostrożeń z części wegetatywnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam serdecznie, stosowałem chwastox turbo chyba od początku jego istnienia, jestem  z niego bardzo zadowolony. Potrafi zwalczyć fiołka polnego, przytuliję czepną chociaż są to chwasty średnio wrażliwe w charakterystyce tego środka chemicznego. Dlatego uważam, że chwastox trio posiadający 3 substancje chemiczne jeszcze bardziej poradzi sobie z tymi chwastami, czego nie mogę powiedzieć o Mustangu 306SL bo nie był w stanie załatwić fiołka polnego przed jego kwitnieniem. Dziwi mnie, że na tym forum nikt  tak pozytywnie nie wypowiada się o chwastoxie turbo i trio, tylko polecają mustanga, który tak na prawdę nie dorównuje chwastoxowi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

No przecież napisałem. Ja stosuję chwastox-y, ale może ja zacofany jestem i się nie znam ? W ubiegłym roku cała pszenica jara Chwastox Turbo plus starane dla pewności na przytulię. Działa, to po co przepłacać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Stosowałem w ubiegłym roku w pszenicy jarej 2l chwastox plus 0,4l starane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Witam serdecznie, stosowałem chwastox turbo chyba od początku jego istnienia, jestem  z niego bardzo zadowolony. Potrafi zwalczyć fiołka polnego, przytuliję czepną chociaż są to chwasty średnio wrażliwe w charakterystyce tego środka chemicznego. Dlatego uważam, że chwastox trio posiadający 3 substancje chemiczne jeszcze bardziej poradzi sobie z tymi chwastami, czego nie mogę powiedzieć o Mustangu 306SL bo nie był w stanie załatwić fiołka polnego przed jego kwitnieniem. Dziwi mnie, że na tym forum nikt  tak pozytywnie nie wypowiada się o chwastoxie turbo i trio, tylko polecają mustanga, który tak na prawdę nie dorównuje chwastoxowi,

chwastox turbo zwalcza przytulię takie bajki to tylko Disney opowiada trio się zgodzę tylko większość którzy pozytywnie wypowiadają się o MUSTANGACH pryskają zboża z reguły jako zabieg korygujący i robią to wczesną wiosną podczas gdy w niskich temperaturach chwastoxy NIE DZIAŁAJĄ po Twojej wypowiedzi jestem pewien że nie pryskasz na jesień masz gleby klasy 4 i słabsze i Twoje plony to max 5 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Wszystko zależy jak duża jest przytulija we wczesnych fazach jej rozwoju to i turbo daje rade i to nie bajki. Ja pryskałem na jesień Tolurex a na wiosnę chwastox turbo i było ok. jak zamiast turbo był mustang to mi fiołka zostawiał. Mam dobre zdanie o chwastoxie i tyle, nie każdy musi się z tym zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

chwastox turbo zwalcza przytulię takie bajki to tylko Disney opowiada trio się zgodzę tylko większość którzy pozytywnie wypowiadają się o MUSTANGACH pryskają zboża z reguły jako zabieg korygujący i robią to wczesną wiosną podczas gdy w niskich temperaturach chwastoxy NIE DZIAŁAJĄ po Twojej wypowiedzi jestem pewien że nie pryskasz na jesień masz gleby klasy 4 i słabsze i Twoje plony to max 5 ton 

słabe argumenty - skoro gość jest zadowolony tzn. że mu ten środek wystarczy. Każdy pisze co sam zaobserwował. Może u niego na polu nie ma dużo przytuli i Chwastox wystarczy. Dlatego trzeba wiedzieć z czym się walczy - rozpoznanie to podstawa - po co wytaczać działa przeciwko piechocie jak jeden granat wystarczy. 

 

Ja mam łan pszenicy po dwóch latach fasoli  - więc jednoliścienne skutecznie niszczone były Agilem przez dwa lata. Wiem, że będę miał problem z komosą, szarłatem, tobołkami, psianką czarną rdestem plamistym, pewnie wyczyniec się pojawi, bo był w fasoli i pod to muszę dobrać oprysk - Lancet Plus wydaje się być optymalny. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Na jare chwastoksy zdecydowanie tak ,ja co rok nimi jadę w owsach, z tym że u mnie zawsze idzie po kukurydzy a jakby i mniejsza presja po dobrej kuku chwastów była ale skuteczność bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Pytanko w pszenicy jarej czym skutecznie zwalczyć samosiwy rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wspomniany wcześniej Mustang Forte pięknie się z samosiewami rozprawia


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

gold w górnej dawce


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj