Polecane posty

Ulman    5535

To czym w takim razie zrobić zabieg na dwuliścienne wiosną, aby było później bezpiecznie dla rzepaku oraz ziemniaka? Na jednoliściennne zamówiłem już axial. Myślałem dodać Mustanga 306 tylko. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że niby również szkodzi na ziemniaki słoma przyorana po mustangu. Ktoś tu chyba nawet wstawiał zdjęcie jak kiepsko wschodzą ziemniaki po mustangu.

Mustang 306 nie bedzie zalegał. Pewnie chodziło o Mustang forte.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

to chyba ktoś coś nie tak napisał bo właściwie mustang ładnie się rozkłada i dobrze się miesza z praktycznie wszystkimi jednoliściennymi zarówno ten 306 jak i forte,dobry do mieszanin jest jeszcze GOLD LINTUR CHWASTOX TRIO jak masz samosiewy rzepaku TRIMAX GRANSTAR czy ich generyki których jest masa tylko pamiętaj że po nich donestos do mycia opryskiwacza ponoć kilka granulek jak pozostanie w opryskiwaczu może ładnie przypalić kuku czy rzepak

 do axiala generalnie ja dołączyłbym LINTUR lub MUSTANG FORTE z naciskiem na ten drugi tylko w mieszaninie dolne dawki jedno i drugie testowałem,LINTUR wymaga wyższych temperatur to by było na tyle

Do mycia opryskiwacza są środki ,możesz je kupić w sklepie gdzie opryski ,a nie jakiś tam domestos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Do mycia opryskiwacza są środki ,możesz je kupić w sklepie gdzie opryski ,a nie jakiś tam domestos 

 

to miało być w w cudzysłowiu aby dosadnie wytłumaczyć że nie woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

Ta raz zassało na filtrze bo od razu bez rozcieńczenia poszło do rozwadniacza i poszło w pizdu 8ha rapsu plon 6t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeśli mam wyczyńca to chyba trzeba dać około 1 l/ha?

Na wyczyńca nie ograniczaj dawek, zawsze dawaj maksymalną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja pryskam samym axial, w mieszankach daje słabszy, o wiele słabszy efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

słabszy efekt i dlatego SYNGENTA zrobiła mieszaninę fabryczną coś tu nie halo regułą jest że herbicydy w mieszaninach działają silniej udowodnij że AXIAL w mieszaninach działa słabiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Axial z sulfonylomocznikami daje radę ale z regulatorami wzrostu już niekoniecznie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

mustang forte bajka z medaxem czy z modusem ale axiala przyznam nie słyszałem żeby ktos z antywylegaczami stosował w każdym razie w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Nie precyzyjnie napisałem. Chodzi o herbicydy z grupy regulatorów wzrostu MCPA, 2,4D, dikamba, fluroksypyr.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Owszem, Axiala nie mieszamy z żadnymi herbicydami z regulatorami wzrostu. W wyniku przyspieszonych procesów chydrolizy tracimy nawet do 50% aktywności pinoksadenu. Nie radził bym go mieszać również z Mustangiem Forte ze względu na niewielką obecność 2,4D.  Z produktami  zawierającymi, tribenuron , metsulfuron, fluoksypyr ( to jest fenoksykwas) , tritosulfuron, frolasulam można mieszać bez większych przeszkód. Na dobrą sprawe w zbożach te rozwiązanie można stosować do liścia flagowego. Lecz wiadomo im wcześniej tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Może ująłem zbyt ogólnie - nie mieszam z używanymi przeze mnie środkami, a używam głownie Starane i zamienników, granstaru i chwastox-ów w jarych. Axial głownie potrzebuję do zwalczania owsa głuchego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Jeśli ktoś ma aż takie problemy z jednoliściennymi, ze musi stosować Axial to może żeby zrobić wszystko w jednym przejeździe opłaca sie stosować ten Axial Komplett. Tnaio nie bedzie bo ~150 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

AXIAL KOMPLET czy jak zwał AXIAL ONE małe spektrum dwuliściennych nie opłaca się raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Owszem, Axiala nie mieszamy z żadnymi herbicydami z regulatorami wzrostu. W wyniku przyspieszonych procesów chydrolizy tracimy nawet do 50% aktywności pinoksadenu. Nie radził bym go mieszać również z Mustangiem Forte ze względu na niewielką obecność 2,4D.  Z produktami  zawierającymi, tribenuron , metsulfuron, fluoksypyr ( to jest fenoksykwas) , tritosulfuron, frolasulam można mieszać bez większych przeszkód. Na dobrą sprawe w zbożach te rozwiązanie można stosować do liścia flagowego. Lecz wiadomo im wcześniej tym lepiej. 

Triberunon i metsulfuron też niekoniecznie 20-30% słabsze działanie. Generalnie jest zawsze jest przeciwnikiem mieszania środków z grupy inhibitorów ACC z innymi herbicydami na dwuliścienne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Dobrze wiedzieć. Muszę sobie te informacje zanotować. Teraz pytanie najpierw jednoliściennne axialem czy dwuliścienne Mustangiem 306? Jaką przerwę między nimi zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Triberunon i metsulfuron też niekoniecznie 20-30% słabsze działanie. Generalnie jest zawsze jest przeciwnikiem mieszania środków z grupy inhibitorów ACC z innymi herbicydami na dwuliścienne.

 

Bardzo prawdopodobne, lecz u siebie nie zaobserwowałem obniżenia efektywności. Na pewno jakość wody też ma znaczenie i obecność w mieszaninie zbiornikowej dodatkowych  kondycjonerów wody  lub adiuwantów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

 a czy Antywylegacz można mieszać ze środkami grzybobójczymi? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślałem że tak się mówi tylko na kujawach :D

Dobrze wiedzieć. Muszę sobie te informacje zanotować. Teraz pytanie najpierw jednoliściennne axialem czy dwuliścienne Mustangiem 306? Jaką przerwę między nimi zastosować?

Najpierw dwuliścienne potem axial. Choć może być kolejność odwrotna. Zależy czy masz problem z owsem głuchym czy wyczyńcem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj