Polecane posty

20CBR12    209

Czyli jeśli słoma zostaje po lancecie to nie siać rzepaku bezorkowo czy orka też tu nic nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Po zastosowaniu środka Lancet Plus 125 WG w zalecanych dawkach wiosną, roślinami następczymi mogą być:

- jesienią tego samego roku kalendarzowego wyłącznie zboża, rzepak ozimy, gorczyca uprawiana jako poplon, kapusta z rozsady, trawy

- wiosną następnego roku kalendarzowego (po upływie 11-13 miesięcy) – zboża jare, kukurydza, sorgo, rzepak jary, gorczyca, słonecznik, ziemniak, burak cukrowy, cebula z siewu, marchew, sałata z rozsady, kapusta, kalafior, brokuł i inne uprawy kapustne/krzyżowe, trawy.

- jesienią następnego roku kalendarzowego(po upływie 16-17 miesięcy) zboża, rzepak ozimy, gorczyca uprawiana jako poplon, kapusta z rozsady, trawy

- wiosną kolejnego roku kalendarzowego (po upływie 23-25 miesięcy) – wszystkie rośliny.

Obornik ze słomy pochodzącej z plantacji, na której stosowano Lancet Plus 125 WG, może być zastosowany i wymieszany z glebą tuż przed siewem rzepaku, kukurydzy, zbóż oraz traw bez wsiewki roślin motylkowatych, a musi być zastosowany i wymieszany z glebą minimum 6 miesięcy przed uprawą buraków, ziemniaków, roślin strączkowych, słonecznika, pomidorów, papryki, ogórków i innych roślin dyniowatych, sałaty, marchwi, pietruszki i innych warzyw oraz tytoniu.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

w teorii tak, w praktyce jesli jest dość sługa sucha jesień i lekka zima, to rzepak rośnie z problemami, inne krzyżowe też, niektóre odmiany ziemniaków są wrażliwe.

stosuję kilka lat lancet na zmiane z innymi środkami. wiele osób, ktore sieją rzepak, zrezygnowało z niego , z nomad-a również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

nie chce mi się wierzyć żeby to wina była fluroksypyru poczytaj sobie doświadczenia już dawka 0,3 bierze przytulię w prawie 100 procentach a doświadczenia ze starane były w dawkach po 0,8 litra i było wszystko od ze zbożem ja sam od 3 lat bazuje jako poprawka na fluroksypyrze i jestem mega zadowolony może miałeś opryskiwacz niedomyty lub sam nie wiem co...... a jaką dawkę stosowałeś? gomez181

pewnie że możesz to nic nie przeszkadza

Dzieki za info.trzeba w tym roku cos probowac siac bez orkowo I sprawdzic efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Ciekawe czy lancet  plus stosowany wiosną tego roku, następnie przeorany ze słomą na jesień zaszkodzi fasoli, której wiew  planuje  w tym samym miejscu  w 2018 roku. ? 


a wracając do Starane, czy ktoś jeszcze używał podobnego środka  na pszenicę w późniejszym okresie, czy lepiej tego nie robić. ? 

U mnie pojawił się po kwitnieniu kiedy pszenica już robiła się biała i wylazł płatami na łanie, aż się prosił o oprysk. Czy wtedy można, czy nie? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Dla mnie coś co zalega w glebie czy tam słomie odpada, tak jak z gleanem, a problemów w zbożach z chwastami nie ma i bez niego. 

 

Przytulię to grodylem kosa w każdej fazie chwastu, u mnie jak pszenica się wykłosi nawet. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

To chyba zrezygnuje z Nomad na rzecz axial w dawce 0,6l myśle że poradzi sobie . A jest bardziej elastyczny w stosowaniu bo na wiosne to z tą pogodą różnie bywa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

axial od zawsze był jednym z najlepszych wiosennych środków na miotłę owsik i wyczyńca z tym że na ten ostatni to max dawki trzeba,zobaczcie sobie duńską etykietę MUSTANG FORTE w niej axial można z nim mieszać jak i z wieloma innymi na dwuliścienne ludzie zaczęli kombinować uczyć się i wprowadzili AXIAL ONE który moim zdaniem będzie słaby dla dwuliściennych,AXIAL oraz zarówno FLUROKSYPYR nie raz był stosowany nawet na kłos rośliny uprawnej (pszenicy i jęczmienia) i NIE MA negatywnych skutków ich stosowania


axial od zawsze był jednym z najlepszych wiosennych środków na miotłę owsik i wyczyńca z tym że na ten ostatni to max dawki trzeba,zobaczcie sobie duńską etykietę MUSTANG FORTE w niej axial można z nim mieszać jak i z wieloma innymi na dwuliścienne ludzie zaczęli kombinować uczyć się i wprowadzili AXIAL ONE który moim zdaniem będzie słaby dla dwuliściennych,AXIAL oraz zarówno FLUROKSYPYR nie raz był stosowany nawet na kłos rośliny uprawnej (pszenicy i jęczmienia) i NIE MA negatywnych skutków ich stosowania

 

Kolega wyżej pisze GRODYL no zgoda za***isty środek i cena też za***ista jak masz 30-40 hetarów czy jak niektórzy w setkach to policz.....

Edytowano przez seba1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

spoko, czyli lancet odpada na pszenicę jak planuję po niej fasolę? czy ktoś używał i problemu nie było? jednak od zastosowania lancetu do zasiania fasoli mija rok, to powinno raczej wystarczyć. Skoro lancet zalega w słomie i szkodzi roślinie następczej, to wyobraźcie sobie ile musi go być w mące albo chlebie. Tylko głupek uwierzy w to, że chemia została w słomie, ale w nasieniu już nie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

fasolę siejesz po roku tak więc jak zrobisz uprawki pożniwne i orkę to nie będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

jak trafisz na dobry rok, to nic jej nie będzie, problemem są ekstrema pogodowe, zwłaszcza susza. Słoma się musi rozłożyć. Pod tytoń trzeba minimum 2 lata odczekać, buraki też go nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

axial od zawsze był jednym z najlepszych wiosennych środków na miotłę owsik i wyczyńca z tym że na ten ostatni to max dawki trzeba,zobaczcie sobie duńską etykietę MUSTANG FORTE w niej axial można z nim mieszać jak i z wieloma innymi na dwuliścienne ludzie zaczęli kombinować uczyć się i wprowadzili AXIAL ONE który moim zdaniem będzie słaby dla dwuliściennych,AXIAL oraz zarówno FLUROKSYPYR nie raz był stosowany nawet na kłos rośliny uprawnej (pszenicy i jęczmienia) i NIE MA negatywnych skutków ich stosowania

axial od zawsze był jednym z najlepszych wiosennych środków na miotłę owsik i wyczyńca z tym że na ten ostatni to max dawki trzeba,zobaczcie sobie duńską etykietę MUSTANG FORTE w niej axial można z nim mieszać jak i z wieloma innymi na dwuliścienne ludzie zaczęli kombinować uczyć się i wprowadzili AXIAL ONE który moim zdaniem będzie słaby dla dwuliściennych,AXIAL oraz zarówno FLUROKSYPYR nie raz był stosowany nawet na kłos rośliny uprawnej (pszenicy i jęczmienia) i NIE MA negatywnych skutków ich stosowania

 

Kolega wyżej pisze GRODYL no zgoda za***isty środek i cena też za***ista jak masz 30-40 hetarów czy jak niektórzy w setkach to policz.....

Ale axial jeżeli wyczyńca weźmie to w mieszaninie puści, więc różnica jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

spoko, czyli lancet odpada na pszenicę jak planuję po niej fasolę? czy ktoś używał i problemu nie było? jednak od zastosowania lancetu do zasiania fasoli mija rok, to powinno raczej wystarczyć. Skoro lancet zalega w słomie i szkodzi roślinie następczej, to wyobraźcie sobie ile musi go być w mące albo chlebie. Tylko głupek uwierzy w to, że chemia została w słomie, ale w nasieniu już nie.

Ja sieje fasole po lancecie i nic się jej nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

 

Kolega wyżej pisze GRODYL no zgoda za***isty środek i cena też za***ista jak masz 30-40 hetarów czy jak niektórzy w setkach to policz.....

 

Lecę importowanym także końskie dawki nawet mogą iść. Nikt o zdrowym rozsądku polskim nie będzie pryskać. 

 

Mieliśmy Atlantis w tym roku to puścił w cholerę miotły, a miała być niby kosa. Trzeba przejść na Axiala. Ogólnie to i Puma (zamienik) puściło owies głuchy w jęczmieniu  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

może nie tyle co puścił co może wcześnie pryskałeś a póżniej były nowe wschody tego dziadostwa,jak jest owsik na polu to przy wilgotnej glebie potrafi w oziminach wyjść..... mi się przypomina wykład jednego z profesorów na uczelni powiedział "samosiewy niektórych roślin potrafią być w ziemi i skiełkować po 10 latach....a czy dłużej nikt tego nie badał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

To ja z moich zajęć z herbologii powiem, że 10 lat to jak sekunda dla niektórych roślin. O ile np taka popularna  rzodkiew świrzepa zachowuje zdolność kiełkowania przez 18 lat, o tyle chwastem który ma najdłuższą zdolność kiełkowania jest rdest ptasi - ten czas określono na bagatela  500 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zawsze mi się podobały te dane.

Pytanie który z profesorów żył 500 lat by to sprawdzić?

Ale co prawda to prawda, nasiona w glebie, gdy są dobrze zakonserwowane np w gliniastej bryłce mogą przeleżeć wiele lat.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

No niestety my możemy polegać tylko na tym czym dysponuje nauka. Na podstawie bodajże rozpadu radioaktywnego izotopu węgla ustala się wiek rośliny/organizmu. Jeśli znaleźli np w jakimś grobowcu nasiona i określili ich wiek, a następnie wysiali i coś skiełkowało, to mają prawo domniemać, że  po X latach nasiona zachowały zdolność do kiełkowania. My możemy jedynie uwierzyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

To czym w takim razie zrobić zabieg na dwuliścienne wiosną, aby było później bezpiecznie dla rzepaku oraz ziemniaka? Na jednoliściennne zamówiłem już axial. Myślałem dodać Mustanga 306 tylko. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że niby również szkodzi na ziemniaki słoma przyorana po mustangu. Ktoś tu chyba nawet wstawiał zdjęcie jak kiepsko wschodzą ziemniaki po mustangu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

to chyba ktoś coś nie tak napisał bo właściwie mustang ładnie się rozkłada i dobrze się miesza z praktycznie wszystkimi jednoliściennymi zarówno ten 306 jak i forte,dobry do mieszanin jest jeszcze GOLD LINTUR CHWASTOX TRIO jak masz samosiewy rzepaku TRIMAX GRANSTAR czy ich generyki których jest masa tylko pamiętaj że po nich donestos do mycia opryskiwacza ponoć kilka granulek jak pozostanie w opryskiwaczu może ładnie przypalić kuku czy rzepak

 do axiala generalnie ja dołączyłbym LINTUR lub MUSTANG FORTE z naciskiem na ten drugi tylko w mieszaninie dolne dawki jedno i drugie testowałem,LINTUR wymaga wyższych temperatur to by było na tyle

Edytowano przez seba1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

To ja z moich zajęć z herbologii powiem, że 10 lat to jak sekunda dla niektórych roślin. O ile np taka popularna  rzodkiew świrzepa zachowuje zdolność kiełkowania przez 18 lat, o tyle chwastem który ma najdłuższą zdolność kiełkowania jest rdest ptasi - ten czas określono na bagatela  500 lat.

Z tą rzodkwią to prawda  u mnie zboża na jednej działce z 5 lat po kolei i nigdy się nie pokazała a w zeszłym roku zasiany rzepak to nie można było odróżnić rzepaku od rzodkwi tyle jej wylazło nie wiadomo skąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja jade axialem i do tego mustangiem tylko forte i w odzielnych zabiegach.
Axial przy dawce nawet 0,5l to kosa dla miotly i owsa z tym ze nie bylo duzego nasilenia tych chwastow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj