Polecane posty

krychu    153

Dziś rozmawiałem z gościem to w połowie lutego będzie znał cenę paku Delaro oraz Variano. Wspominał też że będzie szło kupić pack boogie z Variano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 opcja o niebo lepsza, masz w niej strobilurynę, czego w 2 opcji nie masz. Z falconem/sokołem trzeba uważać na temperatury powietrza i wody i będzie ok.

 

Zamiana falconu na duet to dla mnie zamiana siekiery na kijek. Duet to safir z topsinem i to w okrojonych dawkach, nie ma startu gdzie masz 3 substancje.

Mówisz o Duecie Ultra a koledze zapewne chodzi o Star :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 opcja o niebo lepsza, masz w niej strobilurynę, czego w 2 opcji nie masz. Z falconem/sokołem trzeba uważać na temperatury powietrza i wody i będzie ok.

 

Zamiana falconu na duet to dla mnie zamiana siekiery na kijek. Duet to safir z topsinem i to w okrojonych dawkach, nie ma startu gdzie masz 3 substancje.

Mówisz o Duecie Ultra a koledze zapewne chodzi o Star :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Chodzi o Ultra na 90%, bo Starr nie nadaję się na drugi zabieg - szkoda kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Sęk w tym że za bardzo nie ma(praktycznie dublowanie substancji) a koszt pewnie z 450 zł :o

Samo Variano to taki Aviator + strobi na t2 petarda

 

Ogólnie te pakiety co coraz bardziej do niczego i coraz więcej "balastu" wciskają do środków...

 

 

Ale ochrona mieszana wygląda przyzwoicie...

T1  Track 300sc + property lub flexity

T2  Variano

 

 

Ktoś ma jakieś informacje, porównanie  ile  środki ochrony roślin kosztują u zachodnich sąsiadów ?

 

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Kilka lat temu miałem wgląd w cenniki niemieckie, to przy kursie euro ok.4zł, ceny kształtowały się na podobnym poziomie jak u nas.
Apropo's tego całego Variano, to praktycznie Boogie w którym spiroksaminę zastąpiono okrojoną dawką fluoksastrobiny, więc pakiet Boogie + Variano wydaje się być bez sensu.. Wątpię by Bayer takie coś chciał rekomendować.. W sąsiedniej wsi mieszka specjalista Bayera d.s. doświadczeń polowych, więc najlepiej u niego zasięgnę informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Właśnie weź podpytaj jak to będzie z tym pakiem gdzie jest boogie. Sprzedawca z Sadek Ampol twierdzi, że się coś zmieni. Na chwilę obecną nie ma boogie z Fandango.

Renovoltage powiedz mi idzie gdzieś dostać FLEXITY. W tamtym roku w okolicy nikt nie mógł tego dostać. Ktoś ma go na wyłączność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@krychu

 

Jedynie agrii lub procam, jeśli maja ventur/track to powinni również mieć flexity, jeśli nie dostaniesz jak ktoś wyżej pisał to  property 180 sc które powinno być dość szeroko dostępne i firma poleca go właśnie do mieszanek zamaist flexity,

 

 

O dopłaty się tyle nie martwcie, bo po 2020 może być po nich ... kiedyś był projekt aby każde państwo we własnym zakresie dotowało rolników(według własnego uznania), jak by to się skończyło dla nas nie muszę chyba pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Property ma substancję pyriofenon która nie jest w tabeli skuteczności HGCA. To jest jakaś nowa substancja? Jak wychodzi cenowo? Porównując substancje pyriofenon z proquinazidem która lepiej radzi sobie z mączniakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Cenowo na ha wychodzi bardzo podobnie przeliczając na pełne dawki. Różnica jest taka że Property działa bardziej wyniszczająco czyli sprawdzi się na zabiegi interwencyjne. Z kolei Talius/ Halny działa zapobiegawczo. Tak więc stosowanie tych produktów trzeba wiązać z presją mączniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Boogie + Fandango ma być dostepne w tym sezonie tak jak do tej pory, bo zapasy magazynowe trzeba upłynnić. Odnośnie Variano i Delaro, to na dzień wczorajszy Bayehp Polska jeszcze nie miał sprecyzowanej strategii sprzedaży tych srodków. Problem w tym, że Delaro posiada rej. w Polsce tylko do końca lipca tego roku, a producent raczej nie będzie wnioskował o jej przedłużenie.. Tyle dowiedziałem się od "technika" z firmy Bayer. On sam na podstawie doświadczeń twierdzi, że Fandango jest lepszym rozwiązaniem, chociaż dawka powinna wynosić conajmniej 1,2 l. a najlepiej 1,5na ha. Ale wiadomo, koszt byłby nieracjonalny, więc Bayer wcisnął Delaro, produkt zawierający więcej s.a. ale o słabszym działaniu i tańszej (trifloksystrobina). Tutaj nie chodzi o skuteczność, ekonomię, tylko o sprzedaż i zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Property ma substancję pyriofenon która nie jest w tabeli skuteczności HGCA. To jest jakaś nowa substancja? Jak wychodzi cenowo? Porównując substancje pyriofenon z proquinazidem która lepiej radzi sobie z mączniakiem?

 

To samo co metrafenon powiedzmy. Ktoś kiedyś dawał pyriofenon + epox po grochu albo rapsie i obeszło się bez morfolin i płaczu z mączniakiem.  

 

Oczywiście sporo zależy od odmiany. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Rzekomo pyriofenon + prochloraz skuteczny przeciwko podsuszkom w T1. Ciekawe czy faktycznie, czy bardziej strategia komercyjna... A może ktoś stosował i może coś powiedzieć na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

W jakim numerze top agrar był pokazany test fungicydów? Nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Cenowo na ha wychodzi bardzo podobnie przeliczając na pełne dawki. Różnica jest taka że Property działa bardziej wyniszczająco czyli sprawdzi się na zabiegi interwencyjne. Z kolei Talius/ Halny działa zapobiegawczo. Tak więc stosowanie tych produktów trzeba wiązać z presją mączniaka. 

Property działa głównie zapobiegawczo i po infekcji ale zanim jeszcze widać objawy na liściu - tak mówił przedstawiciel. Gdy jest biały nalot to najlepsza morfolina.

 

Rzekomo pyriofenon + prochloraz skuteczny przeciwko podsuszkom w T1. Ciekawe czy faktycznie, czy bardziej strategia komercyjna... A może ktoś stosował i może coś powiedzieć na ten temat ?

Pyriofenon ma charakterystyke podobna do metrafenonu. Z maczniakiem radzi sobie jak metrafenon, na podstawę działa nieco słabiej ale co nieco poprawia skuteczność na septoriozę. Stosowałem 0,3 Property + 1l Ventur i było OK  nawet na stanowiskach po pszenicy.

Z samym prochlorazem to moim zdaniem trochę słabo ale jakby dołożyć ze 100g epoksykonazolu to już dobry zabieg. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mówisz o Duecie Ultra a koledze zapewne chodzi o Star :D

Mówiłem o ultra ale w star sytuacja wygląda trochę podobnie. 0,67l safiru, i 0,33l corbela. Strasznie okrojone dawki. Dlatego duetu star minimalna dawka powinna wynosić 1l, a maksymalna 1,5l. Przy tilcie można zejść z dawkami bo tam morfoliny (innej) jest aż 450g. Duet star jest tańszy od tiltu, ale w przeliczeniu na substancje aktywne jest droższy. Choć duet ma lepszy i droższy triazol.

 

Boogie + Fandango ma być dostepne w tym sezonie tak jak do tej pory, bo zapasy magazynowe trzeba upłynnić. Odnośnie Variano i Delaro, to na dzień wczorajszy Bayehp Polska jeszcze nie miał sprecyzowanej strategii sprzedaży tych srodków. Problem w tym, że Delaro posiada rej. w Polsce tylko do końca lipca tego roku, a producent raczej nie będzie wnioskował o jej przedłużenie.. Tyle dowiedziałem się od "technika" z firmy Bayer. On sam na podstawie doświadczeń twierdzi, że Fandango jest lepszym rozwiązaniem, chociaż dawka powinna wynosić conajmniej 1,2 l. a najlepiej 1,5na ha. Ale wiadomo, koszt byłby nieracjonalny, więc Bayer wcisnął Delaro, produkt zawierający więcej s.a. ale o słabszym działaniu i tańszej (trifloksystrobina). Tutaj nie chodzi o skuteczność, ekonomię, tylko o sprzedaż i zysk.

O zysk i sprzedaż powiadasz, czyli w skrócie o to co zawsze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sie poradzić , chodzi o to czy radzicie siew pszenicy Tybalt wiosna , ile kg /ha jestem z podlask, jiego a wiadomo ze bardzo wcześnie jej nie posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Tybalt to najlepsza odmiana z pszenica jarych, polecam ,często plonem zbliżała się do pszenic zimowych w 2012 roku po przesianej pszenicy ozimej dała 8 ton ,ale ja mieszkam na dolnym Śląsku, niewiem jak w jnnych regionach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Fungicydy już z grubsza ustalone co i jak. Teraz kwestia odchwaszczania wiosennego. 4 lata z rzędu leciałem jesiennym zabiegiem który sprawdzał się w 95 %, bez potrzeby poprawy wiosną.

Jakie kombinacje herbicydów radzicie na wiosnę do pszenicy, pszenżyta i żyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Fungicydy już z grubsza ustalone co i jak. Teraz kwestia odchwaszczania wiosennego. 4 lata z rzędu leciałem jesiennym zabiegiem który sprawdzał się w 95 %, bez potrzeby poprawy wiosną.

 

Jakie kombinacje herbicydów radzicie na wiosnę do pszenicy, pszenżyta i żyta?

 ja u siebie lecę po kosztach ipu i trimax u mnie jest problem z przytulią tak więc pewnie będzie poprawka jakimś fluroksypyrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj