Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelo430    2

od 2 lat stosuje ochronę ; 

 

T1 Capalo 1,5 l/ha

 

T2 Dobromir 0,5 + Rekord 0,8

 

T3 Syrius 0,6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

T1 Fenopropidyna 0,4 prochloraz 0,7 epoksykonazol 0,6 115zł

T2 adexar 1,25 150 zł

T3 0,5 tebu 0,5 prochloraz 47 zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@ogar118 no nie przesadzajmy, że tilt turbo z atakiem jest słaby w arkadii. Twoje rozwiązanie jest dużo lepsze i tu nie ma dyskusji, ale konieczność mieszania 3 środków, oraz problemy z mieszaniem lotusa/leandra powodują, że większość idzie na łatwiznę i wybiera duet lub tilt. Propikonazol coś tam na septoriozę daje, prochloraz już trochę lepiej i fenpropidyna na mączniaka elegancko a on w tej odmianie zawsze jest. To jak mączniaka jeszcze nie widać to wybieram Ceando i już jest fajnie, bo taniej niż capalo a jak morfolina niepotrzebna to po co przepłacać. Mi tam tilt z atakiem w tej odmianie się sprawdzał, porównywalnie do Capalo, nie wiedziałem różnicy,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

To jakie dawki dać safiru i gwarantu żeby była mocna ochrona?

 

nie żałuj i lej pełne dawki Safir 1l i Gwarant 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Według jednej książki skuteczność substancji z mieszaniny tilt i atak na septorię w skali pięciostopniowej jest następująca:

fenopropidyna 1

propikonazol 1 

prochloraz 3

A epoksykonazol 5

 

Racja że lotus jest dość trudny w rozpuszczaniu ale wystarczy wiaderko letniej wody i bez problemu się go rozrabia a i tilt idealny w mieszaniu też nie jest. Przynajmniej takie mam doświadczenia. 

Osobiście wolę się pobawić i 40 zł mieć w kieszeni. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Według jednej książki skuteczność substancji z mieszaniny tilt i atak na septorię w skali pięciostopniowej jest następująca:

fenopropidyna 1

propikonazol 1 

prochloraz 3

A epoksykonazol 5

 

Racja że lotus jest dość trudny w rozpuszczaniu ale wystarczy wiaderko letniej wody i bez problemu się go rozrabia a i tilt idealny w mieszaniu też nie jest. Przynajmniej takie mam doświadczenia. 

Osobiście wolę się pobawić i 40 zł mieć w kieszeni. 

 

Ale ja się zgadzam w 100% z twoimi stwierdzeniami. Po prostu uważam tylko, że nazwanie mieszanki tilt+atak jako bardzo słabe na t1 jest niefortunne. Odpowiednie byłoby moim zdaniem stwierdzenie, że jest to rozwiązanie średnie.

A co do tych testów to wychodzi, że każdy ma inne bo ja mam wersję na septoriozę

propikonazol 2

prochloraz 3

epoksynazol 4

chlorotalonil 3

Więc jak to w końcu jest?? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To powiedzmy, że mniej więcej tabele przedstawiają to samo. 

 

A co do chlorotalonilu skuteczność może i dobra tylko problem jest taki że to typowa kontaktówka i trzeba ją podać jeszcze przed infekcją a wiadomo jak to jest przy septoriozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

To jaką ochrone byście  zaproponowali żeby było bardziej ekonomicznie i jakie fungicydy na  2 zabiegi ? Narazie  napisalem jako takie plany ale chyba mam za duży rozmach i za bardzo zaszalałem z tą ochroną  . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

 

propikonazol 2

prochloraz 3

epoksynazol 4

chlorotalonil 3

Więc jak to w końcu jest?? :)

 

 

Zależy jaką mutacje grzyba masz w polu  :) Przeważnie kilka . 

Któraś dominuje i dlatego badania różnie wychodzą.

Trzeba jakoś wypośrodkować z kilku żródeł.

BEz labolatorium nie ruszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

A jaka odmiane masz posiana

 

Colonia 2ha po pszenicy i loft 8ha po rzepaku (jak przezimuje) w lato na kłosie dużo mszyc siedziało, bardzo są szkodliwe ? Chciałem je z t3 zrobić ale nie wiem czy utrafię do 3 dni po kwitnieniu i w jednym czasie nalot mszyc....

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja na Hondię po pszenicy zastosuję chyba boogie, tylko zastanawiam się co zrobić z Fandango. Zostawić na t2, czy dać fandango na t1 w Arkadii i ewentualnie jak już będzie widać mączniaka dorzucić jakieś resztki corbel/lotus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W tamtym roku standardowo jechałem T1  Duet star 0,9 + 0,7l mondatek na t2 Epo 100g + strobi 100-125g , t3 215g tebukonazolu. i to na hondię swobodnie starczyło ochrona za około 310zł. wtym roku przechodzę na 2 zabiegi.

Artis- nie miałem styczności z tymi odmianami , ale według opisu to T2 musisz dobrę zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Jeśli już piszecie o kosztach, to podawajcie brutto czy netto i w jakich opakowaniach kupujecie środki, bo podawanie ceny netto dla opakowań po 20 litrów ma się nijak do ceny brutto opakowań po 1l. Taka prośba na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Co sądzicie o takiej ochronie pszenicy Hondia t1 Wirtuoz , t2 falcon , t3 tebu + topsin ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

A co proponujecie na pszenicę Bohemia? Areał 30 w dwóch kawałkach. Jeden pszenica po pszenicy gleba V. Drugi kawałek po rzepaku III klasa. Ceny zabiegów do 130zł. Nawożenie będzie raczej takie: Saletra 34% w ilości: 1 dawka 250kg, II dawka 200kg, III dawka około 100-150kg. Dodatkowo pójdzie siarczan magnezu granulowany z Agrii i do każdego zabiegu fungi dodatek jakiegoś plonvitu z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na wirtuoz szkoda kasy, a tym bardziej falcon . jak już chcesz pryskać 3 zabiegi to najekonomiczniej i w miarę dobrze to co pisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Co sądzicie o takiej ochronie pszenicy Hondia t1 Wirtuoz , t2 falcon , t3 tebu + topsin ? 

 

Wytrzyma, ale za te pieniądze można ułożyć dziesiątki rozwiązań o lepszej efektywności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Co sądzicie o takiej ochronie pszenicy Hondia t1 Wirtuoz , t2 falcon , t3 tebu + topsin ? 

 

 Falcon na T2 słabo wypada, ogólnie lubi też przypalić więc odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj