Polecane posty

Wojtek1609    5

Witam.

Kula07, Macro Speed Optima stosujesz ?. Jak oceniasz w porównaniu do polifoski 6 i czy stosowałeś go też w kukurydzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Perfecta.

 

Nie sieję kukurydzy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wiesz co, ciężko jest zauważyć jakieś istotne różnice. Mi MacroSpeed bardzie pasuje pod nawożenie jakie stosuje. Po grochu nie musze stosować przedsiewnie azotu, pod pszenicę po rzepaku również, jedynie pod groch sypie 30-40kg N na start a w tym roku również pod jęczmień jary.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Pytanie z ze względu na to, że próbowałem w tamtym roku Optimę i w porównaniu z Polifoską średnio mi się podobało.

Po kilku latach przerwy z jęczmieniem, w tym roku posieję kilka hektarów. Mam zamiar dać przedsiewnie około 90 kg N w formie rsm i później jedynie tyle co w odżywkach. Co wyjdzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas233    61

Koledzy odbiegając od waszego tematu zuzycia paliwa i nawozów .

Chcialbym sie doradzic was jaka opinie macie o Fungicydach firmy ADAMA , tak samo herbicydach tej firmy.

Czy warto stosowac sie do programu ochrony ktore sa umieszczone u nich na stronie ?

Czy substancje zawarte w środkach zaspokajają potrzeby rolnikow ?

Mowa tu oczywiscie o ochronie pszenicy ozimej.

Z góry dzieki za odpowiedz :)

 

Edytowano przez Bobas233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co do firmy zastrzeżeń nie mam, ale czy ich programy są dobre to w ciemno Ci powiem (bez oglądania ich), że to zależy co chcesz zwalczać u siebie na polu. Coś co sprawdza się w 100% na moim polu może się nie sprawdzić u Ciebie albo możesz zastosować coś innego, tańszego a efekt będzie podobny. 

Generalnie każda firma swoje wychwala ale to nie marka działa w polu a substancja aktywna i tym trzeba się sugerować. Jak kolega Chce znaleźć program dla siebie polecam blog kolego @losktos od tego zacznij. Większość na tym forum nie trzyma się sztywno programów zalecanych przez firmy. Raczej każdy ma swoje mixy substancji które mają dobrą skuteczność a są na pewno tańsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas233    61

Cena tutaj nie ma wielkiego znaczenia , pytanie czy lepiej zastosowac powiedzmy Bumper Super czy jednak isc w inna strone i zastosowac srodki firmy BASF.

Mowa tutaj o przykladowym Duett Ultra , Duett Star .

Dodam ze ich program ( ADAMA POLSKA ) zaleca zabiegi w nastepujacy sposób

T1 - Bumper Super + mikro + regulator

T2 - Manitoba + mikro + regulator

T3 - Mirador

Edytowano przez Bobas233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Duet Star i Bumper super to 2 nie do końca podobne środki. Duet to głównie choroby liści (mączniak, septorioza, rdze) podstawy praktycznie nie trąci. Bumper z kolei - ochrona podstawy, z chorobami liści już gorzej

 

T1 Sam bumper super to za mało, pasowałoby dołożyć morfoline na maczniaka (lotus leander itp) wtedy masz dość przyzwoity zabieg. Stosując duet star z kolei pasuje dołożyć prochloraz. Mi osobiście bardziej przypada do gustu wersja duet + prochloraz, aczkolwiek oba warianty są zbliżone w działaniu

T2 Manitoba - w górnej dawce może być

T3 Mirador jak dla mnie lepiej to zastąpić tebukonazol + tiofanat / eposykonazol / protiokonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5569

Cena tutaj nie ma wielkiego znaczenia , pytanie czy lepiej zastosowac powiedzmy Bumper Super czy jednak isc w inna strone i zastosowac srodki firmy BASF.

Mowa tutaj o przykladowym Duett Ultra , Duett Star .

Dodam ze ich program ( ADAMA POLSKA ) zaleca zabiegi w nastepujacy sposób

T1 - Bumper Super + mikro + regulator

T2 - Manitoba + mikro + regulator

T3 - Mirador

W T1 słabawa septorioza i brak czegoś na mączniaka. Zrób Duett star + prochloraz ew. Wirtuoz 

T2 może być ale najlepiej dodaj do tego czystą azoksystrobine 100g/ 0,4l

T3 - weź czysty tebukonazol 1l. ew jak pisał Losktos

 

Ile taki program ma kosztować? Jesli chcesz 2 razy skracać to chyba celujesz w 8t+ ale ten program nie jest na takie plony. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas233    61

W T1 słabawa septorioza i brak czegoś na mączniaka. Zrób Duett star + prochloraz ew. Wirtuoz 

T2 może być ale najlepiej dodaj do tego czystą azoksystrobine 100g/ 0,4l

T3 - weź czysty tebukonazol 1l. ew jak pisał Losktos

 

Ile taki program ma kosztować? Jesli chcesz 2 razy skracać to chyba celujesz w 8t+ ale ten program nie jest na takie plony. 

 

Dokładnie tak . w tym roku udalo mi sie osiagnac po raz pierwszy 7,8t/ha .

kolego Ulman mogłbys powiedzmy podac nazwy srodkow posiadajace odpowiadnio dobrane substancje ?

Mowie tutaj o prolochrazie czy azoksytrobinie .

 

Głowie chodzi mi o to w jaki sposob sporzadzic mieszaniny o których wspomniales wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Witam a jaką polecacie pszenice jarą na słabe ziemie musi być oścista  z uwagi na dziką zwierzyne

 

Ostka Smolicka lub Zadra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5569

@Bobas - trzeba zwracać uwage na substancje aktywną bo wiele jest takich samych środków pod różnymi nazwami. Prochloraz to najczęściej Atak lub Mondatak chociaż parę lat nie stosowałem więc może są inne. Azoksystrobina to w oryginale Amistar ale teraz bedzie na rynku chyba z 10 generyków więc wybór duzy. Ja najczęściej spotykałem Tazer i Globaztar.

Jak pisałem na T1 Duett star 0,8-1l + 0,7-1l to nezła mieszanka. T2 - osobiscie najczęściej daję epoksykonazol 100g +chlorotalonil 500g + strobiluryne. Niezłym gotowcem jest Tocata duo w dawce 0,8l/ha i do tego 1l Gwarant. Mozesz tez spróbować znaleźć Credo z Duponta i do tego dodać 0,7-0,8l jakiegos epoksykonazolu. Licz po substancjach i wtedy zobaczysz co jest tak naprawdę ile warte. Są takie specyfiki jak np. Soligor czy Falcon z Bayera ale jak patrzysz na skład i cene to nie wiadomo czy oni to na trzeźwo kalkulowali :P  Niby firma poważna a  ciemnote doja aż miło 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Czy ten biostymulator tytanit to warto to stosować , czy raczej nie ma sensu ? I czy przy nawożeniu planowanym na 140N wystarczy skracanie CCC ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5569

Daj dobre mikroelementy , siarczan magnezu i ze 0,2l Modusa albo odpowiednika i powinno wystarczyć. Osobiście wszelakie biostymulatory traktuje jak suplementy diety i omijam z daleka


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Też miałem pisać, że lepiej sobie piwo kupić albo coś więcej na pole sypnąć. Stosowałem na próbę w soi ale nic nie zauważyłem, żeby jakaś różnica była. Szkoda kasy moim zdaniem. A 1L Tytatnitu coś chyba koło 100zł?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Taki to pierwsze słyszę. Słomek przypadkiem nie stosował aminokwasów? Tak mi się coś kojarzy gdzieś pod zdjęciem pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A taki stymulator jak AgroSorb Folium??

chyba raczej terra sorb folium  -osadkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj