Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
icek1    179

no bo są tematy szczegółowe np. nawożenie,odmiany,ochrona,ceny, itd. a to temat ogólny i piszą tu o wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Kula ile masz śniegu i ile mrozu? może być na priv jeżeli nie chcesz zaśmiecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

czy ktoś siał pszenicę jarą na początku lutego oczywiście jak warunki glebo-klimatyczne pozwolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

siałem bardzo wcześnie początkiem marca.Jak na mój region to wcześnie.Ziemia zbyt mokra i zimna.Lepiej trochę poczekać aż gleba złapie odpowiednią temp. ponieważ brak efektu w plonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No to teraz rozumiem czemu cię drażnią wpisy z cyklu temperatura i śnieg jeżeli w zasadzie u ciebie uprawy tego nie odczują. Niestety nie wszędzie tak jest i o ile o pszenicę się nie martwię to o jęczmień ozimy jak najbardziej. Trochę wyrozumiałości dla innych użytkowników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

też myśle podobnie ale bez oparcia o doświadczenie dzięki za cenną radę opartą na realiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W zeszłym roku wymarzło mi prawie 70ha czyli jakieś 70% ozimin i tak nie przeżywałem jak niektorzy tutaj. A jak pamiętasz warunki były naprawdę złe.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A czym odsiałeś bo marze być powtórka

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Groch, jęczmień jary i pszenica jara.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ja to myślę jak wymarznie to odsiewać kukurydzą na ziarno bo chyba nasion nie powinno zabraknąć a ceny ich są i tak wywindowane do maxsimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No i widzisz w zeszłym roku wielu rolników miało kichę i wielu boi się powtórki z rozrywki (na zachód od jarocina podobno śniegu wcale nie ma) i zapewne dlatego tak przeżywają. Mnie osobiście wcale nie drażnią wzmianki o pogodzie daje to jakiś obraz kraju. Życzę cierpliwości bo pewnie jeszcze nie raz zobaczysz takie wpisy.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

W tamtym roku mróz przerzedził mi pszenice z 4, dzisiaj był wiekszy niz rok temu a mam troche pszenic z 3 na skali....Nie potrzebny był ten wiatr bo sporo pól stoi prawie gołych a snieg zwiany pod granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w tamtym roku pszenice z 3,5  bez wachania do kasacji były a z 4 jeśli ktoś zadbał to oddały powiedzmy przyzwoity plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

100 l ON na ha to o wiele za dużo winno być 35 l

 

35l na 1ha, to możliwe, ale chyba część uprawy przy usługach.

 

Edytowano przez Forsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

mi się wydaaje owies to lekkie ziemne  siew w mulcz 10l,wysiew nawozów 3 l opryski  2 l  koszenie 12l , pozostaje jeszcze 7 i na inne pozostałe oczywiście powierzchnia powyżej 10 ha i pole przy posesji  to całkiem realne

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Panowie, co Wy roztrząsacie. Poczytajcie sobie inne posty kolegi to zrozumiecie, że on za wielkiego pojęcia nie ma, tylko wali posty jak z karabinu, bez żadnych argumentów czy też wyliczeń. Po prostu trzeba sobie na niego dać siana.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

35l na 1ha, to możliwe, ale chyba część uprawy przy usługach.

 

w C-330 wychodzi mi średnio 40-45 litrów na hektar, zalezy tez co sie uprawia bo przy pszenicy beda wieksze koszty paliwa bo czesto trzeba jezdzic a np przy łubinie koszty paliwa np bedą dużo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Tego goscia trzeba olac bo klepie tylko w klawiature a merytoryki 0.
Ktos pisal o 2l na ha na opryski. Ja wiem ze duzo ciagnik w opryskiwaczu nie pali ale np. u mnie to jest 5 wyjazdow w pszenice wiec raczej w 2l sie nie zmieszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Tego goscia trzeba olac bo klepie tylko w klawiature a merytoryki 0.

Ktos pisal o 2l na ha na opryski. Ja wiem ze duzo ciagnik w opryskiwaczu nie pali ale np. u mnie to jest 5 wyjazdow w pszenice wiec raczej w 2l sie nie zmieszcze ;)

 

Ok. bo myślałem, że ma ciągnik na parę wodną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jak masz do pola 5-6km to tez w 2l/ha się nie zmieścisz. Każdy pisze według siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Panowie, co Wy roztrząsacie. Poczytajcie sobie inne posty kolegi to zrozumiecie, że on za wielkiego pojęcia nie ma, tylko wali posty jak z karabinu, bez żadnych argumentów czy też wyliczeń. Po prostu trzeba sobie na niego dać siana.

 

tak zawziętego człeka co uważa że tylko on ma rację  a inni to nieuki  rzadko się spotyka i się z nim nie dyskutuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

i tez zalezy od mocy i spalania ciagnika . Bo np rozsiewac nawozy c 330 albo jakims MF 255 to mniej spalimy paliwa niz 100 konnym ciagnikiem. Rozsiewaczem lejowym jednotalerzowym musimy wiecej jezdzic po polu niz rozsiewaczem dwutalerzowym ktory ma szeroki rozrzut przez co tez zmiejsza sie koszty zuzycia paliwa. Też w gre jesli chodzi o oszczednosc paliwa wchodzi pojemnosc rozsiewacza i pojemnosc opryskiwacza, agregaty uprawowosiewne przez co nie musimy dwa razy w pole jezdzic tylko robimy za jednym zamachem no ale nie wszyscy mogą z tego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Daj dowód na to, że uważam, że tylko ja mam rację.

A po drugie z 10 razy prosiłem żebyś przedstawił swoją agrotechnike. Zrobisz to w końcu?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

mi się wydaaje owies to lekkie ziemne  siew w mulcz 10l,wysiew nawozów 3 l opryski  2 l  koszenie 12l , pozostaje jeszcze 7 i na inne pozostałe oczywiście powierzchnia powyżej 10 ha i pole przy posesji  to całkiem realne

 

Oto na przykład ja się zgadzam z kolegą  a ty byś ile tej ropy spalił  mówimy tu o ekonomicznej uprawie bo robić oprysk możno nawet traktorem 200 KM a pole oddalone od posesji o 5 km

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj