Polecane posty

Tomek90    2241

a podatek , herbicyd , zaprawa nasienna ? mocznik masz tańszy od saletry?

Mocznik jeszcze z zapasów białoruski resztki. Herbicyd coś kolo 30-40zl (granstar grodyl po 20g)

Podatku nie policzyłem bo to dzierżawa.

Nie zaprawiane było, teraz też nie będę chyba ze primusem jedynie.

 

@Kula hehe olać go :-)

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ty a jak tam te Twoje kozy? Pasą się już czy nie?

moje maja się dobrze a twoje jak się hodują ale pisz to w temacie jak się mają kozy Kuli07 i nie zaśmiecaj tego tematu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Panowie jak z pogoda na njblizsze noce, u nas zapowiadają -25 i bez śniegu także dziękuje pszenica i rzepak w piz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

U mnie lezy około 5cm sniegu, w takiej sytuacji mrozów do -20 nie mam chyba co się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Panowie jak z pogoda na njblizsze noce, u nas zapowiadają -25 i bez śniegu także dziękuje pszenica i rzepak w piz...

Toż ma padać śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

100l paliwo ~300zł

150 mocznik ~150zł

100 saletra ~120zł

200kg materiał siewny ~100zł 

Plonvit Z 1l  z moddusem (0.3?) ~60zł?

200kg polifoska 6 ~280zł

 

Można doliczyć wapno 200-300zł, ale działka jeszcze nie wapnowana chyba. 

 

 

 

@jahooo Skoro masz jak załadować auto, to nie da się tak dogadać aby kupujący odbierał od ciebie swoim?? Wtedy nawet cena może być wyższa, bo nie musi przeładowywać na bazie. 

A gdzie koszty orki ,siewu ,opryski ,nawożenie ,omłot

 

A ja prowadzę. Dzięki temu wiem, co przynosi mi zysk, a co nie. Jeśli coś nie przynosi zysku ale nadal to sieję/sadze, to zazwyczaj mam z tego inne korzyści niż finansowe. Może to się wyda niektórym śmieszne, ale rachunkowość to podstawa gospodarstwa. Dla mnie na przykład wożenie zboża do skupu wynajętym autem niż własnym ciągnikiem jest bardziej opłacalne, bo obrócę w  ciągu dnia 3 razy po 16-18 ton, a nie raz ciągnikiem 8 ton , a każdy dzień dodatkowego wolnego w pracy na takie  akcje to dla mnie dodatkowa strata. Tylko to trzeba sobie na papierze policzyć, bo wiadomo że sam koszt paliwa do ciągnika wyjdzie taniej, ale reszta kosztów też ma znaczenie.

Mogę też dzięki temu wywieźć ciut dalej, jeśli lepsza cena.

Tak samo z zakupem nawozów - biorę tam, gdzie koszt zakupu plus transport najniższy. Przywiozą na podwórek, rozładują HDS-em. Po co mam się bujać ciągnikiem ? Daleko nim nie pojadę, a mali sprzedawcy zwykle mają wyższe marże. To, co zyskam na paliwie, stracę na cenie.

Na każdy kawałek liczę koszty oddzielnie, bo okazuje się, że miałem dzierżawy, gdzie ile byś nie włożył, to i tak zysk był znikomy, a są takie, gdzie przy podobnych kosztach zysk o wiele lepszy. Po co dzierżawić taką ziemię ?

A w tym wolnym czsie na czym zarabiasz ,teraz zimą to tyle wolnego że z nudów głupie mysli przychodzą ,ja niemoge doczekać się wiosny ,jak liczysz transport 8 ton to napewno nie warto daleko jechać ,toć to większa taczka,jak mówisz że dzienie obrócisz 3 kursy wynajętym ,to znaczy że masz kilkanaście ha i tylko 1 przyczepe

jak myślicie pszenica wymarznie

A ile będzie mrozu i czy będzie śnieg ,jak mi napiszesz to ci z dużym prawdopodobieństwem  odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

W tym wolnym czasie zarabiam pieniądze. Mam 2 przyczepy D46+D47 więc te 8 ton w zimie, bez szaleństw

Dziś pszenica raczej nie wymarznie, ale na "6 króli" ma być już większy mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

A gdzie koszty orki ,siewu ,opryski ,nawożenie ,omłot

a

 

A 100l to co to jest? Wiadome że jak w każdej uprawie dochodzą straszne koszty amrtyzacji, ubezpieczenia i kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Kazda pogoda podaje inne prognozy wczoraj nadawali na piatek -20 a dzisiaj juz -13 wiec jak bedzie -10 to bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a

 

A 100l to co to jest? Wiadome że jak w każdej uprawie dochodzą straszne koszty amrtyzacji, ubezpieczenia i kredyty.

 

a kredytu to na zakup nasion,paliwa,śor,itd. czy na zakup traktora,kombajnu,siewnika itd. bo to duża różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ta kalkulacja taka dość okrojona, ale chyba masz dość tanie środki do produkcji. 

Mam pytanie bo podajesz paliwo nawozy w cenie netto (chyba) a sprzedaż też masz podaną netto?

 

http://w-modr.pl/files/File/KALKULACJE/09.2016/Owies%20-%2009.2016.pdf

http://www.dodr.pl/IV/6/9/13/9.pdf

http://www.dodr.pl/userfiles/uploads/dodr/pliki/ekonomika/kalkulacje/roslinna_wiosna_2016/owies.pdf

 

Kilka linków do kalkulacji warto sobie przeanalizować. 

 

Nie chcę nikomu cisnąć bo widzę że koledzy radzą sobie z tym dobrze ale myślę że jak bym miał u siebie nasiona, nawozy, i środki na kredyt brać to chyba lepiej bym wyszedł na podjęciu jakiejś pracy. Czasem nadwyżka jest licha a gdzie tu jeszcze w kredo iść...

 

 

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Odejdę od tematu i wrócę do porównania pszenica jara/jęczmień jary to powiem Wam szczerze, (choć sam zasieje ok 15ha jęczmienia jarego) że zastanawiałbym się też nad grochem zamiast pszenicy (w tym roku będę miał ok 30ha). W poprzednim sezonie przy nakładzie ok 2000zł/ha z ok 20ha grochu dało ponad 90t nasion, które jeszcze w żniwa sprzedałem po 930zł na rękę, co daje w granicy 2200zł z ha dochodu. Dodatkowo mamy świetne stanowisko pod roślinę nastepcza gdzie można zmniejszyć nawożenie startowe o ok 150-200zł. Mamy również dodatkową dopłatę do roślin wysokobiałkowych w wysokości 400zl/ha. Jeżeli liczymy, że przy odpowiedniej pogodzie pszenica jara da 6t/ha to można zakładać, ze groch da 4.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co niektórzy wypasaja kozy w pszenicy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

nie wszyscy na forum to bambry co maja po 50- 250ha i zamawiają sor nawozy na kredyt, ktoś może mieć 5-10 ha sprzeda kilka ton i kupije wszystko za gotówkę. nie będę się rozpisywał o histori mojego życia ale mam kilka ha sprzęt po ojcu i po pracy staram się w miarę moich potrzeb i możliwości modernizowac i rozwijać gospodarstwo ale na takiej zasadzie ze tylko z tego co zarobie w danym roku czyli doplaty, zysk i od 3 lat wystarczyło na zwapnowanie pól kupno opryskiwacza remont kapitalny c360 siewnik poznaniak a w przyszłym roku jak wystarczy kasy to plugi i agregat i Nowe opony do c330. ktoś powie ze pracuje to rodziny z ziemi nie muszę utrzymywać i fakt ale jak mam możliwość inwestować i kiedyś żyć tylko z ziemi to trzeba korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a już myślałem że na tym forum nie ma ludzi normalnych tylko same orły polskiego rolnictwa i hodowca kóz

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

lubię to forum ale jak czytam czasem wypowiedzi niektórych o rekordowych planach to nasuwa mi się taki przykład z wioski obok gdzie pewien rolnik miał kilkanaście ha w tym jeden kawałek który był reprentacyjny przy drodze koło sklepu. Walił nawóz jak szalony, sor, dopieszczal pole maksymalnie i fakt pod kościołem zawsze się chwalił ze plon super tylko ze im dalej od wsi tym jego działki coraz mniej doprawione i uprawione a plon poniżej przeciętnej. I zastanawiam się czy ci co najwięcej krzyczą nie robią tak samo ze jedną działka sie uda i o niej pisze i się chwalę a reszta nie istotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Odejdę od tematu i wrócę do porównania pszenica jara/jęczmień jary to powiem Wam szczerze, (choć sam zasieje ok 15ha jęczmienia jarego) że zastanawiałbym się też nad grochem zamiast pszenicy (w tym roku będę miał ok 30ha). W poprzednim sezonie przy nakładzie ok 2000zł/ha z ok 20ha grochu dało ponad 90t nasion, które jeszcze w żniwa sprzedałem po 930zł na rękę, co daje w granicy 2200zł z ha dochodu. Dodatkowo mamy świetne stanowisko pod roślinę nastepcza gdzie można zmniejszyć nawożenie startowe o ok 150-200zł. Mamy również dodatkową dopłatę do roślin wysokobiałkowych w wysokości 400zl/ha. Jeżeli liczymy, że przy odpowiedniej pogodzie pszenica jara da 6t/ha to można zakładać, ze groch da 4.

 a ze zbiorem nie ma problemu ? nie wylega? desykujesz?  napisz jakie odmiany, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zazwyczaj wylega.
W tym sezonie Batuta. Desykowany i częściowo sklejany. Ten rok był dobry dla strączkowych, zazwyczaj groch plonuje w granicy 3,5-4t/ha.

Zapraszam do tematu o strączkowych. Tu nie będziemy świecić.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Kula akurat nie do Ciebie ☺ jak widzę mądre posty poparte logiczną matematyką to wiem ze ktoś kalkuluje i się tematem interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj