Polecane posty

rysiek76    1

W tym sezonie miałem harende mandaryne i tybalta. Harenda wyszła najlepiej. Około +1.5t lepiej od mandaryny i 1t lepiej od tybalta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pytanie ile dał Tybalt 3 czy 6t/ha?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek76    1

Tybalt wyszedł około 5t harenda prawie 6t. Pszenice siane koniec marca na 4klasie. Dostały 200kg polifoski8 i około 120N Bez fungi tylko mikro z siarszanen mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Jak oceniacie np pszenica ozima po pszenicy ozimej do pszenica ozima - poplon - pszenica jara, czy jara ma szanse w ogólne konkurować? Na pewno ciężko to założyć ze względu na pogodę bo jak deszczu będzie to czemu nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Polecam Arabelle w tym sezonie na 3-4 klasie ponad 7t/ha przy nawożeniu ok 180N ;)

arabella dwa lata temu dała 7.2 t przy nawożeniu 120 n a w tym roku 6 t.Dużo azotu dajesz jak na nawożenie jarej pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Skoro o jarej mowa.. Jakim przedplonem jest dla rzepaku??? Można ją porównywać z jeczmieniem jako jakość przedplonu?
Dla osoby która jaki nigdy nie uprawiala jest to dobra alternatywa zamiast jęczmienia jarego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pszenica jara moim zdaniem jest duzo gorszym przedplonem od jeczmienia czy pszenicy zinowej.
Jara duzo wyciaga wody i start rzepaku jest utrudniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.A co do siania jarej to dobrym rozwiązaniem będzie sól potasowa a po szpilkowaniu saletra czy może lepiej polifoska 8 i może saletrosan pytam bo nawozy trzeba zamawiać.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja mam w tym roku posiany raps po jęczmieniu , po jarej i po zimowej pszenicy. najlepiej wygląda po jarych zbożach , a po zimowej gorzej. także myślę ,że jara pszenica jest dobrym przedplonem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem wszystkie zboża pozostawiają podobne stanowisko pod rzepak poza jęczmieniem ozimym ale to z uwagi na termin zbioru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak dla mnie (pszenica ozima vs. jara) - jarka zostawia bardziej przesuszone stanowisko (gorsze wschody). Poza tym reszta podobna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jare z reguły szybciej zagłuszają raps, pozatym oprócz jęczmienia i ewentualnie owsa reszta późno schodzi z pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

a patrząc z kolei na aspekt ekonomiczny jęczmień jary vs pszenica jara, co daje średnio większą nadwyżkę?

Pytam tych co mają rzeczywiste porównanie poparte doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Raczej jęczmień jary.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Na tą chwile  jęczmień 630 ,pszenica 690 ,pszenica 0,5 tony więcej dała ,z jęczmieniem gorsza robota bo oście  i wszystko gryzie człowieka ,jęczmień szybciej polegnie  i te odmładzanie przed żniwami w tym roku musiałem go pryskać,ale poszedł w większoości na browar prosto z pola po 720 no i szybciej schodzi z pola ,jak ziemia klasa III i w góre to pszenice ,jęczmień tylko sieje jak wymarzną pszenice,bo więcej ha to trzeba rozłożyć sobie robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica jara ozima w jeden magazyn. Wymieszać jara lepszy gluten białko z ozimą o lepszym wyrównaniu i łatwiej sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Czyli przy moich słabych ziemiach (większość klasa IV) to wychodzi na to że lepiej jest siać jęczmień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jak masz ph na poziomie, jak będzie popadywać to na niższym pociągnie. 

W sumie liczysz co lepiej się opłaca bo teraz tylko to ważne, przedplon jak przedplon bo jednak to zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj